10. červen 2012 | 09.21 |

Mě osobně tento sport nezajímá, ale dám ho, alespoň pro vás.

HUSTÝ!: EURO: ČESKO 1:4 RUSKO - foto

Česká fotbalová reprezentace vůbec nezvládla vstup do Mistrovství Evropy 2012!

Více než 9.000 českých fanoušků si našlo cestu do Polska naúvodní zápas českého týmu v rámci skupiny A fotbalového Mistrovství Evropy 2012. Šampionát, který se koná v Polsku a na Ukrajině začal dnešním odpoledním zápasem domácího Polska a Řecka, který byl naprosto vyrovnaný a skončil 1:1.

Druhý zápas ve skupině A však bohužel už tak vyrovnaný nebyl. Český tým si sice na Rusko věřil, ale bohužel mu stačil jen první čtvrthodinku. Pak udeřili během devíti minut Dzagojev aŠirokov a český tým tak úplně položili. Do konce prvního poločasu měli fotbalisté Ruska ještě několik zajímavých příležitostí k navýšení náskoku, ale naštěstí už do černého nemířil ani jeden střelecký pokus.

Náladu českých fanoušků na stadionu i u televizních obrazovek zlepšila až 52.minuta, kdy Plašil našel krásnou přihrávkou Pilaře, který předvedl "hokejový blafák" a do odkryté branky zakončil - 1:2! Český celek pak převzal iniciativu a zdálo se, že nás ještě čeká nervydrásající drama až do posledních sekund zápasu.

Zkušený kouč našeho soupeře, Dick Advocaat, ale citlivě zasáhl do sestavy a Rusové po střídání viditelně ožili. Zápas rozlouskla situace ze 79.minuty, kdy se po rychlé kombinaci dostal míč na nohu Dzagojeva, který nechytatelnou střelou pod břevno nedal Čechovi ránu. Tento moment nadobro zlomil český odpor a po nedůsledném přístupu naší obrany mohl svou parádní kopací techniku předvéstPavljučenko. Na jeho ránu do pravého horního rohu české branky si sice Čech sáhl, ale vytěsnit ji nedokázal.

V prvním zápase na šampionátu jsme tedy podlehli našemu východnímu soupeři 1:4 a do dalších zápasů budeme muset zlepšit snad úplně všechno, abychom mohli pomýšlet na postup ze skupiny ...

Česko 1:4 Rusko