Máte sny o škole?

29. srpen 2014 | 20.15 |
› 

 Zdají se vám někdy sny o škole? Učitelech? Či o nějaké trapné příhodě např. ve škole?

Mě se zdá o dvou nejmenovaných učitelkách. Jedna bude M a druhá P, ano? M jsem měla na němčinu, tělocvik. Naprosto jsem jí nesnášela. Mám problémy s chováním a s agresí. Jsem dost i bručoun. Němčina mě naprosto nebaví, a tak jsem z ní nikdy neměla ani dobrý známky. Ale paměť mám dobrou, když se chci naučit. Ale to stranou. Jsem vzorná, dělám si úkoly, neopisuji, nedávám nikomu opisovat úkol. Pomůcky si nezapomínám (občas zapomenu, ale to se stane). Ale když se podívalo do žákovské, poznámky jsem měla - od učitelky M. Proč? Za "drzé" chování, "nevhodné" odpovídání. Vysvětlím, jak se tohle mohlo dostat do mé bílé žákovské knížky s logem mé školy. Dám radši příklad. 

Sedím v lavici. Samozřejmě se nudím a poslouchám, jak mluví učitelka Německy, i když jí nerozumím ani slovo. Potom přijde na nějakou otázku, kterou položí mě. Jenže nevím odpověď, tak řeknu prostě "nevím". Zaprvé mi vynadá, že říkám tohle, a potom za to, že to říkám "nevhodně". Prý mluvím drze, i když si toho nejsem vůbec vědoma a připadám si jen trochu nervózně. Potom si řekne o žákovskou a mám tam nafáslou poznámky před dva řádky. Máma je už za ty roky zvyklá, že ta učitelka si na mě asi zasedla, tak to odbyde, i když se stejně cítím mizerně, že nepřináším něco lepšího. Nemyslíte, že je to od učitelky M dost nespravedlivé? Takhle to šlo, co jsem jí dostala jako učitelku na nj.

Učitelka P byla má třídní. Zezačátku jsem jí fakt nesnesla, i když poslední rok jsem si na ní zvykla, i když jejich druh učení tělocviku se mi nikdy moc nelíbil. Taky jsem jí řekla hned první rok, co jsem jí měla jako třídní: ,,Vyse*te si!" To mě doslova vyrazila ze dveří. O asi tři měsíce později jsem zase po ní hodila hrábě, když mi dělala babičku (strašně mě kritizuje) a jelikož jsem dost agresivní a výbušná, tak jsem se prostě neovládla. Ale jak jsem řekla, potom jsem se uklidnila a do konce mé docházky na základku jsem sekala dobrotu, i když u učitelky M asi ne.

Tak, abychom skočili z úvodu zase k diskuzi. Čtyři roky (co jsem měla M a P jako učitelky) a teď i o prázdninách, se mi pořád zdá o různých testech, školních akcí a podobně, kde svou roli mají i tyto dvě učitelky. Celé roky se mi i zdáli různé hodiny, kdy jsme měli tyto učitelky. Například mi M dávala ve snu pořád ten samý test z němčiny a P zas vykládala stejnou látku z občanky. 

Jenže ironií je, že se mi ty věci potom i staly (hlavně to, co jsem naposled napsala za sny), tak jsem myslela, že potřebuju do blázince. Taky si představte, že se vám něco zdá alespoň dvacetkrát a potom se to stane. Měla jsem pocit, že je to jen další sen. Jenže učitelka P je hrozný stereotyp, a tak jsem ten pocit snění měla asi rok. Proto jsem potom prostě hodinu ignorovala a radši si čmárala na okraj sešitu.

P má ve zvyku dávat pořád tesky, a tak jsem dostala kvůli snům a tomu všemu alergii na testy z němčiny. 

 To je ale diskuze o snech, co? Ale i o škole samotné se mi zdá. Ale hlavně té budově. Kamarády jsem neměla a školní akce byly fakt příšerné. Ty akce a příprava nich mi taky způsobily noční můry. Jednom se mi dokonce zdálo, že jsem exorcista (D.gray-man) a že napadly město nějaké příšery. Škola bylo místo jejich cílu a my jsme měli proto školu chránit. Nebo jednou, že mě do školy nesl Luka (Uragiri), Prostě sny, které jsou suprové ze stránky anime, ale z reálu ani moc ne.

Asi se těch snů tak snadno nezbavím.

Ale jak je to s vámi? Máte také sny o škole?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Máte sny o škole? tlapka 29. 08. 2014 - 23:09
RE(2x): Máte sny o škole? moje-kniha 30. 08. 2014 - 06:37