4. Zabydlování

30. duben 2012 | 09.23 |

Stín lásky

 V penzionu bylo rušno. Daniel pomáhal brát a stěhovat nábytek. Tallin a Damian to dělaly také. Meg zalejvala rostliny a Helsyg šel dát Lucasovi jídlo. 

,,Kde je Iris?" Zeptala se Tallin Damiána. ,,Nevím, nikdo jí neviděl," odpověděl Damian udiveně. 
,,Možná je v zahradě," dodal Daniel, který nesl dřevěný stůl do obývacího pokoje. 
,,To je možné, půjdu se po ní podívat," řekla Tallin a šla do zahrady, 
tam rostlo hodně rostlin, a tak bylo těžké pro člověka tu hledat upíra, ale Tallin člověk přece není a tak se soustředila 
na zahradu a snažila se zachytit pach upíra nebo alespoň jeho sílu. 
Iris byla u fontány a dívala se na ornamenty kolem trysek. ,,Je mi líto Larisy," řekla Iris a podívala se na Tallin. 
,,Chtěla umřít," řekla smutně a sedla si na lavici. ,,Poslední co řekla bylo: Zavojel o pomoc svojí matku." 
Iris se na ní podívala. 
,Musela se stát upírkou jako mladá,'
pomyslela si a podívala se na mladou tvář své matky. 
,,Kolik ti bylo, když ses proměnila?" Zeptala se zvědavě. ,,Třicet jedna, tvé sestře Seleně bylo stejně jako tobě," odpověděla tiše. ,,Ona se také stala upírkou?" Řekla užasle a podívala se na fontánu. 
,,Ano, když jsem byla ještě člověk, tak v naší vesnici řádil mor. Chytila ho první Selena, a když jí jeden upír proměnil, tak i já jsem to chytla. Upír byl hodný a proměnil mě." Iris se podívala do země. 
,,Pořád mi lhali," řekla po chvilce Tallin. ,,Jak to myslíš?" Zeptala se nechápavě Iris. 
,,Od mého narození tvrdili všem, že mě porodily v Estonku a potom tam rok bydleli, a při tom se jim narodila Roxana," vysvětlila svojí myšlenku. 
,,Požádala jsem je o to, aby ti to nikdy neřekli," podotkla Iris a podívala se na svou dceru. ,,Nechtěla jsem, abys věděla o mé chybě," 
zašeptala smutně Iris. ,,Jak se to stalo?" Zeptala se zmateně Tallin. 
,,Jednou v baru jsem uviděla muže, jmenoval se Michael Keller. . ." Iris se zastavila s vyprávěním a zamyslela se. ,,Chodili jsme spolu, dělal že je člověk, 
i když jsem věděla že něco tají. Když jsem tě nechtěně čekala, tak tajemně zmizel. Ty a Roxana jste měli být dvojčata, ale nemohla jsem mít dvě děti, 
a tak jsem porodila jako první tebe. Roxanu jsem chtěla ve svém těle zadržet a zabít, ale nějak se to nepovedlo," řekla Iris vesele a zasmála se. 
,,Jo, s Roxanou vždycky byly problémy." Také se Tallin zasmála. 
,,A kde vůbec je?" 
,,Nevím, vůbec neodpovídá na zprávy," odpověděla ustaraně.

,,Ty dnešní holky, pořád něco vymyslí, aby naštvali rodiče," zamumlala latinsky. 

,,Vítej v moderním světě," zavtipkovala Tallin a vzala do ruky medailon, který měla pověšený kolem krku. ,,Máš medailon," podotkla matka a podívala se na zlatý medailon. ,,Dostala jsem ho než umřela babička." 
,,Je to znamení síly a bojovnosti naší rodiny." Iris ukázala na vznešeného orla. 
,,Je u nás po mnoha generací a mají ho mocné čarodějnice a čarodějové." 
,,Otec byl Lupus?" Změnila téma Tallin. Iris přikívla a podívala se na vlasy její dcery a potom na obličej. ,,Je zvláštní, jak jsi hodně podobná mě než tvému otci," řekla udiveně Iris. ,,Roxana je určitě hodně po otci," hádala a usmála se na svou matku. ,,Ano, viděla jsem pár fotek a pravda je, že se podobá hodně otci," 
souhlasila Iris a postavila se. ,,Jo, a měla bys toho vlkodlaka pustit a naučit ho sebeovládání, může se hodit," řekla a odešla pryč. 
Tallin pořád seděla na lavici a snažila si srovnat myšlenky.            
                                            
Je neuvěřitelné, když můžete vidět někoho, kdo vás opustil ještě když jste byly děti. Doufá, že ho pochopíte a zapomenete na to, ale tohle nejde smazat jen tak. Musí si to zasloužit, a proto byste tomu dotyčnému měli dát druhou šanci na zlepšení. Jak jsem už jednou slyšela; když chce člověk odpuštění, tak si to musí zasloužit a ne jenom doufat.                                                 
Tallin šla za Lucasem a broukala si opeding Star Treku: Enterprise od Russela Watsona. 
,,Ty se na to ještě díváš?" Zeptal se za dveřmi Lucas. ,,Líbí se mi ta písnička," podotkla a otevřela dveře. Lucas seděl na proti dveřím a čekal na jídlo. 
,,Začínám si tu zvykat, jenom bych sem chtěl nějakou hru nebo prostě něco," řekl sarkasmicky. Tallin mu hodila krabičku s jídlem, 
kterou mu donesla a sedla si do dveří. ,,Dneska půjdeš ven, převlíkneš se a dostaneš pokoj, potom půjdeme trénovat tvoje sebeovládání," informovala ho. 
,,Proč jsi najednou změnila názor?" Zeptal se překvapeně Lucas. ,,Chce to Iris," řekla Tallin klidně. 
,,To je kdo?" 
,,Moje matka." 
,,Ale tvoje matka se jmenovala Simona, ne?" 
,,Simona byla moje adoptivní matka. Moje práva matka se jmenuje Iris Kortézová," odpověděla a dotkla se prsty špinavé země. 
Lucas chvíli o tom přemýšlel a potom se vrhnul na krupicovou kaši. Tallin si povzdechla a snažila se zadržet nutkání jít lovit do lesa. ,,No, tak proto je tu rušno. Viděl jsem kolem jít Damiána, který nesl starou skříň," řekl po chvilce Lucas plnou pusou. ,,Jo, zjistili jsme že sem míří něco velkého a děláme takový domácí úklid," 
podotkla a projela jazykem své zuby. ,,Pán Helsyg a Meg se sem nastěhovali, aby nám pomohli a nemuseli pořád někam cestovat," dodala a nabrala si na prst trochu kaše. Lucas naštěstí neprotestoval. ,,Je divné, že jsme jiní." ,,Jak to myslíš?" Zeptala se zmateně Tallin. 
,,No, já se tu každou noc měním na vlka a ty tu vždycky stojíš a pozoruješ a nemáš strach, že se proměníš." Tallin se mu zadívala do očí a přemýšlela o odpovědi. ,,Nejsem vlkodlak nebo spíš to, co jsi ty. Když jsem se změnila, tak jsem to na začátku neuměla ovládat a měnila jsem se automaticky, 
ale po čase jsem se to naučila ovládat a teď nad tím mám kontrolu," řekla a usmála se. ,,Vlkodlaci se to také můžou naučit, ale můžou se proměňovat jenom večer po setmění." Zavrtěla hlavou a postavila se. ,,Pojď, musíme jít," nabádala ho a uvolnila cestu dveřmi ven ze sklepení. 
Šly ze sklepení a rovnou po schodech k pokojům. ,,Budeš mít pokoj vedle Helsyga, který na pokoj číslo 6," řekla a zastavila se u dveří, který měl číslo 7 a otevřela dveře. Vešli do pokoje, který byl celý modrý a na zdech byly pověšené obrázky s mušlemi. ,,Tohle je tvůj pokoj," řekla klidně Tallin a sedla si na postel 
vedle tmavě modré tašky. ,,Také ti Damian vzal z tvého domu několik tvých věcí," pokračovala a vzala do rukou tašku a dala si jí na kolena. 
,,Počkej, Damian byl u mědoma?" Zeptal se vyvedení z míry. ,,Jo, neboj nikomu neublížil, ani se tvé tety nedotkl," ujišťovala ho. 
,,Ono na ně neplatí pravidlo dveří?" Zeptal se nechápavě Lucas. 
,,Platí, proto šel hlavními dveřmi a omámil jí, aby ho pustila a nevyváděla." 
Lucas si vzal od Tallin tašku a šel se převlíknout.   

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář