Vyfocení obrazovky

24. duben 2015 | 12.50 |

 Zjistila jsem, že existují dva způsoby, jak takovou obrazovku vyfotit. Ono je jich více, ale ty opravdu jednoduché vám dneska předvedu. 

1. Klasický PrtSc

Tohle by měl znát každý, ale klidně vysvětlím postup. 

PrtSc je počítačová zkratka bývající až úplně nahoře klávesnice. Buď se to jmenuje tou zkratkou nebo Print Screen. kdla

Prostě na to tlačítko klikněte. Tím se to, co jste měli před sebou na obrazovce, vyfotí a uloží do schránky. Pokud ten obraz chcete teď uložit jako obrázek (můžete to klikně i zkratkou Ctrl + V vložit do článku, který právě píšete. Ale teda, pokud chcete obrázek do pc, tak si pusťte např. Malování. Použijte dříve uvedenou zkratku Ctrl + V a vložte obrázek. 

vghg

Já si vyfotila složku. Prostě si to uložte a máte to.

2. Program LightScreen

Druhý způsob mám radši, protože se mi obrázek uloží jako obrázek, ale nevýhoda je, že se tam uloží i šipka, tak si musíte dávat pozor, kde jí zrovna máte.
Program je zdarma. Hodí se, když nemáte čas pracovat s možností 1, ale i tak si to chcete uložit. 
Progrma má jen toto malé okénko. Buď můžete mít program vždycky na obrazovce, anebo si určíte klávesnici, či kombinaci, se kterou obrazovku vyfotíte.

fjff

Klikněte na Options a nastavte, kde budou vaše obrázky ukládány. Já si vybrala složku s emulátory, protože stejně povětšinou fotím hry, které hraji. Poté, jak by se to mělo jmenovat. Dávám si to na čísla, na datum jsem si to ještě nezkoušela. Poté formát. JPG je můj oblíbenec, tak si to tam dám. A potom jsou tady dvě zaškrtávací políčka. Jedno je, že se vám prográm vždy po startu počítače spustí. Druhé políčko je na to, abyste určili, zda se po tom zapnutí programu má okno programu zobrazit, nebo ne. Tady mám zaškrtnuto, že chci, aby se spustil program, ale zase nechci, aby byl vidět.

fdff

Teď na zkratky. Jak vidíte, je toho tady hodně. Vybrala jsem si jen zkratku na jednoho z toho. Pro to jsem si vybrala zkratku PgDown (zkratka je PgDn). Je to šikovně položené tlačítko, pro které stejně nemám využití. Dáme OK a je hotovo.

dfd

Tady máte, jak to vypadá. Práce je opravdu rychlá a po čase si můžete obrázek podle potřeby upravit.

ffdf

Pokud budete chtít někde zveřejňovat, tak s mým odkazem. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář