11. Opakování minulosti

23. květen 2012 | 15.31 |

Stín lásky

 Hodně se toho za pár dní stalo, ani nevím, kde začít. Daniel sledoval Luciuse a dozvěděl se, že se bude konat na severní části města, kde je velká vila ples. 

Iris a Lucas nic zatím nenašly. Meg a Damian, našly jenom kouzla proti ovládání mysli, díky tomu všem z našeho týmu udělaly amulet. 
Helsyg řekl starostovi vše o upírech a že se vrátili. A já jsem zařídila v městském divadle zasedání.                                                           
,,Jak už dlouho víme. Kdysi tu existovali upíři, myslím v našem městě. Určitě jste mysleli, že jsou to jenom pohádky, ale je to pravda," řekla v divadle na pódiu Tallin s mikrofonem v ruce. ,,Každá rodina zakladatelů má určitě nějaké památníky nebo deníky, tak jestli mi nevěříte ..." Tallin to nedokončila a vzala si do ruky zápisky, 
které jí podala Iris. ,,Útok na upíry je nevyhnutelný. Hrozilo, že ovládnou město a oni se stanou pány. Springfield nikdy nebyl takhle nebezpečný, 
ale díky Lupusům jsme se zase srovnali a šly se být za nás a za ostatní ..." Tallin zápis nedočetla, protože tohle by mohlo stačit. 
,,Já Tallin Kortézová jsem ochránce města a tak i vás," řekla po chvíli ticha. ,,Jsi Kortézová? Nebyla jsi Merielová?" Zeptala se zrzavá dívka v první řadě. 
,,Tato rodina nebyla moje," řekla klidně a podívala se na Iris. 
,,Ve městě je upír jménem Lucius Conan. Nesmí vědět, že o něm něco víte, ale musíte si na něj dávat pozor," varovala a začala být nervózní. 
,Doprčic, toto bude hodně dlouho trvat,' pomyslela si. 
,,Upíři jsou hrozba pro vás i pro Tallin. Ona se tu vám snaží říct, že jí jde o život. A když jí nepomůžete, 
tak je šance, že zemře," řekl za ní sebejistě Daniel a přistoupil k ní. ,,Tento upír je starý a normální kůl na něj neplatí," opačila Tallin a při tom se dívala Danielovi do očí. ,,Proto musíme do Temné dimenze a najít magický předmět," dodala a podívala se na obecenstvo. ,,Vaše město, vaši lidé, moji lidé." Na každé slovo dala důraz. 
,,Vaší povinností je se starat o město," podotkl Daniel. ,,Už nemáme co říct, je na vás jak se rozhodnete," řekla Tallin a šla vedle Daniela z pódia. 
,,Řekli jsme toho dost," řekla Tallin klidně svému týmu. ,,Myslím, že tomu uvěří," podotkl Damian a dotkl se amuletu. ,,Slečno Kortézová," řekl za nimi mužský hlas. 
Tallin se otočila a uviděla starostu Kennse. ,,Ano, pane starosto?" Zeptala se sebejistě Tallin. 
,,Občasné města se shodly, že pomůžou chránit město," řekl klidně starosta a potom odešel.

                                              

Tallin seděla na židli ve svém pokoji a psala esej na angličtinu. Buch buch se ozvalo od dveří. 
,,Dále," řekla Tallin, ale nepodívala se na dveře. ,,Potřebuješ něco?" Zeptala se Daniela, který stál u dveří. 
,,Našly jsme bránu do Temné dimenze, ale musíme se dostat do Seattlu," řekl klidně Daniel a zavřel za sebou dveře. 
,,Ale to je daleko," podotkla polekaně a přestala dělat úkol. ,,Ano, to je," souhlasil a přešel k ní a políbil jí na čelo. Tallin se postavila. 
,,Proto mě napadla další zasedání," řekl a usmál se. ,,Dobře, a o čem tam chceš konkrétně mluvit?" Zeptala se a sundala si mikinu, 
kterou měla na sobě a položila jí na židli. ,,Iris má v Temné dimenzi svoje panství a to že bychom si dali nějaké role." 
Tallin na to přikívla a podívala se na jeho černé oči. ,,A chtěl jsem se tě zeptat: Půjdeš s se mnou na ples?" Zeptal se a vzal Tallin za ruce. 
Tallin se usmála a políbila ho na rty. ,,Ano," zašeptala a potom ho políbila ještě jednou. ,,Chceš pomoct?" Zeptal se Daniel a ukázal na úkol. 
,,Jasně," řekla a posadila se na židli. 
Daniel si stoupl za ní a díval se na úkol.                                                      
Na poradě se všichni dohodli, 
že po plese se pojede hledat legendární náramek, 
ale ještě se cestou stavíme u čarodějnice, 
která by o tom předmětu měla něco vědět.                                                    
Tallin seděla na židli u počítače a dívala se na šaty. 
,,Líbí se mi ti modré," řekl za ní Damian. ,,Mně se líbí, když tě můžu něčím uhodit," opačila a vypla monitor a otočila se na Damiana. 
,,Chtěl jsem tě pozvat na ples, ale hádám, že to můj originální bratr už udělal." Tallin jenom vesele přikívla a přimhouřila oči. 
,,To nic, zeptám se jiné slečny," utrousil zklamaně. ,,Meg jde s Lucasem a Iris jde s Norbertem," podotkla Tallin a vypla úplně počítač. 
,,Určitě se někdo najde, ale já ti pomoct s tím nemůžu," dodala a šla do pokoje. Tam si sundala tričko a nasadila si šedé tílko, potom šla za Lucasem do jeho pokoje. ,,Buch buch," zaklepala a vešla dovnitř. ,,Ahoj, půjdem trénovat?" Zeptala se vesele Tallin a podívala se na Lucase, který seděl na posteli. 
,,Ahoj, jasně," souhlasil a šel z pokoje. 
,,Děje se něco?" Zeptala se a zastavila ho uprostřed chodby. ,,Nic se neděje," utrousil a chtěl se Tallin vyhnout, ale ona ho chytla za paži. 
,,Tvoje chování může ohrozit plán, tak mi to řekni nebo tě nahlásím jako nedůležitého," vyhrožovala tvrdým hlasem. Lucas si povzdechl a podíval se jí do očí. 
,,Líbí se mi Meg," řekl tiše. ,,No a? Jestli se bojíš, že mně to vadí, tak to není pravda." Tallin Lucase pustila a dívala se jak míří před penzion. 
,Meg a Lucas? To je dobře, ani jeden teď nikoho nemají,' pomyslela si spokojeně a šla před penzion. 
,,Pořád se neumíš měnit libovolně," začala Tallin a ukázala na les. ,,Proměň se dřív, něž vběhneš do toho lesa," dokončila a stoupla si stranou, aby se nemotala. 
Lucas se skrčil a snažil se proměnit, potom běžel do lesa, ale před ním se zhroutil. Tallin k němu přešla.
,Musáme zkusit něco jiného,' pomyslela si odhodlaně a zvedla Lucase jednou rukou do vzduchu. 
,,Chceš dělat sraba? Slabochá? Myslíš si, že Meg bude chodit se slabochem? To ani náhodou," zavrčela na něj a pustila ho na zem. 
,,Nikdy nebude chodit s tebou." Lucas se na ní podíval ze žlutýma očima a potom se na ní vrhl ale jako vlk. Tallin se proměnila ve vlka a vrčela na černého vlka před ní. 
,Jsi slaboch, nula,' posílala mu a cenila na něj tesáky. Černý vlk se na ní podíval a potom se na ní vrhl a kousl jí do boku. 
Hnědý vlk překvapěně zakňučel a potom černého vlka kousl do nohy. 
,Nech se ovládat vztekem, ne rozumem!'

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář