Jak si překládat japonskou hru do pc

15. červenec 2015 | 08.04 |

Možná jste o tom slyšeli, že existuje program, který dokáže překládat japonské vizuální novely. Je to dobré, když pro nějakou danou hru neexistuje žádný patch.

Tím programem je Virtual Novel Reader (zde). Tento program se už podle názvu zabívá vizualními novelami typu Dramatical Murders, Silver Chaos, Steal, Togainu no Chi a pod.

kjfkdkf

Jak to funguje?

Potřebujete hru, která bude po nainstalování mít koncovku .exe (to mívají všechny pc virtualní novely). Někde jsem četla, že se dá propojit program i s emulátorem psp her, ale ještě jsem nepřišla na to, jak to vlastně udělat. Aby se vám ukázaly titulky, musíte se nejdřív držet podle postupu, který tu napíšu.

Program by měl fungovat jak na windows7/windows XP, tak i na windows8/windows8.1 (to poslední je odzkoušené mnou).

Postup.

Zobrazte si skryté ikony a najděte si ikonu programu. Poté klikněte na tu ikonu pravým tlačítkem. Ve výběru najděte Game Wizard.

jkfjfkd

Tady si vyberete jednu z možností. Doporučuji si hru spustit a využít teda té první možnosti. Tu prostřední možnost jsem ještě nevyužila, ale u té poslední hledáte přímo .exe. Jdeme dál.

kdffdl

Dále tu máme část, kdy stiskněte na Start a poté na hru. V kolonkách dole by se poté měla rozsvítit zelená a možnost "Další". Pokud se tak nestane, doporučuji ze své vlastní zkušenosti hru vypnout a zase zapnout.

mxjck

Dál je to už jen klikání na Další, Použít apod.. Ve výsledku by se vám mělo ukázat průhledné okénko s japonským textem a angličtinou (možná už s češtinou). Kdyby to byla ta angličtina, přejděte zpátky do skrytých ikon, zase klik pravým tlačítkem, ale tentokrát hledejte "Preferences". Tam máte Language (jazyk) a v něm daný jazyk najdete. Myslím, že je ještě povinná registrace, ale nevím. Je to stejně zcela zdarma a je to rychlé, tak by to nemuselo i tak vadit.

Pokud jde teda o celkový překlad. Nepočítejte s tím, že to bude nějaká skvělá podívaná. Je to přece jen z překládače, který nemá vlastní uvažování o tom, jak by správně měla věta vypadat (hlavně, aby měla smysl). Alespoň budete trochu vědět, co se tam děje, ne?

vcjkcv

Doufám, že můj další návod pomohl. Všechny obrázky jsou mé vlastní, a tak prosím, abyste je sdíleli s odkazem na tento blog. Přece jen jsem si s tím dala práci.

Kdybyste měli otázky, ráda odpovím.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář