PhotoScape

25. říjen 2014 | 11.30 |

pojoih

PhotoScape. Přirovnala bych ho trochu k RealWorld Paint, FastStone Image Viewer a k Picasa 3. Je to program s českou lokalizací a snadno používatelný. Je ke stažení zdarma. Co vše umí?

Např: Vyfocení obrazovky (to umí i počítač sám, ale tady si to můžete i přímo upravit), prohlížení obrázků, tvorba gif, editaci, hromadnou úpravu fotek, koláže a podobně.
oioijoi
Jednoduchý program, kde se snad všichni dobře vyznáte.
Vybrala jsem si tento program z mnoha, protože splňoval požadavky, které vyžaduji u programu na editaci mangy. Dá se snadno měnit barva pozadí písma i velikost. Též jde změnit kdykoliv text (pokud ale ten text dříve neuložíte úplně).
oijoij joijoinl
 Tady máte z pohledu práce na manze.
1. Tento obrázek nám představuje, jak vypadá pole na přidávání textu do obrázku. Na pozadí máte již automaticky ukázáno, jak by text vypadal, ale ještě s ním nemůžete pohybovat (to sami zjistíte).
pajf1
2. I když dáte OK, poté můžete i nadále manipulovat s textem. Jen stiskněte pravé tlačítko a dejte 'Vlastnosti'.
pajf2
3. Pokud už vkládáte další text, je i stále možnost upravit ten, který jste dali předtím. Je to velmi šikovné, pokud tam uvidíte náhodou pravopisnou chybu nebo se vám nebude zdát poloha textu.
pajf3
4. Pokud chcete zvýraznit text na např. šedém pozadí, stačí přejít na panelu textu na obrys, kde si to nastavíte. Je to jednoduché a tloušťku můžete vidět při tom na textu.
pajf4
Můj celkový názor: Práce s ním je trochu tužší (asi jak na něj nejsem zvyklá), ale pracuje se s ním dobře. Ze začátku se to může zdát být trochu složitější, avšak jsem si po pár chvílích s ním zvykla pracovat.
pajf5

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář