RealWorld Paint

18. duben 2014 | 19.54 |

 Real World Paint je český zástupce různých grafických programů. Jak slyšíte, tak je i s ,,českým" jazykem. Výhoda je jazyk, ale také, že nezabírá mnoho místa. Nevýhoda je asi to, že ti, co nemají win32, tak si musí nejdříve otevřít program a potom do něj dát obrázek, který chtějí popřípadě upravit. Já ho osobně používám občas na text (také proto ho mám). Textem můžete ohýbat jak chcete. 

Dole je, jak program vypadá a jak s ním zvládnout základy (zapnout, připravit a ukázka toho, jak se dá text ohnutý použít).
ref
Nabídka hned po spuštění programu. Je to nabídka videí, podle kterých se můžete pokusit udělat něco podobného. Prostě návod.
er1
Pokud si chcete udělat svůj vlastní obrázek, nebo si svůj upravit a dát ho do programu vtáhnutím obrázku, tak rozhodně otevřte složku ,,Vytvořit".
fer2
Pokud radši vyhledáte, než vtahovat, tak rozhodně ,,Otevřít" (složku:))
reg3
Pro ukázku použiji stranu z mangy. Stejně jsem jí potřebovala upravit, tak co. Takto by se vám to také mělo objevit v programu.
re4
První kliknete na ikonku ,,A" a potom, pokud chcete text vložit, tak klidněte libovoně na obrázek. Potom v pravém sloupci napište, co chcete (je tam to ,,Opravdu")
Zelené kolečko - Na zvětění textu
Světle modré kolečko- Přesouvání textu
Červené kolečko - Otáčení textu (naruby atd.)
Tmavě modré kolečko - Ohýbaní textu
Ohýbaní a úhel se dá také upravit v panelu vpravo.
fr5ref6
Někdo řekne, že je lepší Photoshop, ale ten je strašně velký (nevejde se mi do počítače) a stejně nehledám žádný větší luxus.
Také tento program zabírá něco kolem 6Mb a opravdu dobře se ovládá, když se to člověk naučí.
Jeden z výtvorů v programu: upír

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: RealWorld Paint jane 18. 04. 2014 - 20:02
RE(2x): RealWorld Paint moje-kniha 18. 04. 2014 - 20:07