Jak si překládat psp vizuální novely

17. červenec 2015 | 07.21 |

Tak tohle je něco, co dělá problém snad každému člověku, který si chce překládat vizuální novely v japonštině, ale hlavně na konzoly psp. Dneska vám ukážu, jak si takovou hru pro psp překládat.

Potřebujete:

Postup:

Všechno si zapněte (hru v emulátoru, ABBYY, překládač). Všechno si to tam musíte seskupit, aby se vám to vešlo všechno na obrazovku.

psptranslation

Pokud chcete, aby byl program před emulátorem, přejděte do skrytých ikon, klikněte na ikonu pravým tlačítkem, najděte si "Možnosti" a dejte fajfku u "Vždy nahoře".

jkdjfkjd

Nakonec se podíváme do samotného programu, kde musíte mít zvoleno to, co je na obrázku. Tlačítkem červeně vyznačeným budeme poté označovat text ve hře.

fjdfjkdjk

Klikněte na označené tlačítko a ve hře vyberte text.

gffg

V programu Translation Aggregator budete muset poté jen kliknout myší, popřípadě uložený text přidat, ale poté by se vám měl každý "uložený text" automaticky přidávat do překládače.

To je všechno. Takhle to potom prostě opakujete a opakujete.

Je to možná otravné, ale zase alespoň budete vědět, co se v té hře vlastně děje.

Doufám, že se vám tento návod líbil. Kdybyste ho ale i tak zcela nepochopili, bez problémů mohu udělat i video, nebo se prostě zeptejte.

Pokud chcete tento článek nebo jeho součásti sdílet, prosím s mým odkazem. Vše je to moje (až na programy :D). Pokud byste chtěli vědět, kde stáhnout hry, tak mohu napsat do komentu několik odkazů.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář