Mé kroky při kreslení

29. březen 2014 | 22.00 |

Mé kroky při kreslení

Určitě každý, kdo kreslí, má svůj postup kreslení. Někdo začne kreslit hlavu a hned začne od zhora dolu. Někdo zas použije nejdříve nějaké pomocné čáry, aby podle toho tvar hlavy kreslil. V tomto článku vám vysvětlím, jak kreslím já.
Prvním, čím začnu, je prostřední čára půlící hlavu na dvě strany. Dám si ho do úhlu, ve kterém bude hlava. Potom začnu s tužkou č. 2 (stále s tou tužkou, prosím) kreslit hlavu. Netlačím, abych to mohla bezproblémů vygumovat. Potom udělám dvě čáry přes obličej, kde by měli být oči. Oči budou mezi těmi čarami, pro ty, co to nevědí, a začnu stále s tou stejnou tužkou kreslit nos. Pokud nos nebude odpovídat, vždy se dá opravit. Potom začnu načtvrtávat oči. Ústa vždy dělám pouze dvojkou.kres
  Když mám vše načtvrtnuté, vezmu do ruky tužku č.1 a začnu kreslit oči. Oční zorničky se tím opravdu skvělé zvýrazňují. Ústa u tohoto obrázku nepotřebuji jinak zvýrazňovat, a tak je prostě ignoruji stejně jako nos.    
 Když mám oči hotové, zaměřím se na vlasy. Vlasy také radši nejdříve č.2, kdyby se mi náhodou na poprvé nepovedly. Radši preferuji jistotu, než sebejistotu. Tužka s č.2 je dobrá, jelikož není tak výrazná a po vygumování nic nezůstane.
kres1
  Když už máme vlasy, začneme je také zvýrazňovat č.1. 
kres2
 Po zvýraznění začneme stínovat vlasy. Pokud tam zůstali ještě čáry po tužce č.2, můžete je vygumovat, ale pokud budete vlasy ztmavovat, tak to ani dělat nebudete muset. Stínuji hlavně s č.1, ale vy můžete klidně použít i úhel nebo tužku s č.2.
 Mám vystínované vlasy, co dál? Dál se podívám, co tam je. Krk můžete udělat hned na začátku kreslení hlavy, nebo kdykolik za tu dobu, co jsem dělaly oči, nebo kreslily vlasy. Začneme tedy stíny ve tváři a na krku. Hlavně bývají stíny pod vlasy, ale to je podle toho, podle čeho kreslíte. Prostě se dívejte na stíny! Stíny ve tváři a na krku já osobně dělám s č.2, je to jemné a stíny nemusíme určitě dělat moc tmavé. 
 Další tam mám ještě oblečení. To já kreslím různě. Jednou jsem na jeden obrázek použila úhel, ale s ním se musí opravdu opatrně, vypadala jsem potom po něm jako kominík.
kresend
Ještě upozorňuji, že při kreslení je nejlepší využívat nějaký lístek pod ruku, abyste si nerozmázly obrázek, když po něm budete přejíždět rukou. Někdy se to rozmázne i tak, ale za to méně a vaše ruka nebude tolik od tuhy. 
Kdybych něco opomněla zmínit, nebo se chcete zeptat, ráda odpovím.  
vz

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář