TYGŘICE MICHALEA JACKSONA ZEMŘELA

29. červen 2012 | 09.23 |

Thriller a Sabu
Zdroj: shambala.org

Tygřice Thriller, bývalý mazlíček zesnulého Krále popu, tento měsíc zemřela na rakovinu plic v rezervaci pro záchranu volně žijících divokých zvířat v Kalifornii herečky a aktivistky Tippi Hedren.

Třináctiletá tygřice zemřela 11. června. Poté, co se zaměstnanci s tygřicí rozloučili malým soukromým obřadem, umístili její popel na vyhrazené místo, kam se pohřbívají všechna zvířata, která v rezervaci uhynou.

Tygčice Thriller a její bratr Sabu se narodili 20. listopadu roku 1998 a s Michaelem Jacksonem žili až do roku 2006 na jeho rančiNeverland. Když Michael opustil ranč nadobro, jeho veterinář požádal Tippi, jestli by si velké kočky nevzala do svojí rezervaceShambala Preserve v městečku Action nedaleko Los Angeles. Podle slov Tippi Michael nikdy neposlal žádné peníze na jejich péči, ani jí nikdy nekontaktoval s tím, aby je mohl navštívit.
Tippi Hedren zazářila v několika filmech Alfreda Hitchcocka, ale známá je hlavně svým aktivním bojem za záchranu zvířat.
Rezervace Shambala sice pro tygříky neměla moc volného místa, Tippi pro ně ale vystavěla jejich domov hned vedle místního jezera se stromy a kopcem.

Tippi o tygřici Thriller: "Thriller byla skutečně něco, tahle holka měla kuráž. Ona byla ta dominantní a vládla svému bratrovi Sabuovi. Byla to Královna. Byli jsme fascinováni její dominancí. Bylo úžasné pozorovat jejich vztah. Dělala mu věci, které by žádný tygří samec nikdy nedovolil. Mohla mu brát i jídlo. To je neslýchané. Thriller byla ta, která to tam řídila, byla velice nezávislá a houževnatá."

I když je v rezervaci ještě dalších patnáct tygrů, Sabu je po smrti své sestry Thriller v jejich výběhu sám a nejspíš to tak zůstane.

Tippi dodává: "Pro všechny z nás je moc těžké, když nějaké zvíře odejde. Thriller a Sabu měli štěstí. Přišli sem ve výborné kondici, s třicetidenní karanténou neměli žádný problém a moc rychle si tu zvykli. Měla tu šastný život."


Podívej se na tygřici Thriller v krátkém videu:


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář