9. Seznam lásek

23. květen 2012 | 15.18 |

Stín lásky

,,Říkám, že to byl dům," trvala si na svém Tallin, když všichni dorazili do místnosti, kde byl na zdi nápis. ,,Já si myslím, že to byly duchové," řekla Meg a prohlížela si nápis. ,,Prosím tě, duchové v domě nejsou, ten dům je babička," utrousila Tallin naštvaně. ,,Jo, to říká někdo, kdo je vlkodlak," opačila také naštvaně Meg. 

,,Lupus! Nejsem žádný noční pes, o kterém se říká, že je tupý," zavrčela a začala se měnit. Její uši začali být špičaté, oči rudé a cenila tesáky a byla větší. 
,Nejsem čarodějnická hračka. Nejsem jejich tupý sluha. Nejsem jejich mazlíček,' říkala si rozhořčeně. 
,,Dost!" Vykřikl Damian a stoupl si před Tallin, která mířila na Meg. Tallin zavrčela a chtěla se vyhnout Damianovi, ale také jí zadržel Daniel, ten jí chytil za ruce. 
Byly teď oba stejně velcí, a tak jim nedělalo problém se dívat druhému do očí. ,,Uklidni se," řekl jemným hlasem Daniel. 
Tallin ho nechtěla poslouchat, ale po chvíli se mu podívala do očí a uklidnila se. 
,,Zeptala jsem se, jestli je to ona, a v tu chvíli zavrzala židle a skříň, potom jsem viděla ten nápis. Věřím, že to napsala Larisa," řekla Danielovi klidně, ten přikívl a otočil se na Iris. ,,Umíte kouzlo na mluvení s duchy?" Zeptal se Daniel a podíval se na všechny tři čarodějky. Tallin se chabě přihlásila. 
,,Jednou, když jsem byla malá, tak jsem to zkoušela s Mary," řekla nervózně. ,,To bude stačit," řekl Damian, který už pochopil Danielův plán. 
,,Můžeš mě pustit?" Zeptala se Tallin Daniela. Daniel si jí ještě prohlédl, potom jí pustil. Tallin zamířila do sklepení. 
Všichni jí následovali, až do malé místnosti ve sklepení, kde bylo hodně věcí. Tallin začichala, ale potom kýchla, protože tu všude byl prach. 
,,Co hledáš?" Zeptal se Lucas zmateně. ,,Podložku na čarování s duchy," odpověděla a zakryla si nos a pusu. 
Po chvilce našla červenou podložku a na ní uprostřed byla spirála. ,,Už jí mám," řekla a při tom zakašlala. ,,Tak to sem hoď," řekl Daniel a připravil se před ostatní. 
Tallin se napřáhla a hodila, díky tomu si vysloužila další kašlání. Damian k jí přiběhl vzal jí kolem ramen a vedl jí ven z místnosti.       
                                                 
Všichni kromě Helsyga ( který dělal pro Tallin čaj ) seděli v obývacím pokoji a připravovili si rituál. Daniel seděl vedle Tallin a Damiana na gauči. Meg seděla v křesle a Lucas vedle ní na zemi. Iris se opřela o nejbliží stěnu. ,,Jak se cítíš?" Zeptal se tiše Daniel Tallin, ta se chytla jednou rukou za krk.

 

,,Bolí mě v krku," zachraptěla Tallin a sklonila hlavu. 
V tu chvíli do místnosti vešel pán Helsyg s čajem. ,,Nevím, jestli bude dobrý, protože tam bylo hodně zvláštních krabiček s čajem," řekl vesele Helsyg a podal jí čaj. ,,Děkuji," řekla tiše Tallin a napila se. Daniel si k čaji přičichl a ucítil sporýš, potom se podíval na bratra, který to také zaznamenal. 
,Helsyg musel nechtíc nasypat trochu sporýše s jinými bylinky,' pomyslel si Daniel. Tallin se na něj podívala a potom se usmála. 
,,To kouzlo je kompikované, protože si musíme dávat pozor na jiné duchy, a tak musíme myslet na konkrétní osobu," řekla Tallin všem v místnosti. 
,,Tolik ti bylo, když jste dělali to kouzlo?" Zeptal se pán Helsyg nervózně. ,,Bylo nám devět. Rodiče a babička odjeli na sraz čarodějnic," odpověděla a vzala si deku a zabalila se do ní. Daniel se trochu zvedl, ale ona ho chytla za paži teplou rukou. ,,Nechoď, nevadíš mi," řekla klidně a táhla ho zpátky na gauč. 
Ti, který se na ně dívali, se podívali nikam jinam. ,,Kdy se to kouzlo dělá?" Zeptala se zvědavě Meg. 
,,Dělá se, když je tma. Slunce duchy ničí, nebo je kvůli světlu ani neuvidíme," podotkla. Daniel jí stiskl ruku a užíval si teplo její dlaně. 
,,Máme ještě čas, co kdybychom si dali volno," řekl Daniel a zvedl se. ,,To není špatný nápad," uznal Damian a zvedl se s Tallin. 
,,Souhlasím, sraz můžeme mít v deset hodin tady v pokoji," řekla Tallin klidným hlasem. 
Všichni se na sebe podívali a příkívly, potom si šly po svých. ,,Co kdybych tě naučil hrát fotball?" Navrhl Lucas Meg. 
,,Co kdybych vás Lucasi Holbe naučil matematiku," řekl Helsyg s předstíranou vážností. 
Damian šel za památkami a Iris, ta skoro to samé.    
                                                              
,,Co kdybych tě poznal na večeři do hospody?" Zeptal se Daniel něžným hlasem. 
,,Pokud je to rande, tak ano," opačila vesele Tallin a usmála se. ,,Myslel jsem, že to bude rande," podotkl a pohladil jí po tváři. 
,,Tak můžem, ale chci se převlíknout," vyžadovala. Daniel klidně přikívl a políbil jí na tvář. ,,Budu čekat u auta," zašeptal jí a odešel. 
Tallin se ještě jednou pro sebe usmála a pak šla po schodech do svého pokoje. 
Tam se začala hrabat ve skříni. 
,Je to už dlouho, co jsem hledala nějaké oblečení na rande,' pomyslela a vyndala ze skříně dlouhou až k zemi sukni v rudé barvě. 
,Je škoda, že tu není sestra, mohla mi pomoct.' 
U sukně váhala, ale potom si jí vzala a k tomu si ještě vzala bílé tričko s červenými rukávy a obrázkem kytky se šlahouni na břiše. Vlasy si v koupelně trochu natočila. Když byla hotová a připravená, tak šla do předsíně a tam si vzala kabát, potom šla ven, kde byla zima. Ještě svítilo sluníčko, ale byla zima jako v noci. 
Daniel jak slíbil stál u svého Porsche černé barvy a opíral se o něj. 
Když k němu přistoupila, tak si jí zaujatě prohlížel. ,,Es Pulchra," podotkl latinsky Daniel a vzal jí za ruku a druhou otevřel dveře od auta. 
,,Domina mi," dodal zdvořile a usmál se na ní. Ona mu úsměv oplatila a potom si sedla do auta. 
,,A to jsem tvoje žena, když jsi si mě přivlastnil?" Zeptala se, když za sebou zavřel dveře od auta. ,,Ne, jenom milenka," odpověděl a tázavě se na ní podíval. 
,,Jenom mě to napadlo," vysvětlila klidně a podívala se z předního okna. Daniel nic na to neřekl a nastartoval auto. 
,,Proč do hospody?" Zeptala se po chvíli mlčení Tallin. ,,Příjmeš, když řeknu jen tak?" Tallin se na něj podívala, ale neodpověděla. 
Před hospodou zastavili a vystoupili. ,,Pamatuji si, že mě sem jednou vzal jeden kluk, který se jmenoval Jeremy," řekla vesele a chytla se nabízené paže. 
,,A čím tě okouzlil?" Zeptal se ze skrýváním stekem. ,,Chodili jsme spolu na základku, začali jsme spolu chodit, když jsme chodili do prváku, 
tak jsme chodili na herectví," vyprávěla a dívala se mu do očí, které byly teď temnější, při tom šly do hospody. 
,,Herectví, to jsi mi ještě neřekla," opačil a zvedl při tom jedno obočí. ,,Ty jsi mi toho taky neřekl moc," upozornila ho. ,,Tak na co jsi ještě chodila?" Zeptal se zvědavě. Tallin si povzdechla. ,,Na tance a vaření se sestrou, když jsem byla v druháku a já sama na kytaru." 
Když byly v hospodě, tak Daniel pomohl sundat Tallin kabát, pak se posadili do zadní části hospody. 
,,Co si dáte?" Zeptala se servírka, před jejich stolem. ,,Ahoj Kat, dáme si kuřecí stehna ve viktorianské omáčce a těstoviny dvakrát," řekl mile Daniel servisce. 
Ta se usmála a přikívla, potom odešla. Tallin dělala že si ničeho nevšimla a podivila se u jídla. 
,,Jak víš, že bych to jedla?" Zeptala se klidně a podívala se na jeho havraní vlasy. ,,Hádám, Seleně tohle chutnalo," odpověděl a opřel se loktem o židli. 
,,Jo, ale já nejsem Selena," opačila Tallin a dívala se na rýhy ve stole. ,,To vím, toto jídlo nám naservírovali ten den, kdy Selena zemřela," podotkl smutně. 
Tallin se na něj podívala a uviděla v jeho černých očích bolest. ,,Ten den, kdy tě opustila," zašeptala tiše. 
,,Damian ti to řekl. Chtěl jsem ti to říct sám." 
,,Jo, a kdy, až bych byla tvojí upíří ženou?" Zavrčela naštvaně a kousla se do rtu, aby nezačala vrčet jako vlk, při tom si prokousla spodní ret, tak jí začala téct krev. 
,,Á sakra," proklela a přiložila k ráně ubrousek. 
,,Danieli, nemůžeš čekat, že si vystačím s malém informací. Taková já nejsem," řekla Tallin po chvilce klidně. 
,,To byla i Selena, ráda věděla o každém co nejvíce informací," řekl vesele Daniel. 
V tu chvíli přišla servírka a přinesla talíře s kuřecími stehny ve viktorianské omáčce a těstoviny. ,,Tak tady to máte, nechte si chutná," řekla Kat a dala jim jídlo. 
,,Dík Kat, a můžeš nám ještě pro dvě coca coly," řekl to tak, aby to neznělo jako otázka, ale jako rozkaz. ,,Jistě," řekla okouzleně Kat a odešla. 
Tallin s trochu otevřenou pusou se podívala na Daniela. ,,Ty jsi jí omámil?" Zeptala se zmateně a vzala do ruky vidličku. 
,,Trochu, ale dělá to i jiná věc," odpověděl a vzal si do rukou příbor. ,,Jo, tvoje ego." Tallin se tomu zasmála a vzala si ještě do ruky nůž a začala jíst. 
,,Jedla si to někdy?" Zeptal se po chvíli Daniel a napil se coly, kterou mu podala Kat. ,,Ne, ale je to dobré," utrousila Tallin a snědla další kus. 
,,A co bys chtěla vědět?" Zeptal se zamyšleně. ,,Tak mi řekni . . . Hmmm, jestli jsi byl takový, jako jsi teď?" 
Daniel se nad tou otázkou zamyslel a potom odpověděl. ,,Jo, byl, ale měl jsem v tu dobu i dost zlé stránky, než mám teď," odpověděl klidně. 
,,Kde jsi všude byl?" Zeptala se už hodně zvědavě. Daniel se tomu usmál a zvedl při tom jeden koutek. 
,Takhle trochu vypadá jako Damon z The Vampire Diaries,' pomyslela si úžasle Tallin. 
,,Různě. V osmdesátých letech jsem byl ve Washingtonu a v roce 1936 jsem byl v Londýně a pil jsem šálek čaje s upírkou, která se znala s anglickou královnou. 
1671 jsem se toulal v New Orleans," vyprávěl Daniel a při tom jedl, ale spíš to do sebe házel, aby mohl mluvit. ,,V roce 1686 jsem potkal v Římě dívku, byla překrásná. Měla olivovou pleť a dlouhé zlaté vlasy," pokračoval a ztratil se v tom vyprávění. Tallin odradilo od další otázky zmínka o té dívce, ale jednu chtěla pořád vědět. 
,,Co dělala tvoje rodina? A jak jsi žil ty, když jsi už byl dospělí?" Zeptala se klidně. 
,,Rodina Salvator se činila s tím, že měla hodně polí a koňské dostihy," odpověděl a otřel si pusu ubrouskem, potom ho položil na prázdný talíř. ,,Já jsem šel do armády." Tallin zapomněla z toho vyprávění jíst, tak se hned vrhla na jídlo. ,,Jíš, jako Selena nebo jako naše dámy z Florencie," podotkl Daniel a díval se jak Tallin jí. 
,,Nevím, proč to takhle jím, . . . Asi proto, aby se mi to líp jedlo," řekla zamyšleně. 
,,Občas se divím, že něco tak krásného, muže mít v sobě takovou zrůdnost," podotkl udiveně. ,,Zrůdu má v sobě každý, například; Ten vzadu, jednoho má, a to je člověk. Nebo ten u dveří, hodnej kluk, ale má v sobě démona." 
Tallin dojedla a napila se posledního doušku coly. ,,Na co myslíš?" Zeptal se Daniel zvědavě, když uviděl, jak se Tallin tváří. 
,,Nevím už otázku, spíš přemýšlím nad naší budoucností," odpověděla sklesle. ,,Budoucnost se vždy mění. Naše názory, naše chování, naše jednání. 
O tom si můžeš myslet cokoliv, ale vždy budoucnost bude jiná, i když se do ní podíváš," řekl vesele a podíval se na hodinky. 
Po chvilce, k němu došla Kat a podala mu účet. Daniel se podíval a potom tam dal pár papírových bankovek. ,,Drobné si nech," řekl klidně Daniel a zvedl se. 
Tallin se také zvedla a šla za ním ke stojanu, kde měla pověřený kabát. Daniel jí pomohl si ho nasadit a potom šly ven. 
,,Líbilo se ti to?" Zeptal se vesele Daniel. ,,Ano, líbilo." Tallin zahlédla za auty postavu. 
,,Proč by se jí to nelíbilo? Rande s upírem, bez toho aby z ní byla večeře," řekl pobaveně hlas. 
,,Luciusi? Nevěděla jsem, že tu už jsi," řekla překvapeně Tallin a podívala se kolem sebe. ,,Ano, už jsem tu od tvého snu," opačil Lucius a vyšel ze stínu. 
,,Dneska ti to sluší, ale v tom snu jsi byla krásnější," dodal a přiblížil se k ní. Daniel jí zezadu chytil kolem pasu a zavrčel na Luciuse. 
,,Promiň, zapomněl jsem," řekl pobaveně Lucius a podíval se jí do očí. ,,Máš oči jako matka, i Selena takové měla," řekl klidně a usmál se. 
,,Matka říkala, že jste mladší než ona," řekla Tallin vyrovnaně. ,,Ano, to ano," souhlasil Lucius jako zamyšleně. 
,,Boužel, Luciusi, musíme jet," řekl najednou Daniel a táhl Tallin k autu. 
,,Tak se určitě ještě uvidíme," řekl Lucius , když si Tallin sedala do auta. Daniel silou zavřel dveře spolujezdce, až z toho Tallin nadskočila.
Když jeli do penzionu, tak bylo v autě ticho.

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář