Jak jsem vybarvila Koujakua

1. únor 2015 | 18.46 |

 Vítám vás u dalšího návodu ohledně kreslení. Tentokrát ukážu, jak jsem vybarvila Koujakua, kterého jsem zde nedávno zveřejnila. 

Byl použit na vybarvení program PaintTool SAI. 

Tak, abychom začali... Oskenovali jsme nějaký obrázek (já konkrétně toho Koujakua).

Koujaku

Začala jsem s tváří. Tu jsem celou podle obrázku obkreslila (v další vrstvě, ano!!) Samozřejmě uděláte i vlasy a tělo.

fhhhh

Doporučuji si vypnout obrázek (skrýt - zjednodušeně) a prohlídnout, zda to máte v pořádku. Mohli jste klidně něco zapomenout obkreslit nebo si budete moct všimnout nějakých vyčnívajících čar.

photospf

Ale jsem pokračovala se stíny (můj zlozvyk z kreslení - nemusíte se opičit). Stíny jsem udělala v další vrstvě, abych nerozmazala černé čáry.

sfsf

Tady máte už vystínovanou tvář...

eweew

Dále jsem přešla na vlasy. První jsem udělala ty tmavší (v jedné vrstvě) a potom ty světlejší (v další vrstvě). Oddělila jsem je vrstvami, abych nezničila ty špičky mezi barvami, a nepromíchala samotné barvy. Barvy byli "vysáty" z originálu. Můžete vidět, že ty špičky vlasů jsou dost světlé, je dobré je ještě ztmavit.

fhhjj

Po vlasech jsem přešla k očím, k jízvě a k pleti. Až na pleť bylo všechno ostatní děláno v jedné vrstvě, protože se nijak nedotýkají, a tak můžu šetřit vrstvami. U očí musíte dávat pozor na odstíny a u pleti je dobré dobře kombinovat vrstvy, aby se popřípadě objevili stíny a nebo můžete pleť skrýt pod vlasy (myslím pomocí vrstev). 

Zde máte obrázek, jak jsem to všechno už udělala.jfffff

Je dobré si znovu skrýt kresbu a podívat se na vaše dílo. Uvidíte, zda barva pletí nepřekračuje své místo a popřípadě uvidíte nějaké šmouhy ze stínů nebo vlasů.

fghdf

Další bylo už jen oblečení a zapomněla jsem udělat obočí, tak i dodělávka obočí. Stíny jsem upravila podle předlohy. Ale abyste zase věděli trochu můj postup. I když už tady nemám žádné obrázky, ale i tak vám to pořád mohu trochu zde popsat. Vše, co zde vidíte, bylo uděláno zvlášť - i stíny. Vše bylo uděláno přesně podle předlohy, tak jsem každý stín dělala zvlášť. První jsem udělala tu šedou "sponu" (nevím, co to je) a poté stíny. Po sponě přišla červená část oblečení, další byla ta černá část oblečení a poté jsem obě barvy (černou i červenou) vypnula a udělala zvlášť stíny. Znovu jsem je zkombinovala tak, aby byli stíny vidět a červená se skryla pod černou. Jako další byly ty ozdoby na jeho oblečení. Podle předlohy jsem je vybarvila a popřípadě je ještě dostatečně upravila.

fefg

Nesmíte zapomenout, že nepotřebné vrstvy musíte vypnout, než je uložíte. Tady by to asi moc nevadilo, ale jen pro jistotu. A ne, že ty potřebné necháte vypnuté. Jako já u toho šperku nahoře. Musela jsem to ještě zapnout :P

Koujaku2 To je vše. Ještě si obrázek radši zkontrolujte, ale snad jste udělali vše správně. Doufám, že můj jednoduchý vybarvovací návod trochu inspiroval.

Zveřejňujte jinde s odkazem na tento blog, ano? Trvalo mi to asi šest hodin a ta práce mě opravdu něco stála (ještě nakreslit ten samotný obrázek...)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář