Camtasia Studio

13. prosinec 2014 | 20.01 |

Camtasia je profesionální aplikace pro nahrávání činnosti prováděné na počítači do video souborů nebo flash animací. Nahrávky lze přímo v programu editovat a vytvořit z nich například různé prezentace apod. Prezentace lze také doplnit komentářem a publikovat na webových stránkách nebo je vypálit na CD či DVD nosiče.

(slunecnice.cz)

dfbgf

Trochu neprofesionálně, je to program, který použijete, když chcete nahrát dění na ploše vašeho počítače. Mně se to hodilo, protože nahrávám hry a některé programy mi tu hru spíše zpomalujou a to je špatně. Tento program je ke stažení jako trial, ale našla jsem na uloz.to nějaké klíče, tak to budete mít potom zcela zdarma.

Program ke stažení

Klíče ke stažení

Výhody

- Jednoduché ovládání

- Dobrá kvalita videa i zvuku (nehledám nic super)

- Nahrávka nemá žádnou šílenou velikost (mé asi dvouminutové video má 44MB, ale jinde by mělo něco kolem 80MB i více)

- Po dokončení nahrávky si můžete video hned upravit

- Neovlivňuje rychlost hry (pokud někdo chce nahrávat hry)

Nevýhody

- Angličtina

- Je trochu těžké pochopit hned všechny možnosti programu

- Zbytečně složitý

Trochu ale i tak napíšu, jak pracovat. Po spustění programu se ukáže něco, co by vám připomnělo VideoPad (obrázek pod textem). Klikněte na červené kolečko nad tím bílým obdelníkem.

tgthtr

Potom by mělo okno programu zmizet a objevit se vpravo dole o dost menší okénko (viz. dole). To je už naše nahrávací políčko. Zde si můžete vybrat velikost, buď na celou plochu nebo její část. Jde i zvolit, zda chcete hlasitost, nebo dokonce, jakou hlasitost.

jzhrtgb

Až nahrajete video, objeví se okno, kde se vám okamžitě přehraje vámi nahrané video. Potom klikněte na "Produce". Tam vás vybídnou k tomu, abyste si to uložili ve formátu .trec. Udělat to bohužel musíte. Ale abyste měli video, které si přehrajete, musíte s tím pracovat jako v editačním programu. Vrátíte se k prvnímu oknu, kam přetáhnete soubor (s formátem .trec) a ve File si najdete "Produce and share...". Zde už můžete svoje video udělat.

rgergre

Můj první pokus o video v Camtasii.

Pokud si nevíte rady nebo jste něco nepochopily, tak napište do komentáře a já brzy odpovím.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář