John vs. Cameron

14. červen 2012 | 14.20 |
› 

Sheppard   Jméno: John Sheppard  

Hodnost: Major USAF >> Podplukovník USAF

Služba: Velitel vlajkového týmu programu SGA

Kvalifikace: Armádní pilot

Herec: Joe Flanigan

Odkaz na ofic. web: Joe Flanigan
Odkaz na CSFD: Joe Flanigan
Odkaz na IMDB: Joe Flanigan

John Sheppard je armádní pilot, který umí létat skoro se vším. Díky jeho skvělému pilotování zachránil i generála O'Neilla, když na jejich vrtulník byla omylem vystřelena antická Střela. John má rád fotbal, sjezd a vše co je rychlejší než 200 km/h.

K programu Atlantis se dostal také díky tomu, že má neobyčejně silný antický gen ATA. Tím se tedy stal důležitým členem výpravy. Gen objevil náhodou, když si sedl na křeslo ovládající antickou základnu v Antarktidě. Díky jeho silnému antickému genu ovládá antickou technologii zcela přirozeně bez nutnosti soustředění. 

Postupem času se z něj stal na Atlantisu hrdina, ale i několikrát málem o svůj život přišel. Byl například nakažen retrovirem, který měnil jeho DNA, ale nakonec byl zachráněn. Když nalezli antickou loď s názvem Aurora, dobrovolně se připojil do stáze, aby se pokusil najít informace o slabině Wraithů. John byl také 8 měsíců vězněn v antickém zařízení, kde plynul čas několikanásobně rychleji, tím získal velice důležité zkušenosti, hlavně co se týče Povznesení. 

Podplukovník John Sheppard občas nedůvěřuje velení Dr. Weirové a jedná na vlastní pěst. Byl to také on, kdo přejmenoval antickou loď GateShip (McKayův nápad) na Puddle Jumper. Je to chytrý a statečný voják. Nikdy se nevzdává a nenechává svůj tým ve "štychu". 

Nebo


Jméno: Cameron Mitchell
Hodnost: Podplukovník USAF >> Plukovník USAF

Služba: Velitel týmu SG1, náhrada za Jacka O'Neilla
Kvalifikace: Pilot F302

Herec: Ben Browder

Odkaz na ofic. web: Nemá oficiální web
Odkaz na CSFD: Ben Browder
Odkaz na IMDB: Ben Browder

Cameron Mitchell byl původně pilotem stíhaček typu F302. Stal se hrdinou vzdušného souboje z Antarktidy, když Zemi napadli Goa'uldi (viz. série 7, epizoda 22 - Ztracené město II.část). Za odměnu byl převelen přímo do zařízení SGC, které dostalo i nového generála Hanka Landryho, který nahradil Jacka O'Neilla. 

Podplukovník Mitchell dostane od Generála O'Neilla na výběr několik týmů a vybere si ten nejlepší - SG1. Generál Landry mu však později, k jeho překvapení, sdělí, že má být přímo velitelem SG1. Jenže vzápětí zjišťuje, že v týmu nikdo nezůstal - Podplukovník Carterová odešla do oblasti 51, Dr. Jackson se chystá odejít na Atlantis a Teal'c odešel na Dakaru, na planetu svobodných Jaffů. 

Mitchell se ovšem jen tak lehce nevzdává a s příchodem Valy Mal Doran, která tvrdí, že ví kde je na Zemi ukrytý Antický poklad, a s novou hrozbou Ori se znovu zformuje starý tým SG1 ve složení: Mitchell, Carterová, Jackson, Teal'c a Vala Mal Doran. 

Před filmem Stargate: Continuum byl Mitchell povýšen do hodnosti Plukovníka. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář