CO VŠECHNO JSI NEVĚDĚL O SPIDERMANOVI?

21. červen 2012 | 07.09 |

MOVIE & TV: Co všechno jsi nevěděl o Spidermanovi? - foto

Bravo ti přináší tunu informací, kterou jsi možná nevěděl o nejslavnější komixové postavě všech dob - Spidermanovi a jeho novém filmu!

Poprvé se postava Spider-Mana objevila v klasickém marvelovském komiksu autorů Stana Lee a Stevea Ditko s názvem Amazing Fantasy v roce 1962. Na čtenáře udělal pavoučí muž takový dojem, že se v březnu roku 1963 na stránky komiksu vrátil už v samostatném příběhu The Amazing Spider-Man.


Lizard je klasický marvelovský záporák, debutoval v komiksu The Amazing Spider-Man č. 6 v roce 1963. A o dva roky později se ve stejnojmenném sešitě s číslem 31 objevila krásná Gwen Stacy – dívka, jež v podání Emmy Stone zamotá hlavu Peterovi Parkerovi, kterého v současném filmu The Amazing Spider-Man hraje Andrew Garfield.


Jedna z prvních velkých akčních scén tohoto filmu odehrávající se na Midtownské střední škole se natáčela v kulisách postavených v ateliéru 15 studia Sony. Ohromná dekorace čítá čtyři třídy, pět chodeb, záchody a umývárny, kancelář ředitele školy a kancelář sekretářky. Jak ve filmu uvidíte, moc toho z dekorací po souboji Spider-Mana s Lizardem nezbylo ...


Čočky na Spider-Manově masce vyrobila společnost, která se specializuje výhradně na skla do slunečních brýlí pro americkou armádu a NASA. Spider-Man se tak může pochlubit čočkami vyrobenými vyspělou technologií, jejich povrchová úprava minimalizuje odraz a je zabarvená do modrého odstínu.Nový představitel Petera Parkera / Spider-Mana Andrew Garfiled získal za svůj výkon ve filmu The Social Network cenu BAFTA a nominaci na Zlatý Glóbus. Nedávno také debutoval na Broadwayi ve hře Arthura Millera Smrt obchodního cestujícího v režii Mikea Nicholse.


Stejně jako Andrew Garfield i Emma Stone, představitelka Gwen Stacy, má na svém kontě nominaci na Zlatý Glóbus za roli ve filmu Panna nebo orel. A nedávno jsme mohli její herecký talent i osobní šarm obdivovat v oscarovém Černobílém světě.


Do role dr. Connorse, proměňujícího se v Lizarda, byl obsazen britský herec Rhys Ifans, kterého si většina filmových diváků pamatuje jako podivínského spolubydlícího Hugha Granta v romantické komedii Notting Hill. Jako dítě byl Ifans oddaným příznivcem spider-manských komiksů. Na roli dr. Connorse se pečlivě připravoval: jednak chtěl co nejvěrohodněji zahrát muže s  částečně amputovanou rukou a jednak strávil určitý čas mezi skutečnými vědci v laboratořích, nastudoval materiály o mutacích a sledoval zvyky a pohyby různých ještěrů.


Mark Webb neměl v minulosti s režií podobného žánru absolutně žádnou zkušenost, ale jako debutující režisér si díky hořké komedii 500 dní se Summer získal přízeň kritiků i milovníků nezávislých filmů a komedie na svém kontě dvě nominace na Zlatý Glóbus.


The Amazing Spider-Man je příběhem Petera Parkera, mezi svými vrstevníky nepříliš oblíbeného středoškoláka, který v dětství ztratil rodiče a jeho výchovy se ujali strýček Ben a tetička May. Jako většina dospívajících se Peter snaží zjistit, kým vlastně je a proč se z něj stal člověk, kterým je. Současně má plnou hlavu starostí se svou první středoškolskou láskou Gwen Stacyovou a společně proplouvají úskalími lásky, závazků a tajemství. Když Peter objeví tajemnou aktovku, která náležela jeho otci, pustí se do pátrání po důvodech zmizení svých rodičů – a to ho zavede přímo do společnosti Oscorp a do laboratoře dr. Curta Connorse, bývalého otcova kolegy. Zatímco je Spider-Manovi předurčeno, aby se střetl s Connorsovým alter-egem Lizardem, je Peter nucen učinit zásadní rozhodnutí o způsobu využití svých schopností, která navždy změní jeho život a definují povahu jeho cesty k hrdinství.


Jedna z nejoblíbenějších postav na světě se vrací na filmová plátna a ve snímku The Amazing Spider-Man odhaluje novou kapitolu ze svého života. V novém filmu, který se soustředí na dosud nezpracovaný příběh, jenž ukazuje odlišnou stránku příběhu Petera Parkera, hrají Andrew Garfield, Emma Stone, Rhys Ifans, Denis Leary, Campbell Scott, Irrfan Khan, Martin Sheen a Sally Field. Snímek režíruje Marc Webb podle scénáře Jamese Vanderbilta inspirovaného comicsovým příběhem společnosti Marvel, jehož autory jsou Stan Lee a Steve Ditko. Ve spolupráci se společností Marvel Entertainment film pro společnost Columbia Pictures produkují Laura Ziskin, Avi Arad a Matt Tolmach.


Do českých kin uvede film The Amazing Spider-Man společnost FALCON a.s. 12. července 2012 ve formátech 2D, 3D a IMAX 3D s českým dabingem i v původním znění s titulky.


V ČESKÉM ZNĚNÍ HRAJÍ: 
Matouš Ruml, Kateřina Velebová, Jaromír Meduna, Martina Hudečková, Marcel Vašinka, Miroslav Táborský, Jiří Schwartz ad.Mrkni se na trailer k novému Spidermanovi a těš se na něj do kina!

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář