HOLLYWOOD OVLÁDL LUK A ŠÍP

1. květen 2012 | 16.50 |

FILMÍKY A KN͎KY: Hollywood ovládl luk a šíp - foto
Zdroj: disney.go.com

Zdá se, že se nacházíme v době hrdinů "lukostřelců", a to nemluvíme jen o Katniss z filmu Hunger Games nebo odvážné rusovlásce v novém animáku Brave (Rebelka - v kinech od 16. srpna). Konec svištících kulek na plátnech kin?

Specialista na zbraně Bill Davis, který se svým týmem například zajišuje výcvik herců pro práci se zbraněmi, k tomu říká: "Prakticky v 95% filmů a televizních pořadů, na které se díváme, se objevuje alespoň jedna střelná zbraň. Nedávno se v kinech objevil film Battleship, kde o zbraně rozhodně není nouze. Stejně tak, až vyjde nový Transformers. Zbraně prostě vždycky budou mít ve filmu své místo."

David, který spolupracoval například na filmu Saw, dodává, že koneckonců nic nerozpohybuje zápletku jako svištící kulky kolem filmového hrdiny.
"Přestřelky jsou obvykle hlavními dějovými body. Proto jsou střelné zbraně ve filmech tak důležité. Je to hezké divadlo, drama."

Hollywood se snaží hledat nové zbraně, se kterými by nás diváky zabavili. A pokud jde o alternativní zbraně, právě luk a šíp je skvělou volbou.
"Můžu říct, že střelné zbraně se už trochu okoukaly. Luk a šíp vždycky byly jednoduchou zbraní a lidé s jejich nositeli obvykle víc cítí, protože nemají takovou přesnost a rozsah střelné zbraně. Hollywood se teď trochu prostě mění."


Trailer k animáku Brave zkoukni zde:

Myslíš si, že je zbraní ve filmech až moc? Jak se ti líbí trailer k animáku Brave? (:

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář