Hraní psp her v notebooku nebo v psp?

19. květen 2015 | 18.54 |

   

 Jednou se mi stalo, že jsem si chtěla vzít do školy něco, na čem bych si hrála psp hry. Samozřejmě mám psp, tak vemu tohle, ale při většině hodinách musím ale používat jen notebook. Teď tedy začíná otázka.

Co si z toho vybrat?

Představte si, že máte notebook a psp. Notebook při tom má v sobě naistalovaný emulátor psp her. Postupně tu rozepíšu situace, do kterých se takový student či školák často dostává.

Dojíždění

Sedíte ve vlaku či autobuse a nevíte co dělat. Notebook by vám mohl z klína spadnout, nebo zjistíte, že se tam s ním nevejdete a podobně. 

Naopak psp je malý a tak akorát do rukou. Můžete s ním stát, mačkat se s ním v autobuse (spíše se inspiruju japonským metrem). Hlavně bude větší pravděpodobnost, že vám nespadne a nerozbije se.

Není poté psp vítěz?

Škola

To se spíše týká studentů, hlavně těch studující IT obor. Máte povoleno používat při hodině notebook. Ale jiná elektronická zařízení jsou jinak zakázaná. Hodina je nudná, potřebujete se nějak zabavit.

Tady vyhrává notebook.

Přestávky

Sedíte o přestávce ve třídě, nebo stojíte před zamčenou třídou. V prvním případě si vytáhnete notebook z batohu a zapnete ho (i z úsporného režimu). Myslíte, že je dobré pouštět notebook na deset minut, když v psp to máte tak přehledné, a ještě se nebudete trápit s tím, abyste zase nasoukali zařízení do batohu?

V druhém případě, kdy budete stát na potemnělé chodbě (v takové chodbě stojím prakticky každý den). Držet jednou rukou notebook a druhou zase hrát? To se rovnou zastřelte.

Tady rozhodně vyhrává psp.

Čekárna

Klasické, i hodinové, čekání v čekárně. Proč si sebou tahat těžký notebook, když si můžete vzít psp, které poté schováte do kabelky nebo své tašky? Můžete si dokonce pořídit pouzdro, aby se vaše drobátko neponičilo.

Vítěz: PSP

Paměť - výběr her

To měla být asi jako první ukázka, ale to je jedno.

Ti, kteří nechtějí investovat nějakých pár stovek do alespoň 16G karty, ale mají asi jen 2 - 4G karty, tak asi vědí, že výběr her je strašně malý (mluvím o hrách na kartě, disky nepočítám). Oproti notebooku, do kterého nacpete prakticky víc jak 100 her, je psp bohužel slabý.

Ohledně možností (u stažených her) hrát více her vyhrává notebook.

Tady jsem vám vypsala své nápady, co si vybrat. Notebook má více možností (určitě, když má PPSSPP emulátor).

Kdyby vás nějaké další situace napadli, tak je klidně napište do komentáře.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře