13. Ples

23. květen 2012 | 15.50 |

Stín lásky

 Tallin seděla na židli ve svém pokoji a upravovala si vlasy. Nevěděla jestli je nechat volné nebo si udělat drdol, ale po čase se rozhodla. 

Nasadila si šaty od Daniela, které byly rudé bez ramínek. Také si našla červené boty a namalovala se. Tallin věděla, že muži budou čekat v obývacím pokoji, 
kam za nimi přijdou. 
,,Co myslíš?" Zeptala se Meg ve své koupelně, když tam Tallin dorazila. ,,Sluší ti to," odpověděla Tallin. Meg se na Tallin podívala a malém jí spadla čelist. 
,,Panebože, ty jsi nádherná," vykřikla kamarádka. Meg si narovnala modré šaty a potom se podívala za Tallin. ,,Vám to také sluší," podotkla kamarádka. 
Tallin se otočila a uviděla Iris v zelených šatech bez ramínek a zabalená v hedvádné šále stejné barvy. ,,Sluší nám to všem," shrnula to Iris a ukázala na dveře na chodbu. Všechny šly do obývacího pokoje, kde na ně čekali muži. Daniel netrpělivě stál u křesla. Lucas se opíral o zeď. Norbert seděl v křesle a Damian se válel na gauči. 
Když dívky vešly do obývacího pokoje, tak se všichni kluci podívali. Daniel přešel k Tallin a vzal jí za ruku, potom se podíval na její šaty. 
,,Vypadáš úchvatně," řekl ohromeně. Tallin se usmála a podívala se na Daniela, který měl smokink. ,,Tobě to také sluší," podotkla a přitiskla se k Danielovi. 
,,Musíme jít."    
                                             
Tallin a Daniel vešly do velkého sálu ve vile Luciuse Conana a všimli si, že tu tančí mnoho lidí, ale i upírů a jiným bytostí. 
,,Zatančíš si?" Zeptal se Daniel a podíval se na svou krásnou společníci. Tallin nervózně přikívla. ,,Nemusíš se bát, ochráním tě," podotkl a došly až na parket. 
Daniel si dal jednu svou ruku na její bok a druhou jí vzal za ruku a držel je nahoře. Když začaly tančit, tak se u toho Tallin usmívala a vypadala spokojeně. 
,V těch šatech vypadá překrásně, jako růže v sále zlatých barev,' pomyslel si Daniel úžasle a sledoval její tvář. ,,Tančíš dobře," uznal a otočil s ní. 
,,Ty taky," podotkla a přitiskla se k Danielovi studené hrudi. Daniela zaplavilo horko její kůže. 
,,Iris říkala, že v Temné dimenzi budu dělat tvou ženu," zašeptala a políbila ho na tvář. ,,Vím, těšíš se?" Zeptal se Daniel a podíval se na Iris a nějakého muže, 
kteří spolu tančili. ,,Nevím, nikdy jsem nepřemýšlela o tom, že bych se stala tvou ženou," odpověděla a dotkla se prsty jeho prstenu. 
,,Na co myslíš?" Zeptal se Daniel nejistě a zahléděl se do jejich tmavě modrých očí.

,,Jenom mě trochu vadí, že je tu až moc bytostí," řekla zamyšleně. 

,,Těch bude i v Temné dimenzi," opačil Daniel a přitiskl si jí k sobě blíž. 
,,Vím, nikdy jsem nebyla zvyklá být v přítomnosti několika bytostí, je to frustrující a namáhavé," opačila a přivřela oči. 
,,A je to i u mě?" Zeptal se nejistě Daniel a snažil se, aby to poznala jenom ona. ,,U tebe ne, u tebe se cítím klidná, uvolněná a ..." Tallin to nedokázala doříct. 
,,Prostě jsi jiný." Tallin mi už nic nemusela říkat. 
,Milovala mě a to mi stačí.' 
,,Miloval jsi nejvíce Selenu nebo mě?" Zeptala se skroušeně. Pro Daniela to byla těžká otázka, ale odpověděl na ní. 
,,Selenu jsem miloval, ale přišel jsem o ní. Tebe také miluji a nevím, jestli o tebe také nepříjdu," odpověděl smutně a položil si čelo na její. 
,,Mě se tak snadno nezbavíš," zašeptala a podívala se na jeho smutné oči. ,,Vždy budu s tebou," dodala a přiložila jednu ruku na jeho mrtvé srdce. 
,,Spolu."
Sedět a nedivit se, to byla naše slova, nebo spíš moj sestry. Roxana byla hrozná aktivistka, pořád musela něco dělat, je jako já. 
Já také dlouho nedokážu sedět bez toho, abych něco dělala.  
Tallin seděla u jednoho stolu u tanečního parketu a pozorovala Daniela, jak tančí s jednou dívkou ze školy. 
,Jsem unavená a tanec nepatřil mezi mé oblíbené věci, které bych dělala často.'
,Toužím na Daniela a na tu holku žárlit, ale něco ve mně mi říká, že se o něj nemusím bát,' pomyslela si a dívala se na páry na parketu. 
,,Chcete si zatanit, slečno Kortézová?" Zeptal se hlas klidným tónem. Tallin se podívala za hlasem a hned strnula. Byl to Lucius. Díval se na ní a prohlížel si jí. 
Tallin nevěděla, jestli má příjmout nabítku nebo ho odmítnout. ,,Jenom jeden tanec," ujistil jí. Tallin přikívla a zvedla se ze židle. Lucius jí vzal za ruku a vedl jí na parket. Tam s ní otočil a potom si jí přitiskl. ,,Dneska vypadáte pulchra," podotkl a usmál se na ní. ,,Líbí se mi, když latinsky mluví Daniel," opačila Tallin a uhnula pohledem. 
,,Veritas, je v latině dobrý, ale to nic nemění," utrousil a přitiskl si jí blíž. ,,Co ode mě chcete?" Zeptala se naštvaně Tallin a vycenila na něj tesáky. 
Lucius se jenom usmál a nedával znát žádné emoce. ,,Chci město, ale také musím zabít nebo si přivlastnit svého ochránce," odpověděl a pohladil jí po tváři. 
Ona se odtáhla hlavou od jeho ruky. ,,A proč tohle město, je tu snad tisíce měst, a ty sis vybral zrovna tohle, proč?" Zeptala se nechápavě a trhala ho pohledem. 
,,Jednou mi řekla jedna čarodějnice, že toto město má svého nevyvinutého ochránce. Rád si hraju a čarodějnice mi ukázala tvou tvář. 
Řekl jsem si, že budeš Kortézová a tak jsem poslal upíra, který tě měl přinutit proměnit se. Kortézovy byla vždy mocná rodina. 
Měly v rodě čarodějnice a tvá matka je velmy bohatá žena," vysvětlil Lucius. ,,Tobě jde o moc? To je směšné," zařvala Tallin a cítila v sobě velký hněv. 
Lucius se zasmál a podíval se do jejich očí. ,,Vždy mi šlo o moc, Tallin. A nic mě nezastaví," podotkl pobaveně a vzal jí za jeden volný pramínek. 
Tallin zavrčela a drápla upíra do obličeje. Lucius trhl hlavou, ale nezdálo se, že by se mu něco vážného stalo kromě toho, že ho škrábla. 
,,Spurios," vyprskla Tallin a odešla od něj. Měla chuť se přeměnit a utéct do lesa. Měla chuť zabít každého upíra, vlkodlaka i čarodějnici v místnosti. 
Podívala se na Daniela, který jí upřeně sledovala při tom čekal napjatě co ona udělá. Tallin si vzala u vchodu kabát a běžela ven, 
tam se nadechla studeného vzduchu a poslouchala zvuky z domu. 
,Proč jsem tak dopadla? Zrovna já tak špatně dopadnu,' pomyslela si a rozeběhlase k lesu a při tom se převtělila. 
Hnědý vlk běžel a při tom mu letělo hlavou hodně myšlenek. Na to, žejí hrozý nebezpečí a to, že to hrozý i městu. 
Vlk zavrčel a skočil z vyvýšiny a skočil do vzpomínek.
O tři roky dřív ... 
Seděla u lesa a dívala se dovnitř. Přemýšlela a cítila mnoho vůní. Vůni lesa, starého dřeva, rostlin a kožichu. Občas měla chuť skočit na nohy a běžet do lesa. 
Bylo jí 15let, ale chtěla vidět i jinýma očima, například vlčíma. Vlci jí vždy obdivovaly a ráda si četla knihy o nich. 
,Máma říkala, že vlk je silné a chytré zvíře. Jde mu o ochranu smečky a občas nemyslí na svůj život. Vlkovi vždy šlo o přežití jeho rodiny. Taková jsem byla i já. 
Roxana vždy patřila do mé smečky. Vždy jsem jí chránila a hlídala jsem jí. Babička mi zase vyprávěla o dívce, která byla vlkem. 
Obětovala se za svou smečku a za svého partnera, aby mohly přežít. Tento příběh se mi hodně líbil. Chtěla jsem být tou dívkou z příběhu.'
Tallin uslyšela zavytí. Poznala, že to byl vlk, potom se k němu přidaly další hlasy. Talin se postavila a podívala se do lesů. 
,Jednou se k vám přidám, jednou budu s vámi výt.'

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře