Svatyně

9. říjen 2014 | 15.38 |

svax

Americký seriál od tvůrců Stargate (Hvězdná brána) s herci řečeného seriálu. Ale o čem je takový seriál Svatyně? Na zemi existují abnormálové, kteří i někdy potřebují něčí ochranu. Takovou poskytuje Svatyně, útočiště pro všechny. Kdo jí však ale řídí? Helen Magnusová, která však taky není zrovna moc normální. Má už za sebou možná pár staletí, aniž by zestárla. Mladý Will, který pracuje u policie jako takové detektivní očko dostane od Helen možnost, kterou by asi jen tak někdo nedostal. Pracovat ve Svatyni. Přijme to Will, kterému jeden z abnormálů vzal matku...?

Můj názor: Seriál mě zaujmul tím, že je tam opravdu dost postav, které byli i ve Hvězdné bráně SG1 i Antlatis. Například Tesla (myslím postavu v seriálu) má svou postavu i v SG. Objevují se tu i zmínky o historických událostech a faktech. 

Zmíněný Nikola Tesla je můj oblíbenec (i ten pravý). Tady je opravdu vtipný, geniální a při tom zamilovaný do Helen. Přiznám se, že se dívám tedy hlavně na díly, kde vystupuje, protože skoro pokaždé řekne nějakou opravdu dobrou hlášku. Kdybyste se chtěli o něj dozvědět o něco víc, nasměruji vás na stránky: Zde. Na této stránce se o něm dost dozvíte a zjistíte i, ve kterých dílech byl.

Další má oblíbená je Helen Magnus. Není to - nevím přesně - žádná historická postava jako Tesla, ale snad i její inteligence a talent vás ohromí. Herečku této postavy znáte jako Samanthu Carterovou s SG1 nebo i s Atlantis, kde dělala asi jednu sérii velitele. Docela mě ohromilo, že té herečce je už něco přes čtyřicet a je pořád tak krásná. 

Tenhle seriál patří určitě mezi mé oblíbené, na které se vždy ráda podívám. Prý měla být pátá série, ale ta se zrušila (fakt škoda :( ).

 Tady moje video

Líbí se vám Sanctuary?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář