Jak využít psp jako joystick (v PCSX2 a PPSSPP)

29. květen 2015 | 07.04 |

Pro začátek bych napsala, jak si vůbec psp přizpůsobit, aby se chovalo jako joystick. Rovnou řeknu, že těch možností je vcelku dost, ale jedna z nejrychlejších a asi i nejpohodlnějších je využití programu Fusa Gamepad (zde). Tento program, který dáte prostě do složky Game, vám udělá z psp ovládač.

Stáhl/stáhla jsem si soubor a už mám před sebou složku PSP...

Složku PSP otevřete, otevřete i následovnou složku Game. Ve složce Game bude složka, která se jmenuje FusaGamePad. Tuto složku si překopírujete do složky Game na vašem psp.

To by bylo vše z počítače. Psp můžete odpojit, nebo nechat, jak je. Přejdeme do her v psp a najdeme si program. Stačí ho spustit. Pokud jste psp odpojili, tak ho zase připojte. Pokud budete mít čistou černou obrazovku, tak to znamená, že se psp už připojilo. Ale i tak bude možná váš počítač chtít ovládač nainstalovat. Kdyby se vám to asi uprostřed na víc jak minutu seklo, tak psp odpojte a znovu hned připojte. Už by to potom mělo jít rychleji.

To už máte připojené psp.

PCSX2

Upřímně řeknu, že jsem něco četla o joysticku už asi před týdnem. A napadlo mě, že proč nepoužít místo joysticku na ps2 prostě psp (je to hlavně lepší, než hrát pomocí klávesnice).

Někde jsem video pro tento účel také program Xpadder, ale ten já osobně vůbec nepotřebovala.

Jdeme na to.

Přejděte do nastavení ovládání. Klikněte na nějaké tlačítko a na pspčku stiskněte tlačítko, které by pro to bylo. Např. Když budete chtít určit pro tlačítko "Cross" psp tlačítko, dáte X. Pro "Square" čtvereček a pod.

To je prakticky všechno. Dáte souhlas a při hraní můžete ještě nastavení dolaďovat. Ale pozor!!! Joystick ps2 má více tlačítek. Abyste všechny měli po ruce, doporučuji některé nastavit i na pc (viz. obrázek)

ofopd

PPSSPP

Možná si někdo vzpomněl na RemoteJoy Lite, u kterého je problém ho nainstalovat (pro některé asi ne) a prý ještě častý výpadek. Ale... Proč nepoužít něco podobného? RemoteJoy chcete přece použít, abyste měli hru na monitoru počítače, ale přitom to ovládali pspčkem.

Jak určitě víte, PPSSPP je emulátor psp her.

Jak to ale udělat, abychom si zahráli psp hry takovým způsobem?

 PPSSPP má možnost ukládání savedat, která máte i na svém psp. Stačí je jen vyměnit. Pozor!!! Některé hry, nevím jak, požadují jen ty, které si nově udělali. Někde si ta savedata vložíte sami, ale někdy to jde prostě automaticky.

Ale už k nastavování. Přejděte na mapování ovládání. Klasicky by vás napadlo, že si nastavíte nějaké tlačítko v prvním políčku (myslím to, kde je u toho ten křížek).

Ale zjistila jsem, že poté to ovládání strašně zlobí, někdy ani nepracuje správně. A tak musíte nastavit ovládání až v třetím políčku. To děláte skoro jako u PCSX2. Kliknete na políčko, přičemž se vám otevře malé okénko, a vy pspčkem určíte tlačítko pro to příslušné.

Též to můžete během hry dolaďovat, ale oproti PCSX2 tu nemáte přebytek tlačítek (ty spodní tlačítka jsou jen bonusy, ty nepočítám).

grgtg

Návod byl tentokrát docela krátký a bez obrázků, ale doufám, že jste pochopili, jak to vlastně funguje. Všechno jsem to sama vyzkoušela, s tím posledním jsem to sama i tak udělala bez návodu.

Pokud budete chtít tento článek, nebo jeho obsah někde zveřejnit, napište k tomu i odkaz na tento blog.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář