Richelle Mead

18. leden 2014 | 19.42 |

Mead Richelle

Richelle Mead se narodila 12. listopadu roku 1976 v Michiganu, USA. V současnosti žije v Seattlu. Richelle Mead má tři různé diplomy. Bakalářský za studium Svobodných umění univerzity v Michiganu, magisterský za studium komparativní religionistiky ve Western Michigan University a třetí na University of Washington.
Po studiích začala Richelle Mead učit společenské vědy a angličtinu. Ve svém volném čase se věnovala psaní sci-fi povídek, které nebyly nikdy vydané. Nakonec vyšel její první román Succubus Blues. Poté co opustila svoji práci začala se psaní věnovat na plný úvazek.
Meadová aktivně pracuje na třech sériích současně. Její rozvrh je náročný, protože napíše návrh na novou knihu každé tři měsíce. Je to velmi rychlé na rozdíl od jiných autorů, jejichž práce trvá rok.
Richelle Meade je fascinována mytologií a folklórem. Pokud zrovna nepíše nebo nečte knihu, ráda cestuje, nakupuje šaty, zajímá se o koktejly.
Série Vampire Academy je autorčin nejprodávanější. Příběhem knihy je boj mezi dvěma rasami upírů "živých" a "nemrtvých". Rose Hathaway je 17 letá dívka, poloviční upírka. Snaží se ochránit živých upírů a snaží se komplikovat si život jak se dá i zakázaným vztahem s jedním z jejích učitelů.
Série Dark Swan je o nezávislé Šamánka Eugenie Makhamovej, která bojuje s duchy, co se prikrádajú do našeho světa z Druhého světa. Když na ni znepokojující proroctví navede všechny kreatury z Druhého světa musí se jim vyhýbat a zároveň bojovat s temnou silou, která v ní roste.
Zdroj: Beletrie.eu

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře