Jak si překládat psp vizuální novely

17. červenec 2015 | 07.21 |

Tak tohle je něco, co dělá problém snad každému člověku, který si chce překládat vizuální novely v japonštině, ale hlavně na konzoly psp. Dneska vám ukážu, jak si takovou hru pro psp překládat.

Potřebujete:

  • PPSSPP (nebo jiný emulátor)
  • Program ABBYY Screenshot Reader
  • Překládač, který překládá ze schránky (je doporučován Translation Aggregator, ale já osobně doporučuji spíše v programu  Visual Novel Reader program Test Machine Translation)
  • Hru visual novel (iso nebo cso formát)

Postup:

Všechno si zapněte (hru v emulátoru, ABBYY, překládač). Všechno si to tam musíte seskupit, aby se vám to vešlo všechno na obrazovku.

kfdfdj

Nastavíme si ABBYY.  Aby se nám program neustále nevrazel do skrytých ikon, tak na panelu na ikonu (když budete mít program před sebou na ploše), klikneme pravým tlačítkem a vybereme možnost "Připnout tento...". Tuto funkci mají jak Windows8, tak 8.1. Ohledně Windows 7, XP apod. nevím, zda ta možnost je.

dfdk

Pokud chcete, aby byl program před emulátor, přejděte do skrytých ikon, klikněte na ikonu pravým tlačítkem, najděte si "Možnosti" a dejte fajfku u "Vždy nahoře".

jkdjfkjd

Nakonec se podíváme do samotného programu, kde musíte mít zvoleno to, co je na obrázku. Tlačítkem červeně vyznačeným budeme poté označovat text ve hře.

fjdfjkdjk

Klikněte na označené tlačítko a ve hře vyberte text.

gffg

V programu Translation Aggregator se vám text ukáže okamžitě, pokud máte nastaveno překládání textu ze schránky. V programu Test Machine Translation musíte kliknout na Paste a poté na Translation.

To je všechno. Takhle to poté prostě opakujete a opakujete.

Je to možná otravné, ale zase alespoň budete vědět, co se v té hře vlastně děje.

Doufám, že se vám tento návod líbil. Kdybyste ho ale i tak zcela nepochopili, bez problémů mohu udělat i video, nebo se prostě zeptejte. Translation Aggregator nepoužívám, protože se mi neobjevoval přeložený text.

Pokud chcete tento článek nebo jeho součásti sdílet, prosím s mým odkazem. Vše je to moje (až na programy :D). Pokud byste chtěli vědět, kde stáhnout hry, tak mohu napsat do komentu několik odkazů.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář