16. Sestra pod nečekanou cestou

27. květen 2012 | 19.10 |

Stín lásky

Jelo se jenom pár minut, za tu dobu byly Lucas a Tallin hladový jako vlk. ,,Už jsme tu," hlásil Damian a zastavil na parkovišti u jedné malé restaurace. 

Tallin vylezla jako první a čekala nerpělivě na ostatní. Daniel když jí uviděl, tak se začal smát. 
,,Měly bychom pohnout Damiane, nebo z nás zbute fašírka," řekl Daniel pobaveně a políbil Tallin na čelo. 
Lucas se držel od Tallin radši dál, protože byla dost hladová a nebezpečná. V restauraci čekala u jednoho rohu místnosti Iris a prohlížela si menu. 
,,Ahoj," řekla hladově Tallin a snažila se potlačit tesáky, které se jí snažili vyrůst. Všichni se posadili kolem velkého stolu a vzaly si do rukou menu. 
,,Co si dáte?" Zeptala se čišnice a v rukách měla tužku a malý blok. ,,Já si dám Majonskou pečeni se salátem a pivo," řekla si Tallin a odložila menu. 
,,Já si dám Norskou pečeni s bramborem," vybral si Damian a podal menu Lucasovi. ,,Králik na smetaně a hranolky," oznámil Lucas. 
,,Italskou omáčku s telecímy játry a houskové knedlíky, pro všechny ještě colu," oznámil klidným hlasem Daniel, ale na nikoho se nepodíval. 
,,Já tu čekám na svůj indický talíř," utrousila Iris a upřeně se podívala na černovlasou čišnici. ,,Jistě, půjdu vám pro to," vykoktala čišnice a odešla. 
,,Mají tu zajímavá jídla," podotkl Lucas a ještě se podíval na menu. Tallin přikívla a podívala se kolem sebe. Najednou uviděla u dveří blonďatou dívku. 
Tallin se nevěříčně dívala na její tvář. 
,To je Roxana,' pomyslela si ohromeně. Dívka si jí prohlédla a pak rychle odešla. Tallin vyskočila na nohy a běžela za postavou. 
Venku ucítila vůni jasmínu a pach upíra. 
,Ona je upír?' Rozhodla se, že se převtělí. Jako vlk běžela mnohem rychleji a díky tomu sestru schodila zezadu na zem. 
Roxana syčela a snažila se dostat vlka dolu, ale vlk byl silnější. ,,Běž pryč ty čokle," zaprskala Roxana a tahala vlka za hnědou srst. 
,Nech toho! To jsem já Tallin,' poslal jí vlk a vrčel na mladší sestru. Roxana se přestala prát a podívala se na vlkovi modré oči. 
,,Vlkodlak? Neříkej mi, že mám sestru vlkodlaka," utrousila nevěříčně Roxana. 
,Já mám zase sestru upíra,' opačil vlk a slezl z upíra a převtělil se. 
Roxana vyskočila na nohy a oklepávala si špinavé kalhoty. ,,Ještě nejsem vlkodlak ale Lupus," prohodila Tallin a prohlížela si svou sestru. 
,,Tak to je pravda, jo? Babča si vždy uměla vymýšlet, ale tohle je dobrý," zasmála se Roxana a zasvítili jí zelené oči. 
,,Babička je mrtvá a jak už víš, tak si nevymýšlela.

" Roxana si olízla rudé rty a podívala se k restauraci. ,,Máš zajímavé přátele," podotkla Roxana. 

Tallin se otočila a uviděla Daniela a Damiana a u dveří ještě Lucase. ,,Jo, to jo," souhlasila a podívala se na sestru. 
,,A ty mi budeš vysvětlovat hodně věcí."  
Bylo třičtvrtě roku, co jsem neviděla svou sestru Roxanu. Je to jako sen, který se splnil v špatný čas a na špatném místě. 
Všichni seděly u stolu a jedli. Přidala se jim Roxana, která jim vyprávěla, proč se stala upírkou. ,,Našla jsem si v Jacksonvillu přítele s jménem Paul. 
Po čase mi řekl, že je upír a řekl mi všechny své výhody. Také jsem chtěla být upír..." ,,Tak ses nim stala," doplnil Damian. 
,,Ano, ale na začátku to bylo těžké, ta touha po krvy byla strašná, ale zlepšila jsem se v tom," vyprávěla Roxana a pořád se dívala na Iris a Tallin. 
,,Ale Paul si s dívkami rád hrál, a tak jsem ho jednoduše probodla kůlem," prohodila a zasmála se. 
,,Ale u tebe Tallin bych nečekala, že budeš vypadat jako naše sestra Selena a že budeš chodit s upírem, když jseš Lupus," zasmála se zase sestra a dotkla se svých krásných vlasů. ,,Ano, Roxano. Vím, že je to nesmysl, ale já alespoň nemyslím jako ty," opačila klidně Tallin a opřela se do židle. 
Roxana se ušklíbla a usmála se na Damiana. ,,Měla jsem pravdu, když jsem říkala, že jsi divná," podotkla Roxana a hrála si s nožem. 
,,Matka si vždy říkala, že s tebe bude jednou velká čarodějka a babička do tebe cpala tyhle věci o upírech a o magii. Když jsem chodila s klukem, 
který se ti nezdál, tak jsi nás sledovala a hledala si informace o něm. Nebo jak jsme byly jednou na táboře, 
tak jsi celý tým nudila si pamatovat cestu zpátky do tábora." ,,Geneticky jsem alfa, a ten se stará o svou smečku, ale i o svou rodinu," utrousila Tallin a dotkla se tetování, které jí trochu studilo. ,,Ano, ale i tak. Vždy nám říkaly, že jsme každá jiná. Ty ráda se díváš na Sanctuary, Stargate, The Vampire Diaries, Buffy a další tyhle věci. Já jsem spíše pořádné horory a ne fantazynesmysly." Všichni se na hádku dvou sester dívaly a snažili se vše střebat. 
Tallin zaváhala, protože nevěděla co na to říct. Byla vždy jiná, to věděla už dlouho, ale alespoň něco měla. 
Roxana utekla za tetou, stala se upírkou a utekla do světa.  
Roxana, Tallinina sestra. Nemůžu přesně říct, jestli mladší nebo stejně stará, protože měly být obě dvočata, ale Iris je nechtěla obě, ale jenom jednu. 
Já to moc nechápal,a el to není důležité. Důležité je, že tu sedíme se sestrou Tallin a dcérou Iris Kortézové. Znal jsem Selenu jejich starší sestru a miloval jsem jí, 
ale osud mi jí vzal. Je to jako včera, kdy jsem dostal zprávu, že měla nehodu a zemřela. Také si pamatuji, kdo mě proměnil. 
Tallin jsem to ještě neřekl, ale určitě se mě na to v budoucnu zeptá. 
Pár minut byly ještě v restauraci a potom se rozhodly zase jét. Zase řídil Daniel a vedle něj seděl Damian. 
Za nimi Iris a Roxana, která se rozhodla jét s nimi do Temné dimenze. Jako poslední byly zase Lucas a Tallin. 
Oba tam spaly a zdílely společný sen v kterém běhaly v lesích a praly se tam. 
Lucas běžel v černém kožichu a Tallin v hnědém kožichu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář