Stínová královna - 1. Kapitola

24. červenec 2014 | 11.53 |

Bojím se... Mám strach... Co je to... Co se to děje? Bojím se,... Sethe.

1. Kapitola
,,Sethe, Kuro." Otočili jsme se na principála Alexe, jež k nám běžel v různobarevných šatech.
 ,,Co je?" Zeptala jsem se a poškrábala se za krkem. Měla jsem se svým společníkem Sethem v úmyslu jít do města pro nějaké pohledy na památku.
 ,,Tady." Natáhl ke mně ruku s obálkou. Seth s černými vlasy neupravenými a dlouhými až po uši, s oči ledově modrýma a s velmi bledou kůži se pro obálku natáhl. Byl o hodně vyšší než já a pod koženou vestou se mu rýsovali svaly. Na pravé paži měl vytetovaný kříž asi velký jako má dlaň. Šel celý v černém a to mu kontrastovalo samozřejmě s kůží.
 Alex měl vlasy hnědé dlouhé zavázané v ohonu a ofinu měl trochu namelírovanou do oranžova. Oči měl zelené, a tak bylo trochu divné, že měl oranžové melíry - tak jsem to cítila.
  ,,Dejte to Lucy, na náměstí se snaží přilákat nějaké zákazníky," mluvil udýchaně. Přikývla jsem a mávla prstem ve vzduchu.
 ,,Neboj, dostane to."
  Prošli jsme kolem přívěsů a zamířili konečně do města. Pracovali jsme v cirkuse. Přesněji v cirkuse Amanda. Žila jsem zde už od svým šesti. Přivedl mě sem Seth, který byl mou jedinou rodinou.
 ,,Kam půjdeme nejdříve?" Zeptal se poklidným hlasem, který měnil opravdu velmi málo. Neprojevoval příliš své emoce. Když byl naštvaný, tak to každý poznal. Při chůzi jsem se otočila a dětinsky se zaculila.
 ,,Na náměstí. Lucy v těch balerínách vždy vypadá roztomile." Nikdy jsem nechodila do školy. Seth mě učil, nebo i jiní lidé s cirkusu. Lucy byla naše spolubydlící. Bydleli jsme s ní a s jejím otcem v přívěsu. Měli jen tři postele, ale odjakživa mi nevadilo spát se Sethem v jedné posteli.
 ,,Hej, co dnes ukážeme za šou?" Zeptala jsem se Setha. Pořád jsme se nemohli dohodnout, co vlastně ukážeme. Lucy a pán Daugner byli žongléři, a tak chtěli vrhat dřevěné meče a při tom by kolem nich jezdila madam Em na svým koních. Seth se na mě nezaujatě podíval. I když se tvářil chladně, věděla jsem, že se tak necítil. Nebo ne u mě.
 ,,Příběh..." 
,,Příběh? O princezně a Crowovi? To by šlo." Široce jsem se usmála a šla vedle svého společníka.
   Lucy stála na plastovém podstavci a nedaleko stál její otec Mark. Lucy zrovna v bílých šatech a s bílými baleríny na nohách házela do vzduchu několik míčků. Mark prodával lístky.
 ,,Marku!" Přiběhla jsem k němu.
 ,,Ah, ahoj, Kuro. Přišli jste se podívat?" Zeptal se mile postarší muž. Dítě měl ve třiceti, a tak už byl skoro padesátník. Lucy byla jen o rok starší než já. Vzala jsem Sethovi obálku z rukou a podala ji Markovi.

 ,,Máme vám to prý předat." 
,,Děkuji ti. Pán Vertual opravdu dnes nemá dobrou náladu, když nás poslal do města." Rozhlédla jsem se kolem sebe.
 ,,Co kdybychom také pomohli? Seth je dobrý na lákání žen," navrhla jsem bez rozmyslu a mrkla po Sethovi. Nezměnil tvář, i když teď se určitě cítil rozpačitě.
 ,,Nebude se Alex zlobit? Víš, že tě chce radši vidět spíše v cirkuse." 
,,Ale... Velká šou bude večer. Ukážu tu pár akrobacií." 
 ,,Můžeš... Bolí mě totiž už ruce," ozvala se blonďatá kolegyně Lucy.
  ,,Fajn, tak mi pujč ten svůj sud." Seskočila z podstavce a při tom ještě žonglovala. Pomalu vše chytla do rukou a položila u tašky, kde to vše měli.
 Sundala jsem si boty a promnula si holá chodidla.
 ,,Sethe, chytej mě," zasmála jsem se a postavila se několik metrů od podstavce.
  ,,Vážení přihlížející. Cirkus Amanda dnes večer pořádá představení. Prosím, kupte si lístky," zavolala jsem a rozeběhla se. Vyskočila jsem a udělala stojku na podstavci. Pokrčila jsem ruce a vymrštila se, jak to šlo. Seth mě zachytil tak, že jsem se mu rukama omotala kolem krku i nohama kolem pasu jako opice.
 ,,Au, trochu to bolí," zamumlala jsem a opřela si bradu o svou paži.
 ,,Dobrá práce," zašeptal.
  Postavil mě na podstavec, abych si neodřela nohy o štěrk.
 ,,Sethe." Seth se prudce otočil, když po něm Mark hodil několik dřevěných mečů. Rychlostí blesku je všechny zachytil, jako kdyby po něm nikdy nebyly vrženy. Občas jsem si říkala, jestli byl vůbec člověk.
 Seth do jedné ruky uchopil mé botasky a položil je kousek ode mne. Natáhla jsem se k nim a obula si je.
 ,,Sethe," zavolala jsem svého společníka. Přišel ke mně. Podívala jsem se, jestli mám nějakou pozornost.
 ,,Máš nějakou kartu?" Samozřejmě měl. Věděl, že ráda dělám triky.
 ,,Dámy, pánové, je tu někde mezi vámi dobrovolník?" Lidé se na sebe podívali, ale nenabízel se nikdo. S povzdechem jsem se usmála a došla k jedné stařence.
 ,,Mohu vás prosím využít? Jen se podívejte na kartu." Ochotně se podívala na žolíka.
 ,,Teď ho Seth zapálí." Seth mi ho v ruce zapálil. Pustila jsem ho. Ve vzduchu se rozplynul.
 ,,Podívejte se do své kapsy." Prohrábla si kapsu bundy a nalezla kartu. Zamračila se a podívala se na kartu pořádně.
 ,,Jak..." Vzala jsem jí kartu a zmuchlala. Potom jsem si jí zahodila.
 ,,Teď se podívejte pod svou pravou nohu." Samozřejmě po tomhle našla tu samou kartu.
 V čem spočívalo kouzlo? Tajemství kouzelníka. Kartu jsem zvedla, oklepala, schovala do dlaně. Když jsem otevřela dlaň, byla tam vstupenka na představení.
 ,,Chcete si koupit?" Zeptala jsem se.
 ,,No, můžu," zamumlala a koupila si ode mě vstupenku.
 ,,Sethe, měl by ses trochu usmívat. Přece prodáváme vstupenky," pověděla jsem mu s úsměvem a hodila Lucy do pokladničky peníze za vstupenku.
  ,,Neměli bychom jít pro pohledy?" 
,,Ah, jo." Rozloučila jsem se s Lucy a Markem, potom jsem vyrazila za Sethem.
 ,,Doufám, že Ester uvaří něco dobrého. Augustus chtěl vrhat nože na nějaké plyšáky. Chce být originální," zasmála jsem se. Naše cirkusová rodinka nebyla tak normální jako jiné. Rádi jsme zkoušeli něco nového a dělali věci, které nikdo nedokázal.
 ,,Joe chce zas ukázat tančící hady a Betty tanec s lvy." Chytla jsem ho za ruku a dětinsky se zazubila. Oplatil mi to malým úsměvem, kterým mě udělal ještě více šťastnou.
 ,,Alex prý chce mít dnes také své vystoupení. Ptal se mě, jestli bychom mu nepomohli. Chce udělat nějakou komediální scénu s klaunem Albertem. Chce, abys po nich hodil vodu. Já bych měla udělat prý taky něco udělat, ale že mi to řekne později." 
,,Co jsi na to odpověděla?" Zeptal se bez špetky emocí.
,,Že jo. Domluví mi zmrzlinu. Zaručil se i ředitel." Ředitel cirkusu spíše jen vlastnil. Principál se o vše staral, když nešlo o finance. Nakupoval, představoval při šou a nechal pro nás občas šít kostýmy. Někteří byli velmi šikovní a dělali si kostýmy sami, ale někteří by se nikdy neměli ani jehle dotknout. Lucy mi kostýmy zašívala, jelikož jsem si je buď zašpinila, nebo roztrhla. Seth nosil černé věci skládající se z vesty, kalhot a bot. Plášť měl když tak stejný a oblečení jako košile a podobně nosil jen mimo představení. Pokaždé jsme vystupovali spolu. Vždy vystupoval pod jménem Crow, jelikož jako vrána občas vypadal. Já zas jako Stínová královna.
Pokaždé mě nasoukali do šatů, i když jsem si pod ně schovala občas kraťasy. Nenáviděla jsem být pod sukní jen ve spodním prádle.
  Vešli jsme do trafiky a hned jsem přitančila ke stojanu s pohledy.
 ,,Sethe, Sethe, tady ten je úžasný." Vzal si ho do ruky a prohlédl. Na pohledu bylo noční město.
 ,,Ale to není tohle město," pověděl mi a podíval se na mě, jestli jsem to opravdu chtěla koupit.
 ,,Nevadí. Myslíš si, že si koupím jen tenhle?" Zeptala jsem se ho ironicky a podívala se na další pohledy.
,,Nemyslím," řekl s úsměvem. 
,,Tak to si piš, že dnes domů nevezmeme jen jeden pohled." Cirkus byl mým domovem. Než jsem tam přišla, potulovala jsem se se Sethem. Seth se v té době živil dobu ve skladu, ale potom odešel, aby se o mě mohl více starat. Nakonec jsme dopadli jako umělci na ulici. Ukazovala jsem různé triky. Seth přes den nic nedělal, ale přes noc mě vždy nechával v hotelovém pokoji a odcházel někam pryč. Pořád jsem měla ten stín, že dělal něco, o čem ani teď nechtěl mluvit. Bolelo mě, že jsem nevěděla tuto část naší minulosti. Ale pokud kvůli tomu netrpěl, nechtěla jsem mu to připomínat a dělat si s tím sama starosti. Seth byl pro mě ta nejdůležitější osoba na světě. Vše bych za něj vyměnila.
  Zavrtěla jsem nad tím hlavou a radši vybírala pohledy.
 Potom jsme ještě zašli do cukrárny. Seth mi řekl, abych mu nějakou zmrzlinu vybrala, a tak jsem mu vybrala stejnou, jako jsem měla já. Vanilka a karamel.
 Nakonec jsme zamířili zpátky do cirkusu. Potřebovala jsem trochu nabrat energie, abych mohla být na vystoupení připravená.
 Chytla jsem Setha za ruku a propletla si s ním prsty.
 ,,Nevadí?" Znovu jsem se na něj dětinsky zazubila.
,,Nevadí," odpověděl vřele. Bylo hezké s ním být.
 Prošli jsme kolem přívěsů a zamířili k tomu našemu. Byla tam palanda patřící Lucy a Markovi, potom tam byla ještě postel, kde jsem spala já a Seth. Moc toho tam nebylo, protože jsme jedli ve společném stanu.
 Sundala jsem si boty a lehla.
 ,,Jsem tak unavená," vzdychal jsem a podívala se na Setha. Posadil se na okraj. Díval se na mě.
 Pamatovala jsem si, když nás našel Alex a jeho otec. V té době byl Alex ještě moc malý, aby byl principál. Alex šel po šlépějích svého otce, který byl moc laskavý člověk. Tehdy nás viděl, jak jsme seděli u fontány a ukazovali nějaké triky.
 ,,Vy jste ale dvojce," řekl tehdy Tomas, otec Alexe. Potom se Mark s mrňavou Lucy nabídl, že nám dovolí spát v jejich přívěsu. I když byl malý, byli ochotní nám dát domov.
  ,,Lehni si, Sethe." Poplácala jsem před sebe a ušklíbla se. Mlčky si lehl, samozřejmě si jako vždy nechal boty.
 Opatrně mě objal kolem ramen a položil si hlavu jen kousek ode mne. Pohladila jsem ho po vlasech. Připomínal mnohdy zvířátko, které potřebovalo lásku. Možná jsem tak vypadala i já. Měl zavřené oči a tvářil se tak uvolněně.
 Usmála jsem se a také zavřela oči.
 ,,Kuro, kolik toho chceš ještě sníst?" Zeptala se mne Ester, když jsem si snad po třetí přidávala ovesnou kaši.
 ,,Musím mít energii," bránila jsem se s úsměvem. 
,,To říkáš, i když nemáte vystoupení. Je zvláštní, že netloustneš." Zazubila jsem se na zrzku asi o hlavu menší, než byl Seth. Ten seděl vedle mě a čekal, až budeme moct jít se převléknout. Spíše mi pomoct do šatů.
 ,,Seth mě bude zase propichovat. Potřebuji hodně síly. To chceš, aby mi jeho meč uvízl v žaludku?" Abych byla přesnější, měla jsem schopnost se znehmotnit. Udělali jsme z toho atrakci, při které mi prostě Seth propíchl břicho. Kdybych u toho krvácela, nebo tak, tak by to Seth nikdy nedovolil. Proto to také dělal on sám. Trochu se smířil s tím, že to prostě k tomuhle patřilo, ale nikdy nedovolil, aby mě někdo probodl bez jeho přítomnosti. I na představeních u toho musel být.
  ,,Kdy má principál představení?" Zeptal se, jako kdyby mě chtěl rozptýlit od škemrání o přidávání.
 ,,Hned po nás. Má to jako poslední." 
,,Stihneš si odpočinout?" 
,,No, hned na začátku bude s klaunem něco říkat, potom máme udělat ty věci, co po nás chtěl. Proto taky chci dostat přidáno." Při poslední větě jsem se vyčítavě podívala na Ester.
 ,,Až budeš mít od Alexe písemné svolení jíst třicet porcí, tak ti je dám. Teď máš právo při nejmenším jen na tři a to ještě s výjimkou." 
,,No tak, Esteríno. Dnes budu dřít." 
,,Od toho máš spát. Nevím, proč v šest ráno strašíš před stany." Na to jsem nic neřekla. Ráda jsem se nadýchala ranního vzduchu a dívala na rozednění.
 ,,No, to mi spíše vysvětli ty, proč mě špehuješ." Nevinně jsem se usmála a zatvářila se jak andílek.
 ,,Ts, ty jsi ale drzé děcko." 
,,Joe mi řekl, že jsi jako dítě taky nebyla zrovna hodné dítě." Když jsem viděla, jak začala rudnout, radši jsem pomalu couvala k východu. Seth šel za mnou a nezaujatě mířil ven.
  ,,Zase se Ester naštvala," povzdechla jsem si a zklamaně šla s prázdnou.
 ,,Jsem ráda, že jsme koupili ty tyčinky. Asi bych umřela." Došli jsme k přívěsu, odkud vyskočil Mark už oblečen v modrém kostýmu s filtry na ramenou. Vypadaly jako šupiny.
 Prohrábl si trochu prošedivělé vlasy a podíval se na nás.
 ,,To si dáváte opravdu načas. Alex nás chce brzo vidět před stanem." Ještě si uhladil bradku a knírek. S Lucy měl stejné modré oči.
  ,,Lucy na tebe čeká přívěsu. Seth tu má se mnou postát." Podívala jsem se na Setha. Mně nevadilo, že mě viděl nahou, ale Lucy si to vždy moc brala.
 ,,Tak fajn," řekla jsem a vběhla do přívěsu.
  ,,Jaké chceš?" Zeptala se mě hned Lucy v modrých šatech s ramínky jako šňůrky. Hnědé vlasy si zapletla do tří copů a ty též zapletla spolu.
 ,,Stříbrné černé. Ale ty dvojité. Dnes mě bude Seth propichovat." 
,,Ach, proč to vždy říkáš, jako by to byla hra?" 
,,Protože je?" Povzdechla si.
  Sundala jsem si své oblečení kromě spodního prádla. Pomohla mi nasadit šaty s rukávy u loktů do zvonů. Měly na sukni pavučinku.
 Kolem pasu jsem si nasadila opasek se stříbrnou lebkou. Horní část dvoudílných šatů jsem měla jako menší korzet se šněrováním vepředu. Nasadila jsem si ještě na krk křížek.
 ,,Seth se už převlékl?" Zeptala se mě Lucy. 
,,Jo, proto mě taky pěkně zdržoval na večeři." Rozpustila jsem si vlasy z copu a sledovala, jak se mi jemně kudrnatí po ramenou.
 ,,Tak, hotovo. Měli bychom jít." Ještě mi rychle namalovala rty černou rtěnkou. Taky jsem byla od přírody dost bledá jako Seth, a tak jsem mohla vypadat krásně hrůzostrašně.
 Lucy otevřela dveře a vyskočila z přívěsu. Seth ke mně natáhl ruku, aby mi pomohl. Měl na rukách rukavice bez prstů. Menší chlad se mi otřel o holé břicho.
 Seth si vzal znovu koženou vestu, jenže se stříbrným křížem na zádech, černé kalhoty s řetízky po nohavicích a vysoké černé boty. Druhou rukou si o rameno opíral obrovský meč s vyrytými znaky. Byl pravý. Už mým nehmotným tělem projel tolikrát, že by to normální člověk nepřežil.
 ,,Tak jdeme," usmála jsem se.
  Principál, Alex, nás už všechny očekával. Sám si nasazoval mikrofon, aby ho mohli diváci slyšet.
 ,,Doufám, že se zas nebudete hádat, kdo půjde dřív," řekl s povzdechem. Bylo mu asi dvacet, ale pořád se choval jako dospělý.
 ,,Alexi," doběhla jsem k němu a hodila vlasy dozadu. 
,,Kdy dostanu zmrzlinu?" Podíval se na mě a zamračil.
 ,,Po představení." Seth k nám přišel.
 Podívala jsem se na něj.
 ,,A dostane i Seth?" Alex povytáhl nad tou otázkou obočí. Určitě nečekal, že by si Seth dal taky zmrzlinu.
 ,,Jestli chce, tak jo." Ještě pohlédl na Setha, ale potom odešel.
 ,,Po představení bude pozdě na zmrzlinu," podotkl tiše Seth. 
,,No a? Něco studenýho si dám klidně i v noci." Byla tma. Něco kolem sedmi večer. Všude svítily lampiony a lucerny visící na tyčích, jež byly zabodnuté do země u stanů poblíž hlavního stanu.
 Vešli jsme do stanu a posadili se na lavičky, abychom počkali na řadu. V plachtě dělající zeď bylo okénko ze sítí, abychom se mohli dívat na představení.
 Povšimla jsem si u vchodu menšího stánku s hračky pro děti.
 ,,Už vím, co jsem posledně chtěla," začala jsem s pohledem na hračku, která vypadala jako vrtulka. Když se ta vrtulka roztočila, tak začala hrát několika barvami. Strašně moc se mi to líbilo.
 Seth se podíval stejným směrem. Určitě si pamatoval, co jsem mu posledně o té hračce říkala.
  ,,Ta prodavačka má stan vedle přívěsu ředitele," řekl tiše Seth a podíval se na mě. 
,,Ach, jasně." Podívala jsem se místo toho na diváky, kteří si začali sedat na lavičky.
 ,,Možná bych mohla tentokrát na lano. Potom bych se spustila dolu a tam by ses ukázal ty." Ukázala jsem prstem na Setha a potom si zadumaně promnula bradu.
 ,,Ale nevím, kdy bych měla říkat ten příběh." 
,,Nelam si s tím hlavu, něco si vymyslíš tam," povzbudil mě můj společník. Líně jsem se usmála, uchopila ho za ruku a podívala se na jeho černé dlouhé nehty. Měl je skoro jako drápy.
 ,,Dámy a pánové. Vítám vás," začal Alex na diváky.
 Otočila jsem se k okénku a přivřela oči. 
Povytáhla jsem jeden koutek rtů.
Vše šlo postupně. Nakonec jsme šli na řadu já a Seth.
 Vylezla jsem neviděná na lano. Už od mého příchodu mě různě ostatní učili. Uměla jsem chodit po laně, akrobacie, kouzlit a různé další věci.
  ,,Teď k vám přichází mladá dívka, jež je od narození doprovázená stíny černějšími, než kteří provází vás, vážení. Dívka, která jim smí vládnout a rozkazovat. Stínová královna." Reflektory se na mě obrátily.
 Natáhla jsem před sebe ruce. Alex to neříkal jen tak. Náhle se za mými zády vynořily stíny a obklopily mě. S jistotou jsem šlápla do vzduchu a cítila, jak mě temná mračna nesla. Kvůli této úžasné schopnosti jsem hodně spávala a musela dost jíst. Neuměla jsem ještě svou moc využívat tak, abych využila co nejméně své psychické síly.
  Když mě stíny postavily na zem, uklonila jsem se. Vysloužila jsem si jako vždy aplaus.
 Roztančila jsem se. Otáčela jsem se a kolem sebe ovíjela dlouhé stíny.
 ,,Stínová královna byla dříve ale obyčejnou princeznou. Jenže..." Koutkem oka jsem uviděla, jak pomalými kroky přicházel Seth.
 ,,Jenže tu byl muž, co toužil zabít Stínovou královnu. Ale při tom miloval princeznu," vyprávěl dramaticky Alex stojící u orchestru. 
,,Byl to Crow." 
Reflektory též oslnily svým prudkým světlem Setha. Vypadal nádherně... Jako anděl smrti.
 Otočila jsem se k němu a usmála se.
 ,,Přišels, abys mne zadusil, Crowe?" Natáhla jsem k němu ruku, kde se mi kolem ní omotal stín.
 ,,Je mi líto, že tato romance skončí tvou smrtí, drahý," řekla jsem sladkým hlasem.
  V tu chvíli mě probodl. Jenže ve skutečnosti to jen projelo skrze kůži. Někteří lidé v publiku zaječeli a někteří se na nás vyděšeně dívali.
 Natáhla jsem k Sethovi ruku a udělala tvář zamilované ženy. Nikdy jsem nemilovala. Lucy mi ale pořád dokola pouštěla romantické filmy. S rukou nataženou k Sethovi jsem spadla a ztratila se ve stínech. Mezi tyhle věci s ovládáním stínů patřila i přeměna v ně. Nebyla jsem jen člověk... Ale něco více.
  ,,Stínová královna, chladná bez srdce, se nechala probodnout. Jenže dál žije. Udělala to pro svou lásku," dovyprávěl Alex tragickým hlasem.
 Reflektory dopadly na místo, kde jsem se zhmotnila. Obrovský aplaus.
 Uklonila jsem se a ještě se na všechny zářivě usmála. Otočila jsem se k odchodu a při tom pohledem zachytila Setha.
 ,,Tohle by šlo," zasmála jsem se, když jsem prošla kolem laviček. Podle pokynů jsem měla znovu tajně stoupnout na lano a Seth mi měl držet vodu, kterou bych na dva klauny - Alexe a Albert - pustila.
 Vyskočila jsem na žebřík a postavila se na stupínek, odkud jsem pohlédla dolu. Když jsem se rozložila a znovu složila do své formy, ze začátku to bylo trochu nepříjemné. Teď mi to šlo dobře a ani jsem nic necítila.
  Když jsem dostala znamení, že měla začít, tak jsem kolem sebe svolala stíny a nahustila je do obrovského mračna.
 Vešla jsem na lano a natáhla ruku k Sethovi, jež stál na stupínku a natahoval ke mně kbelík s vodou. Stínový had se k tomu natáhl a nasál vodu.
 Cítila jsem, jak mě její chlad hladí po kůži.
 Spustila jsem menší déšť. Musela jsem u toho zavřít oči, abych se na to lépe soustředila.
  ,,Sethe, budeš chtít zmrzlinu?" Zeptala jsem se a podívala se na něj. 
,,Vezmi si jí místo mě."
,,Eh? Proč? Vždyť pomáháš taky!" Neodpověděl.
 Šibalsky jsem se usmála.
 ,,Sníme si to oba, ok?"
  Voda došla. Pomalu jsem stíny nechala rozplynout a při tom se po laně vracela k Sethovi. Stíny mě celou dobu držely ve stabilní poloze, a tak jsem se nemusela bát.
 Seth ke mně natáhl ruku. Chytila jsem se za ní a nechala se k němu přitáhnout. Voněl jako růže. Byla to uklidňující vůně, přitom i velmi omamující.
 Padla jsem mu do náruče a nechala se obklopit jeho teplem.
  ,,Představení skončilo," zašeptal po chvíli. 
,,Nevadí." Připadala jsem si příjemně unavená. Kdybych mohla, asi bych tu takhle na místě i spala. Seth mě neochotně pustil a jemným popostrčením vybídl, abych šla.
 Povzdechla jsem si a po žebříku zamířila dolů. Alex čekal na lavičce a díval se do země. Vlasy měl stažené sponou do trochu rozčepýřeného culíku.
 Podíval se na mě. Měl pod očima namalované dvě dlouhé slzy, jak to někdy cirkusáci měli.
 Zvedl se a oklepal si kabát.
 ,,Chceš tu zmrzlinu dnes?" Zeptal se unaveně. 
,,Hm... Ne, nechme to na zítra," řekla jsem nakonec. Zřejmě si úlevně vydechl. Určitě by při tom na mě dohlížel, abych neškemrala o přídavek. Na to už neměl energii.
 ,,Dobře, tak jdi rovnou spát," rozkázal mi a odešel. 
,,Ano, pane," zamumlala jsem a podívala se na Setha.
 ,,Tak jdem."
  Zamířili jsme k našemu přívěsu, kde u ní na skládací židli seděl Mark a kouřil.
 ,,Lucy už čeká," řekl unaveně. 
,,Dobře." Vešla jsem znovu sama do přívěsu. Lucy seděla na mé posteli a prohlížela si nehty. Při zvuku dveří ke mně pohlédla a zvedla se.
 ,,Tak šup, abychom šly už spát." Přikývla jsem a sundali mi šaty. Lucy už dávno byla v modrém pyžamu s motýly na pyžamových kalhotách.
 Oblékla jsem si tílko a obyčejné tepláky s roztaženými nohavicemi.
 Lucy zaklepala na dveře a potom skočila na horní postel palandy.
  ,,Nezapomeň si vyčistit zuby," napomenula mě. 
,,Jo, jo." Alice, další holka v našem věku v cirkuse, říkávala dost často, že Lucy byla skoro jako moje matka. Neměla jsem porovnání, a tak jsem jí to docela i věřila.
 Vzala jsem do ruky kartáček a pastu.
 Když jsem strčila kartáček i s pastou na štětečkách, tak jsem vyšla s kelímkem plným vody ven. Seth zůstával pořád venku a díval se na hvězdnou oblohu.
 Začala jsem v trochu podupané trávě pošlapovat a při tom si čistit zuby. Bylo tu jen málo dětí v našem věku. Seth byl asi o pět let starý, nikdy mi svůj věk neřekl. Ale vypadal, jako kdyby se nikdy neměnil. To mě trochu děsilo. Jen mu rostly vlasy, to se asi na něm jedině měnilo.
  ,,Jsi v pořádku?" Zeptal se najednou. Povytáhla jsem nad tím obočí. Po třech dnech jsme měli vystoupení. Vždy měl ve zvyku se mě po představení ptát, jestli jsem byla v pořádku. 
,,Jo, nic to není." Asi se bál, že by mi to jeho bodání do břicha mi mohlo ublížit.
 Plivla jsem do trávy pod koly přívěsu.
 Po chvíli jsem si naplnila ústa vodou a vyplivla tu hnusnou pastu. Trochu jsem si odkašlala a narovnala se.
 ,,Půjdeme?" Zeptala jsem se a trochu si otřela mokrou pusu. Otočil se ke mně a přikývl.
 Vešla jsem do potemnělé místnůstky, položila věci na kredenc a zalezla do postele. Seth si ke mně lehl, přikryl nás a objal mě kolem pasu, aby mě zahřál.
 Přitiskla jsem se k němu a nadechla se jeho vůně.
 Opravdu... Seth byl nenahraditelný...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář