18. Temná dimenze

4. červen 2012 | 16.56 |

Stín lásky

Na druhé straně brány bylo dusno. Stály u velké brány postavená z kamene a ze železa. Daniel se podíval na Tallin a potom na ostatní. 
Lucas, který šel jako poslední se převtělil na vlka a stoupl si vedle Tallin, ta vyndala z kapsy kožené vodítko a obojek a propojila to k vlkovi. 
Když byla hotová, tak chytla vodítko do jedné ruky a Danielovu ruku do druhé. Iris, která byla také vzadu vyšla před ně a vedla je ke kamenité bráně. 
Tady obloha byla zbarvená do oranžova a na zemi všude byla jenom hlína. ,,Identifikujte se!" Řekla žena v rytířské zbroji a malými ostny pod bradou. 
,,Jsem Iris Kortézová, paní sídla Katasch," řekla klidním hlasem Iris před nimi a ukázala na skupinu za ní. ,,Ti jsou se mnou," dodala. 
Žena si všechny prohlédla a potom se podívala jenom na Iris a uklonila se. ,,Vítejte zpátky na Artwonu, lady Iris," řekla podřízeně stráž. Iris přikívla a šla přes bránu. 
Za ní šla skupina, která se ohromeně dívala kolem sebe. ,,Nikdy jsem tu nebyl," zašeptal Daniel Tallin, která šla vedle něj. 
,,Kromě Iris nikdo," odpověděla mu na to také tiše. Lucas ve vlčí podobě zakňučel a otřel se Tallin o nohu. Tallin se ohnula a podrbala zvíře pod bradou. 
,,Tiše!" Upozornila ho ustaraně a podívala se na Daniela. 
Její modré oči pod oranžovým světlem byly překvapivě zářivé. 
,Je tak kouzelná, je šero a její oči září, jako až tu bylo slunce,' pomyslel si Daniel a uvědomil si, že neviděl vůbec slunce. 
Daniel se podíval na Tallin, která měla na sobě modré šaty. Vlasy měla sepnuté černým skřipcem a na nohách měla bílé lodičky. 
,,Neřekl jsem ti, že ti to sluší," podotkl šibalsky Daniel a usmál se. Tallin se rozzářila a v úsměvu ukázala dvě řady krásně rovných zubů. 
,,Děkuji," poděkovala a podívala se na dva kočáry, které staly jen pár metrů od nich. 
,,Tallin, Daniel a Lucas pojedou v druhém kočáre," vysvětlovala právě Iris Damianovi, který se zeptal v kterém voze bude. ,, Proč ne v prvním?" Zeptal se jí nechápavě Damian.
,,V prvním jede paní domu a její dobrovod. V druhém jede manželský pár, který bude nový majitelem sídla."                                           
Tallin ucítila na rameni dotek. Otočila se a uviděla Daniela. ,,Domina mi," řekl latinsky a podal jí ruku. 
Ona ruku přijala a šla s Danielem k druhému kočáru, který byl zvenčí černý a ozdobený drahými kameny. Daniel jí pomohl do kočáru a posadili se proti sobě. 
Lucas - vlk si lehl na sametových polštářích vedle ní a dal si hlavu na její klín.

Ona ho okamžitě začala hladit po zádech a hlavě. Vlk spokojeně zavrněl a zavřel oči. 

Tallin se pro sebe usmála a dívala se z okénka na mezisvět za okny. Místo oranžové oblohy se objevovala světle modrá až fialová. 
Kolem cesty stály nádherné zámky, domky a sídla. Vše to bylo v gotickém a renesančním stylu. Některé domy byly ozdobené hvězdami a jiné zase růžemy. 
,,Když jsem slyšela názez Temná dimenze, tak jsem si představovala něco mezi peklem a zemí," řekla zamyěleně Tallin a podívala se na Daniela, který se tvářil klidně. ,,Nejsme přece prasata, umíme se chovat a ještě, jsme v Ententu. Entent je proslulý jsou bohatností. 
Jiné zóny jako Mortuis zona jsou nehostinné a temné," vysvětlil Daniel klidně a podíval se přes závěsy v okínku ven. 
,,A slunce tu upírům neuškodí?" Zeptala se zvědavě a poozavřela oči. ,,Ne, ani vlkodlaci s přeměnou tady nemají problémy," odpověděl a podíval se na vlka, 
ležicího proti němu. 
,Nechci to přiznat, ale měl jsem přeměnu rychlou a bylo to snadné,' slyšela Tallin Lucase v mysli. Tallin přikívla a podívala se na obyvatelstvo. 
Po ulicích chodili démoni, upíři, čarodějnice a další tvorové. ,,Jsou tu i Lupusové?" Zeptala se neklidně a snažila se zachytit pach svého druhu. 
,,Ne, před několika sty lety byly vyhnáni do Opalu." Tallin si smutně povzdechla. 
,Proč jsme takový. Pro lidi pomoc, ale u jiných tvorů problém, škůdce,' pomyslela si smutně a snažila se zadržet slzy. Lucas se na ní ustaraně podíval, pak si dal hlavu na ruku, kterou měla položenou na kolenou.
,Nikdy nebudeš sama,' utišoval jí myšlenkou a díval se jí do očí. Tallin se pousmála a pokračovala v pozorování. Sídlo Katasch ležel u centra zóny, samotná zóna vypadala spíš jako hodně velké město s hradbami kolem hranic. Sídlo nemohla Tallin s ničím popsat, bylo nádherné a velkolepé. Hodně se podoba renesanční, ale i gotické stavbě. Nic takového ještě nikdy neviděla. Střecha byla jahodově červená a zdi byly smetanově bílé a sídlo mělo vepředu dvě malé věžičky. 
Trochu se podobaly věžičkám, kterém staví v Rusku. Na pozemku byla malá kašna, na kterou bylo vidět z hlavního vchodu a kolem sídla byly zasázené velké silné stromy, které tomu dávaly krásnou atmosféru. V kašně tekla zrcadlovitě čistá voda, která zpívala. Nebo to spíš, tak vypadalo. 
Lucas - vlk se zvědavě podíval z okénka a ohromeně se na to díval. 
,Je to krásné,' přiznal ohromeně Lucas a zavrtěl ohánkou. 
,,Čekal jsem, že Iris něco ohromujicího vytáhne, ale nevěděl jsem, že to bude úžasné," řekl také ohromeně Daniel a podíval se na sídlo. 
,Má pravdu. Moje matka je prostě úžasná,' pomyslela si šťastně, ale hned to vystřídal strach o Springfield.  
Když kočáry zastavili, tak si Tallin musela vztáhnout auru do sebe, aby nikdo nepoznal, že je Lupus. 
První vyskočil z vozu Lucas ještě ve vlčí podobě, potom Daniel, který potom pomohl Tallin z kočáru. 
,,Ó, domina mi, jsme rádi, že ste se vrátila," řekl komorník a políbil Iris prsten. 
,,Děkuji Angle, přivítej mou dcéru Tallin a jejího manžele Daniela Salvatora," řekla klidně Iris a mávla na nás rukou. Oba bok po boku přišly k Iris a přivítaly se s Anglem. Komorník si pořádně prohlédl Tallin a potom se podíval na svou paní. ,,Nechci vás urazit, ale nevypadá, jako vaše drahá Selena?" Zeptal se uctivě Angle a uklonil se. 
,,Ano, překvapivé, že?" Souhlasila Iris a podívala se na Roxanu a Damiana. 
,,Tady je má druhá a mladší dcera Roxana a její manžel Damian Salvator," představila další členy rodiny Iris a ukázala na blonďatou dívku 
v rudých šatech se špagetovými ramínky a na o rok staršího chlapce v šedém saku, bílé košili a v černých kožených botách. 
Komorník se uklonil a překvapeně se podíval na svou paní. ,,Nečekaly jsme vás, domina. Mysleli jsme, že nám řeknete o vašem příjezdu," vyhrkl sluha. 
,,Také jsme neměly tušení, kdy bychom přijeli," uklidnila ho Iris a mířila k sídlu. 
,,Ohlas mi všechny pozvánky na plesy," řekla sebevědomě Iris a stoupla si na schody u vchodových dveří. 
Tallin s Lucasem po boku šly za matkou a čekaly na odpověď od komorníka. 
,,Lady La Verde bude pořádat den prvního úplňku ples," odpověděl sluha a otevřel dveře do sídla. 
,,Dobře, řekni švadlenám, aby se připravili na dělání šatů pro Tallin, Daniela, Roxanu a Damiana," přikázala Iris a podívala se na své hosty. 
,,Joano! Terry!" Zavolala a podívala se po místnosti. Tallin se podívala na obraz, kde byl vyobrazen zlatý lev s laní v tlamě. 
Potom se podívala na krvavě rudý koberec a na stěny vanilkové barvy. 
Po pár minutách přišly dva sluhové. Žena asi Joana a muž Terry. ,,Ano, domina mi?" Zeptal se Terry a uklonil se. 
,,Ukaž Tallin a Danielovi jejich společnou ložnici!" Iris Terrymu ukázala na Daniela a na Tallin, která si oba služebníky prohlížela. 
Oba služebníci vypadaly jako z dob Italské renesance. Terry měl zrzavé krátké vlasy a rudé oči, bylo poznat, že je člověk, ale mátli jí oči. 
Terry byl asi tak starý jako Daniel v lidském věku. Joana byla stejně stará, měla slámové vlasy a žluté oči. Terry přešel k dvojci a ukázal jim na schody,
které vedly do dalšího patra. ,,Prosím," vybídl je a dával si pozor na vlka, který na něj cenil tesáky. 
,Klid!' Napomenula ho telepaticky Tallin. 
Chodba v druhém patře byla celá bílá. Na stolečcích u zdí stály vázy s rudými květy růží a nad nimi byly navěšené obrazy s různými scénami. 
Tallin si všimla obrazu, kde byly pole a na nich pěstovali víno a na kopci stál mlýn. 
,,Vinice, lady Iris nechává pěstovat to nejlepší víno v celém Artwonu," vysvětlil Terry a sledoval Tallinini pohledy. ,,I obilí, ne?" Řekla Tallin a ukázala na mlýn. 
,,Ano, nechává si z toho dělat pentické placky. Některé prodáváme jako víno na trzích," souhlasil mile Terry a ukázal na tlusté dveře po jeho pravici. 
,,Váše ložnice," oznámil a otevřel dveře do pokoje. První vešla Tallin, která byla hned okouzlená. Ložnice byla bílá. 
Postel byla celá krvavě červená s nebesy a kolem postele byl černý závěs. Nábytek byl z dubového dřeva a koberec byl červený se zlatými vzory. 
Tallin se podívala na Daniela, který stál u zavřených dveří. ,,Hmmm, jsem asi hluchá, protože jsem neslyšela Terryho odcházet," podotkla a rozářeně se usmála. 
Daniel jenom pokrčil rameny. Tallin si v tu chvíli vzpomněla na Lucase. ,,Kde je Lucas?" Zeptala se polkaně a začala se rozhlížet. 
,,Lucas dostane pokoj pro slušebnistvo," odpověděl klidně. Tallin si povzdechla a podívala se na postel. 
,,To bude zajímavé."

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář