Jak jsem vlastně začala kreslit

29. září 2013 | 18.55 |

 Nazdárek,

pokud chcete začít kreslit, tak vám ráda napíšu, jak jsem začala vlastně já kreslit.

Samozřejmě se nestanete umělci za noc a nějací na to prostě nemají talent. Před nějakou dobou jsem vám sem dala něco o psaní, ale teď vám řeknu vše o své nauce.

Učila jsem se to sama, to můžete vidět na mých obrázcích anime postav. Začalo to, když jsem uviděla na youtube moc pěkné video seriálu Vampire knight. Po čase jsem se rozhodla na ten seriál podívat. Samozřejmě mě to zaujalo a začala jsem se dívat i na jiné anime seriály. Po nějaké době jsem však zatoužila také umět takové postavy kreslit. Četla jsem mnoho mang a vždy jsem obdivovala ty lidi, co tohle nakreslily. Tak jsem se začala učit. Jako první jsem hledala na googlu obrázky, z youtube stahovala videa s postupem, jak kreslit a četla jsem různé články, kde o tom také mluvily. Nejdůležitější bylo s něčím začít. Začala jsem hlavou. Kreslila jsem podle různých obrázků a i na několik papírů kreslila hlavy mužů i žen. Když jsem myslela, že už to tak nějak umím, tak jsem se začala soustředit i na tělo. Bohužel jsem zjistila, že tělo nebylo tak snadné. Po marných snahách jsem se začala tedy více soustředit na hlavy. Začala jsem zvětšovat jejich rozměry (ze začátku byla hlava dosti malá) a zkoušet nové a nové věci. Před časem jsem začala kreslit pro své spolužáky, kteří mi dali fotku někoho a požádali mě, abych ho nakreslila. Jeden z prvních obrázků byl obrázek Marpa pro mou kamarádku. Uvědomila jsem si v té době, že abych něco dokázala nakreslit podle předlohy, musela jsem vědět, jak ta postava vypadala ze všech stran. Tak jsem zasedla k internetu a našla si více jeho obrázků (moje kamarádka má trochu divný hudební vkus). I když jsem toho chlápka neznala, nakreslila jsem ho. Po pár měsících jsem začala kombinovat anime plus normální lidské rysy. Tamhle lidský nos, anime oči a anime vlasy. Tvar hlavy po protestu mé mámi jsem také udělala více lidský (anime postavy mývají bradu do tvaru V ). Naučila jsem se také lépe stínovat a zdokonalovat se v jejich očích.

Při tom všem mi pomáhala má hodná a prostě úžasná učitelka na výtvarku, které jsem občas své výtvory přinášela. Celá třída se pak také o mém talentu dozvěděla a prohlásila, že jsem jedna z nejlepších umělců v naší třídě. Vyznala jsem se v tom a když se kreslily portréty, tak se u mě občas radily. Teď se učím více znovu kreslit podle předloh a vybírat si těžší a těžší.

Snad vám k něčemu byl můj trochu delší příběh. Už víte, jak jsem se naučila kreslit já.

Vaše přítelkyně, která začátečníkům přeje hodně zdaru. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář