Druhý návod, jak kreslit

29. prosinec 2013 | 07.17 |

 Podruhé jsem vám vymyslela nový způsoby kreslení. Jen řeknu, že mi vždy spíše dělala problém hlava a tělo jsem se ještě sama nenaučila.

Pro každého je samozřejmě vždy něco jiného těžkého, ale dnes budu pokračovat tou hlavou.

1. Na obrázku s hlavou mírně otočenou si můžeme povšimnout, že oči jsou od nosu trochu jinak vzdálené. Není to chyba, kdyby to někoho napadlo. Sami to můžete zjistit, když pohlédnete do zrcadla. I nos musí být nakreslen jen z boku (nos jsem tu dělala spíše podle anime, avšak je to skoro stejný a na co mají lidé zrcadla, že?)

Druhá postava má hlavu otočenou k nám. Oči by měl mít ve stejné vzdálenosti stejně jako nos mít nakreslen ze předu. Také hrany čelisti musí být ve stejné výšce a tak i ty oči (někomu to asi uklouzne, ale snad vám ty pomocné linky pomohou). 

2.

2. Druhý obrázek znovu zvýrazňuje. Čáry jsem nešikovně zvýraznila šikmo, ale proto tu jsou dva obrázky (podívejte se na čáry spíše u toho druhého obrázku)

Zelená - ukazuje, jak si umístit na obličej oči, aniž by jedno bylo někde spíše ve tváři.

Červená - ukazuje, jak čára přes obličej má v různých úhled vypadat. U první postavy je trochu do oblouku a u druhé rovná. 

Růžová - (2.osob.) mělo to vyznačit, že oči mají být stejně vzdálené od nosu. 

Žlutá - samozřejmě vyznačuje, že mají být hrany ve stejné výšce (takovou čáru při kreslení nedělám, ale nějací by jí mohli potřebovat).

Slovo ,,Kořen" - Nevím, jak se to přesně jmenuje, ale řekla jsem si, že sem tuto zajímavost dám. Alespoň trochu jste si všimli, že jedna žena nosí ofinu jak kůň a druhé jí nenosí, ale namísto toho má dlouhé vlasy, ale nerostou tak jako té první slečně s koňskou ofinou. Jak si můžete všimnout i zde na obrázcích, každý chlápek to má na jiné straně hlavy, ale není to kvůli jejich úhlům pohledu. 

2.b

Snad jsem pro dnešek řekla dost. Pokud chcete kopírovat, tak prosím s mým odkazem, protože tohle vše je moje a dala jsem si na tom trochu práci.

Jinak otázky můžete psát do komentáře nebo na můj mail: stargatelira@klikni.cz. Nebo také piště na mail webu: mojeweby@klikni.cz

Hezký den

Admin

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář