Visual Novel, které hraji

30. srpen 2015 | 18.03 |

Rozhodla jsem se napsat něco jako seznámek toho, co vlastně hraji za vizuální novely. Tento žánr mě lákal vždycky svými obrázky, ale představa toho, že bych pořád četla nějaké ty konverzace, mě moc ještě před časem nezajímalo.

Ale časy se mění, tím se mění i lidé. Proto tu zveřejním menší seznam vizuálních novel, které hraji.

Hakuoki: Demon of the Fleeting Blossom

fjhgjhjkjh

I když tuhle hru nehraju, tak je to vlastně první vizuální novela, kterou jsem si sehnala v angličtině a přečetla si trochu. Dál jsem to nehrála, protože znám děj z anime a z jiné hry, kde je to bojovka a visual novel v jednom. V otome hrách je ve zvyku dávat své postavě vlastní jméno, ale původní jméno hlavní hrdinky je Chizuru. Šla hledat svého otce, který už dlouhou dobu nepíše, i když předtím psal pravidelně. Jenže při své cestě narazí na bandu samurajů, kteří ho začnou pronásledovat. Mohlo by se na jednu stranu říct, že byl zachráněn lidmi s bílými vlasy a s červenýma očima, ovšem to je jen menší vystřídání role za chudáky mrtvé samuraje. Chizuru převlečenou za chlapce nakonec zachrání členové skupiny Shinsengumi. Dál to nechci prozrazovat, tak, pokud chcete vědět zbytek, buď si tuhle hru zahrajte, nebo si prostě pusťte anime. Jo, a je to na psp, což ani tak nevadí, protože je možné si stáhnout do pc nebo na android emulátor.

Dramatical Murder: Reconnect

kjjknjj

Dále je Dramatical Murder: Reconnect, což je nejspíš něco jako speciální hra k původní hře Dramatical Murder, která má též anime. DMR se zajímá o jednotlivé postavy, což yaoi fanynky uvítají. Pokud vás zajímá samotný děj DM, tak ten se točí kolem postavy, která se jmenuje Aoba. Aoba vlastní malého psího robůtka Rena, a pracuje tak trochu jako doručovací služba v jejich městě. Jeho kamarád je také Koujaku, se kterým se seznámil, když byl malý. Koujaku se živí jako kadeřník a mohli byste říct, že je jeho snem Aobu pěkně ostříhat. Pokud vás ale spíše zajímá DMR, tak tam budeme moci mít vztah například s Koujakuem, Noizem, Renem, Virusem apod.. Tahle hra je na pc, což uvítají ti, co nemají psp a nechtějí se patlat s emulátory.

Storm Lover

vvbbbhb

Storm Lover je psp otome hra, která vám nabídne dívku, jenž se právě přestěhovala do nového města. Seznamuje se z novými lidmi, učiteli a pod.. Samozřejmě k tomu patří i lásky, kterou vám tady ta hra mileráda poskytne. Co takový Kyosuke nebo Takumi? Nebo pohledný prezident studenské rady? Když se s nějakým klukem dlouho stýkáte, tak se vám buď sám vyzná (mě se dvakrát vyznal Kyosuke, ale chodila jsem s Takumim, tak jsem ho pokaždé odmítla), nebo vám dá možnost projevit své city (špatně jsem si to slovo přeložila, tak jsem se nechtěně vyznala). Pokud je tu milovník Miyana Mamoru, což je japonský dabér, který měl roly například Ichinoseho z Utapri nebo Zera z Vampire Knight, nebo i Lighta z Death Note, tak věřte, že tu jeho hlásek uslyšíte.

Amnesia: Memories

nngnnjhhhj

Tato hra vyšla jak na psp, tak na pc a na psv, ale jen na pc a na psv vyšla v angličtině. Také existuje anime, které vám doporučuji. Hra vypráví o dívce, která se v anime jmenuje Heroine, ale ve hře si její jméno vymyslíte (já si ze zoufalství vymyslela jméno Ren), jenž ztratila vzpomínky poté, co "narazila" do Oriona, malého chlapce, který by vám nejspíš připomněl démona, i když je upovídaný a roztomilý jako malé dítě. Naše hrdinka ale má problém. Musí najít "svůj svět", ve které má žít, a také ztracené vzpomínky. Při tom se zamotává ve vztazích s Tomem (první pád je "Toma", ale nevím, jak se to skloňuje), se Shinem a dalšími fešáky, kteří vám postupně odkryjí svá tajemství, ale také i vaše vzpomínky, které jste s nimi sdíleli.

Těch vizuálních novel, které bych hrála, není moc. Když si povšimnete, tak všechny tady uvedené mají anime (které jsem nezapomněla zkouknout). Doufám, že najdu další vizuální novely, které bych sem časem dala.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář