JE NORMÁLNÍ MÍT VZTAH BEZ SEXU?

22. duben 2013 | 14.42 |

GIRLS: Je normální mít vztah bez sexu? - foto
Zdroj: fotolia.com

O čem vztahy doopravdy jsou? Jsou jen o něžnostech a sdílení společného lože? Nebo jsou o tom mít si s kým popovídat a moct se o někoho opřít? Nebo je to zdravá kombinace obojího?

Odpověď je celkem jasná, ale pořád je tu něco k zamyšlení - co když na sex ještě nejsi připravená? A co když vlastně nejsi ani připravená na žádné větší něžnosti?

Lucka se nás zeptala, jestli je v pořádku mít vztah bez sexu. Takže - chceme vědět tvůj názor - je normální mít vztah bez sexu? Je možné někoho milovat, a přitom s ním nemít žádný sex? Přečti si, co si o tom myslí tyhle holky, a napiš nám svůj názor v komentářích!

Lucka
Je normální mít vztah bez sexu? Je mi sedmnáct a sex mě prostě moc neláká. A ano - jsem panna. Nikdy předtím jsem ještě žádný vztah neměla. Prostě nerozumím tomu, co na sexu všichni tak mají. Já bych se sexem nezačala, dokud by s tím nepřišel můj kluk. Já prostě v sexu nevidím žádný smysl. Myslím si, že pravé vztahy by měly být o lásce a o lidech - pro to, jací jsou. Jsem jediná, která si to myslí?

Jana
Sex je o tom cítit fyzické potěšení, které nelze dosáhnout žádnými jinými prostředky a myslím si, že většina lidí bude souhlasit s tím, že se díky sexu cítí k partnerovi mnohem blíž, protože s ním sdílejí něco moc intimního. Sex je naprosto přirozená součást života a vztahů. Je naprosto v pořádku nemít sex s každým, s kým randíš, a chvíli si na něj počkat, ale běžné, dlouhodobé a láskyplné vztahy nemůžou bez jakéhokoliv fyzického kontaktu přežít.

Lenka
Samozřejmě, že jsou vztahy bez sexu v pořádku. Upřímně řečeno - to bylo to, co jsem hledala. Měla jsem strach randit s některýma klukama (vlastně se všema, kvůli tomuhle), dokud jsem si neověřila, že jim o sex fakt nejde a nikam nespěchají. Mezi mnou a mým klukem je intenzívní fyzické (a emocionální) pouto. Prožíváme teď vlastně vztah na dálku a neviděli jsme se čtyři týdny. Neměli jsme žádný sex (ani jsme se nelíbali) od té doby, co jsme se neviděli, a přežili jsme to. Takže ANO - vztahy bez sexu jsou ok.

Názor Girl!? Vztah bez sexu je naprosto v pohodě - pokud se na sex necítíš, do ničeho se nenu jen proto, že chceš mít "dobrý vztah". Vztahy jsou o něčem mnohem víc než o sexu a nikdy by neměli být jenom o něm. A mᚠjakýkoliv věk, třeba sedmnáct, nikdy se do ničeho nenu!

Je ale možné, že v budoucnu (až budeš mnohem starší) tvoje vztahy nepřežijí bez fyzického spojení, kterému při sexu dochází. Ale jak už bylo řečeno, nikdy bys do toho neměla jít, dokud na to nejsi připravená - to je to nejdůležitější!

Co si o tom myslíš ty? Jsou vztahy bez sexu v pořádku? Byla bys v takovém vztahu?

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář