Krev mocných - 4. Tábor Modré krve

9. srpen 2012 | 08.36 |

,Cestou na ten tábor jsem více poznala Johna. Je vtipný a takový veselý. Hart byl tichý, ale vždy když jsem se na něj podívala, tak jsme se střetli pohledy.

Čekala jsem, že se více poznáme, ale asi jsem se mýlila. Pořád bude tichý, tajemný a k ostatním hnusný.'

Gabriela si schovala do batohu mp4, kterou stále držela bez použití v ruce. Právě zastavily před zdí ze dřeva, která ohraničovala tábor. Vypadalo to jako ohraničení v Zoo. Nad obrovskou bránou byl velkým nápisem latinsky napsáno ,Modrá krev'. Gabriela se učila latinu a egyptské znaky. Postavila se a počkala, až jí John udělá místo. Batoh si vzala do ruky a do druhé držák od kufru. ,Bytosti' se už přesouvaly ven z autobusu a pouštěly s tím ty ostatní. Gabriela za sebou ucítila zvláštní vůni, která chutnala jako med a vůni máty. Když se otočila, tak spatřila Harta. Díval se ven a rty měl semknuté.

,Něco se děje?' Málem řekla, ale radši mlčela. Cítila tu napětí a nervozitu, ale ignorovala to. Venku bylo překvapivě dost lidí, kteří si šeptaly nebo mluvily nahlas.

Gabriela stále moc nechápala význam toho, proč tu jsou, ale chtěla to zjistit. Uslyšela písknutí drásající uši. Shodila batoh a zakryla si uši.

Bylo to velmi bolestné a ona měla chuť vykřiknout. Když ucítila na rameni dotyk teplé ruky, tak se uklidnila a zvedla hlavu. Před ní stál Hart a ustaraně se jí díval do očí. ,,Máš teď citlivější sluch a i smysly," řekl jí tajemně a ukázal na levou stranu od ní.

Když se tam podívala, tak si uvědomila, že neslyšela žuchnutí batohu, protože se vznášel. Povzdechla si a vzala vznášející se věc za poutko a tím zrušila kouzlo.

Hart se slabě usmál.

,,Slečna Hungerová a pán O'Koll mají dům s číslem 14," oznámil někdo a dal jim do rukou nějaké papíry.

Byl to velký plešatý muž s očima rudýma jako krev. Gabriela se nad jeho pachem otřásla, ale nechala si to pro sebe.

Hart se na ní vyzývavě podíval, ale potom vyrazil na druhou stranu k bráně. Gabriela za ním běžela a proklínala při tom kufr, který jí zastavoval.

Když zakopla a ztratila rovnováhu, tak jí chytli něčí ruce. ,,Stále padáš?" Zeptal se výsměšně Hart a jeho dech jí lechtal za krkem.

,,Když mi stále utíkáš," zavrčela a narovnala se. Hart překvapivě stál za ní a vzal jí z ruky kufr. ,,Slečny nenosí těžká zavazadla."

Kufr za sebou táhl a na zádech měl velký batoh, jenž slouží k cestování po lesích a na stanování. Gabriela se oklepala a přehodila si batoh přes rameno a šla vedle něj. Dřevěná zeď byla kolem poměrně velkých domků postavený do kruhu a na jedné straně bylo i pár stromů. Gabriela poznala tělocvičnu a něco jako bar.

,,Budeme mít ještě 4 spolubydlících," oznámil Hart a jednou rukou si držel list papíru od toho plešouna.

,,Jíst budeme to, co uvaříme a nebo si můžeme chodit do Gremoudu," pokračoval a nedával si pozor na cestu.

,,Gremoud?" Podivila se a podívala se do svého papíru. ,,Gremoud je něco jako bar a restaurace dohromady," vysvětlil dřív, než si to mohla Gabriela najít.

,,Bezva."

Hart se pobaveně usmál, ale nekomentoval to.

Po chvilce se zastavily před velkým domem, který vypadal jako z renesanční doby. Hart si vytáhl z džín klíček a odemkl.

,,Kde jsi vzal klíč?" Zeptala se zmateně Gabriela. ,,Když nám dával listy. Potom ti dám tvůj." Vešel dovnitř a Gabriela hned za ním.

Ocitly se v kuchyni, kde u stolu pro 6 lidí seděly jejich spolubydlící. Zvědavě se na ně otočily a usmály. ,,Zdravím," řekl černovlasý kluk s rudými oči a krémovou pletí. Gabriela si všimla třech rudých kamínku nad jeho pravým obočím. Jeho oči jí hypnotizovali, ale cítila v nich také strach a nebezpečí.

,,Tak to oni jsou ti nový? Čekala jsem nějaké upíry," podotkla trochu zklamaně blondýna se smaragdově zelenýma očima.

,,Jsme oba vlkodlaci, tak si nás užijete možná stejně jako s upíry," řekla Gabriela sarkasticky a přistoupila ke stolu.

Hart stál za ní a napjatě čekal na nějaké nepřátelské chování. ,,Ahoj, jmenuju se Paul Heurok," řekl jeden blonďák s perleťově modrýma očima a natáhl k ní ruku.

,,Gabriela Hungerová a ten bručoun za mnou je Hart O'Koll," představila je Gabriela a letmo se podívala na Harta, který na to nic neřekl.

Dívka s havraními vlasy, jenž se vlnily až k pasu a s očima temně šedýma se postavila a natáhla ruku.

,,Já jsem Sarah Mallcane, Gabe?"

,,Můžete mi tak říkat."

,,Fajn."

Sarah se usmála a zase si sedla. ,,Toto je Michael Eleron..." Ukázala na toho černovlasého, který je hned pozdravil, ,,a toto je Nerna Gauleová." Ukázala na blondýnu, která se asi moc přátelit nechtěla. ,,Přisednete si k nám?" Zeptal se Michael a usmál se.

,,Jo, ale nemáme pokoje," řekla nervózně Gabriela a uviděla mihotat se plamínek svíčky u dřezu za nimi. Paul se zvedl a odešel od stolu.

,,Ukážu vám pokoje," řekl a kývl z kuchyně, kde za dveřmi stálo schodiště. Gabriela se na zbylé obyvatele domu usmála a šla za Paulem.

Hart jí následoval a do ucha jí zašeptal: ,,Vypadala Nerna sympaticky." Gabriela se tomu zasmála. ,,Hele, hrdličky, tady jsou elfové," zamračil se Paul a otočil se na ně. ,,Elf?" Zeptala se a ignorovala Hartovo vrčení. ,,Jo, jsem elf." Vyšly schody a šly docela dlouhou chodbou dozadu.

,,Sarah je mořská panna, Michael nymfa, Nerna sukuba."

,,Wow, Sarah je hybrid?" Zeptala se zaujatě Gabriela a doběhla Paula. ,,Jo," souhlasil elf a usmál se. ,,Já jsem taky hybrid," zasmála se šťastně.

,,Ty? A co? Vlkodlak a upír?"

,,Ne, vlkodlak a čaroděj."

Paul se zastavil a podíval se na ní s nevěřícným obličejem. ,,To je... Ehm... Umíš nějaká kouzla?" Nervózně se podrbal za krkem.

,,Zapalovat oheň a zvedat věci, jsem v tom ještě nováček," odpověděla klidně a pokrčila rameny. Paul zavrtěl hlavou a vydechl, otevřel jedny dveře a klíče v nich nechal. ,,Ten je tvůj, Gabe," oznámil a otevřel dveře tak, aby do pokoje viděla. Pokoj byl velký a koberec na zemi měl barvu jako jezero.

U dveří stála obrovská skříň, kam by se vešly 2 nebo 3 kufry. Na druhé straně od dveří vysela televize a pod ní byly DVD přehrávač a přehrávač na kazety,

na psacím stole stál počítač a u stolu také byla mini lednička. Postel měla nebesky modré povlečení a bylo tu jedno okno.

Stěny pokoje byly světle modré a zašlé, ale vypadalo to tu velmi útulně.

,,Ledničky se sem dávají kvůli upírům, protože se občas nedokážou dohodnout s ostatníma," vysvětlil Paul a vyšel z pokoje.

,,Teď ukážeme pokoj tady vlkodlakovi," zasmál se elf a zazubil se. Hart se varovně podíval na Paula, ale potom položil její kufr ke dveřím.

,,Děkuji." Hart přikývl a šel za elfem. Gabriela se znovu rozhlédla po pokoji a potom si kufr zvedla magií na postel.

,,To bude sranda," zašeptala a vyšla z pokoje, aby šla do kuchyně... 

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář