8. Muž za černým pláštěm

6. květen 2012 | 11.26 |

Stín lásky

 Když se Daniel a Tallin vrátili ze snu, tak hledali informace o Luciusi Conanovi. 

,,Tady nic," řekl Daniel u jedné skříně, kde ležely knihy. Podíval se na Tallin, která se snažila sundat díky magii knihu. ,,Myslíš, že ti to půjde?" Zeptal se pochybovačně. ,,Musím to, alespoň zkusit," odpověděla a soustředila se na knihu. Jedna kniha se zachvěla, ale vyletělo jich hodně. Daniel to viděl a přiskočil k ní a udělal jí štít proti knihám. Když se to uklidnilo a Tallin schovaná v jeho náručí se uklidnila, tak se oba podívali na tu spoušť. ,,Příště to nedělej," doporučil jí Daniel. 
Tallin ochotně přikívla a pustila se ho. ,,Do bude trvat dlouho," připustila a podívala se ke dveřím, kde stála Iris. 
,,Pojďte, prosím, do obývacího pokoje," řekla Iris a mířila tím směrem, kde byl obývací pokoj. Tallin a Daniel se na sebe podívali a potom šly za ní. 
V obývacím pokoji jim Iris pokynula aby se poradili. ,,Hledáte informace o . . ." ,,Lucius Conan," dokončila Tallin za Iris, potom se posadila do křesla. 
,,Znám ho, je proslulý s svou povahou a silou." ,,A víš, jak ho zničit?" Zeptala se Tallin netrpělivě. ,,Tento upír je mladší než já, ale pořád je pro jiné bytosti těžké ho zabít, protože starší upíři se těžko zabíjejí," odpověděla Iris a nalila si do skleničky bourbon. ,,Tak co na něj máme použít?" Zeptal se nechápavě Daniel, který se postavil za křeslo,  kde seděla Tallin. Tallin se zamyslela a potom se podívala na medailon. 
,,Podle legendy vznikl náramek, který mohl dát Lupusovi velkou moc. Byl udělám pro císařovnu, která vládla v Temné dimenzi v Opulu Lupusům. Jednou se na ně vrhli démoni, čarodějové, černokněžníkové, upíři a nějaké temné zrůdy. Použila proti ním náramek, který vyslal světlo a to zničilo nepřátele," vyprávěla Tallin. 
,,Kouzelný náramek?" Zamyslel se Daniel. ,,To by šlo," libovala si Iris. ,,Jo, ale potřebujeme se dostat do Temné dimenze a ještě nevíme, 
jestli to ještě existuje," řekl Daniel suše. ,,Ale musíme to zkusit," opačila Tallin a zvedla se. ,,Musíme to alespoň zkusit," řekla mu do očí.                                                                       
Daniel jel do města, řekl si že pojede do baru na pár skleniček. 
V baru bylo poměrně dost lidí, ale u pultu bylo volné místo. ,,Ahoj Danieli," řekla laškovně Natálie, která pracovala jako barmanka každý večer. ,,Ahoj Nat," řekl šarmantně. ,,Jako vždy?" Zeptala se. Daniel přikívl a podíval se kolem sebe.

,,Je tu rušno, co?" Řekl udiveně Daniel a napil se whisky, kterou dostal. ,,Souhlasím, je tu rušno už od mého příchodu." Daniel vytáhl obočí a potom to hodil za hlavu. 

,,Daniel Salvator, nemýlím se?" Zeptal se muž a posadil se vedle něj. ,,Nemýlíte," odpověděl pesimicky a podíval se na osobu. Strnul. ,,Lucius Conan. Jestli mě paměť neklame, tak jsme se už viděli v tom snu," řekl vesele Lucius a řekl si o pivo. 
,,Tallin má vážně zajímavé sny," dodal po chvíli Lucius. ,,Ano, vždy jsem se tomu divil," připustil Daniel a lokl si whisky. ,,Hmmm, je k zakousnutí, že?" Zeptal se Lucius s neskrývanou touhou. Daniel se na něj rozzuřeně podíval. Lucius pokračoval a při tom si ho nevšímal. ,,Divím se, že tě také nezabila, přece ví kdo jsi." 
,Tallin nikdy nedostaneš a nikdy ti nebude patřit,' pomyslel si podrážděně. ,,Ale ona určitě není jako Selena, že?" Zeptal se Lucius a napil se piva, potom si vzal do ruky burák a hodil si ho do pusy. ,,Ne, to není," utrousil Daniel a snažil se ovládnout svůj hněv. 
,Nevěděl jsem, že znal Kortézovi,' pomyslel si překvapeně a uklidnil se. Daniel se zvedl a dal na pult peníze. 
,,Brzy se uvidíme pane Salvatore." Uslyšel Daniel, když odcházel z baru.     
                                         
Tallin se učila ovládat svou moc. Byla se svou matkou venku a dívali se na ně Meg, Lucas a pán Helsyg. 
,,Nikdy jsem neviděl nabírání energie," přiznal Lucas. ,,To nikdo," podotkl Helsyg. Tallin si jich nevšímala a začala čeřit v sobě energii. 
,,Pomalu a plynule," napomínala Iris a kroužila kolem své dcery. Tallin se zhluboka nadechla a všechnu svou energii přesměrovala do rukou. 
,,Zkus se zaměřit na strom za tebou," řekla Iris klidně. Tallin zavřela oči a svým vnitřním zrakem se zaměřila na strom. Z rukou jí vyšlehly plameny. Nepálili, a tak se s rychlostí otočila a hned je vystřelila na strom. 
Po plamenech tam zbyl ohořelí strom. ,,Neříkal jsem, abys to nedělala," řekl Daniel najednou za nimi. ,,U Kortézovích je dědičné, jejich neposlušnost," utrousila Tallin. 
,,To bylo úžasné," vkradla se do toho Meg úžasle. ,,Jo, dík," opačila Tallin a podívala se na Daniela a přikročila k němu. ,,A pro tebe, Danieli. Nejsem už žádná chudinka, která potřebuje chránit," zavrčela a ukázala tesáky. 
,Nejsem slaboch,' řekla si pro sebe. ,,Jsi moje, patříš mi," také zavrčel majetnicky. ,,Nepatřím nikomu, a je mi jedno vaše pravidla. Na mě neplatí," vyhrkla naštvaně a odešla do penzionu. 
Když procházela penzionem, tak si uvědomila, že se před ní otevírají dveře sami od sebe a tak se i zavírají. 
,Co se tu děje?' Prolétlo jí hlavou a zaznamenala magii. ,,Babi?" Věděla, že je nemožné, aby tu byla, ale také věděla, že když je máma na zahradě, tak babička může být v domě. ,,Jestli tu jsi, tak mi odpověz," řekla vážně a podívala se kolem sebe. Uslyšela, jak se jedna židle v místnosti pohnula od stolu a potom ještě skřípot skříně. 
Tallin se otočila a hned to viděla. 
Pozor, hrozí ti nebezpečí!

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář