Moje nej psp hry

5. září 2015 | 19.09 |

Minulý článek byl o mých oblíbených vizuálních novelách, tentokrát to bude celkově o mých oblíbených hrách na psp. Nečekejte žádného Assasina nebo nějaké krváky. Ale zase ne všechny moje oblíbené hry jsou dětské. Doufám. Ale pokud jste četli předchozí článek, tak si i všimnete, že tu zmíním hry, které jsem tam uvedla. Popisek k tomu nebudu kopírovat, tak bude možné, že vám po těch několika dnech napíšu i věci, o kterých jsem se předtím nezmínila.

Final Fantasy VII: Crisis Core

ggfgjdgjthtzjzjzr

Tohle je první hra, když nepočítám závodní hru Carbon, kterou jsem dohrála. Tohle je moje nej nej hra, kterou jsem kdy hrála. Ale trochu k tomu, o čem hra je. Celkově série Final Fantasy vypráví vždy jiné příběhy, osudy a podobně. FFVII je o Cloudovi, který je ex-soldier, jeho úhlavní nepřítel je Sephiroth atd.. Ale tahle hra je o postavě, která znala Clouda jako začátečníka. O Zackovi. Na začátku hry vás uchvátí video, kde bude dělat akrobacie, které by obyčejný soldier nedělal. Ovládání není takové to "čekej, až na tebe bude řada" jako jsem to našla v PSN hře Final Fantasy VII. Prostě rány, dokud protivník nezemře. Pokud nestíhá dělat protiútoky, jeho věc. Tuhle hru jsem si našla jak full english, tak i undub (japonský hlasy, anglický text). Dokonce mám tuhle hru jako originál, tak by mi ani nikdo nemohl vyčítat, že hraju, ale nelegálně. No, tahle hra má úžasný děj, grafiku, obsazení ohledně hlasů Zacka (Suzumura Kenichi) a Clouda (Takahiro Sakurai) se mi líbí jak s japonským tak i v s anglickým dabingem.

Final Fantasy: Dissidia

fggddfdgh

Když už tu máme tu sérii Final Fantasy, ráda bych zmínila i hru FF: Dissidia, která se zaměřuje na hlavní postavy FF série. Například tu najdete Squalle, Clouda, Zidaneho, Bartze, Cecila atd.. Jejich nepřátelé si logicky domyslíte (pokud sérii alespoň trochu znáte). Ale nebyla by to hra FF série, kdyby neměla děj. Děj této hry je o válce mezi Kosmos a Chaosem, kteří mají vyrovnané síly, a tak se rozhodli využít své válečníky, aby za ně bojovali. Hra začíná jedním válečníkem, ale až si jeho mise uděláte, můžete si poté vybírat vlastní postavy, zlepšovat je, vybírat jim útoky apod.. Při hraní si i uvědomíte, že ten příběh ode mně na začátku zněl možná moc jednoduše, ale každá postava má vlastní příběh. Například Cloud hledal důvod, proč vlastně bojovat. Přitom jeho společníci s ním stvrdili slib, že pokud svou odpověď zjistí, tak jim to má říct. A takových věcí tam je více. Z grafického hlediska se mi zdá možná slabší než FFVII: Crisis Core, ale zase tahle hra nezklame.

Tato hra má i dvojku, kde budou i postavy z novějších sérii, jenže tahle hra se mi zdála být trochu složitější (spíše obtížnější), avšak ohromila tím, že postava může putovat po planině, což v předchozí hře není.

Final Fantasy: Type-0/Agito

dtjhtzjtzetzrtjrz

Tato hra má zvláštnost, že měla být na jiné přístoje, ale asi si nemohli pomoct, a tak ji udělali i na psp. Jinak ji najdete na pc (hodně se psalo, že na windows 10, ale funguje i na windows 7, 8 a 8.1), na playstation 4 a na xbox. Na začátku vás uvede do děje několik videí, kde mimo jiné zazní i píseň Zero od Bump of Chicken, kterou doporučuji poslechnout. Hra je v japonštině s anglickým patchem, proto si užijete japonské dabéry, které můžete mnohé znát z anime (například Ace má hlas známého dabéra Yukiho Kajiho). Nevím přesně, o co v té hře jde, ale podle videa pochopíte, že byl napaden ostrov, a tím i mnoho studentů ovládajících magii, různé zbraně a všechno možné. Až budete hrát, budete hrát se třema postavama, každá má jiné zbraně, což se vám bude i mnohdy hodit.

Kingdom Hearts: Birth by Sleep

cmcm,mgfgdhhd

Kingdom Hearts je série skládající ze Final Fantasy postav a disney postav. Celkově série je o Sorovi, ale tato hra na psp je speciálně o něco dřív, než začal vůbec Sora svoje velké dobrodružství. Příběh je o Ventusovi, Terrovi a Aquavě, třech nejlepších přátelech. Na začátku se učíte bojovat s Ventusem, poté si projdete několika dalšími lekcemi, kde si vyzkoušíte každou postavu. Nakonec si vyberete tu jednu, se kterou chce celou hru hrát. Jejich příběhy jsou propletené, každý zažije jednotlivá dobrodružství trochu jinak než ti dva další. Když jsem tak zmínila ty postavy z FF a disney, tak vám ráda tady zmíním Zacka, který trochu zeštíhlel v pase (ale zase mu nechali dabéra). Jinak tu poznáte mladého Axela (znáte z jiných her Kingdom Hearts), určitě poznáte strýčka Skrblíka, Mickey Mouse atd.. Z grafického hlediska je to velmi příjemná a barevná hra. Postavy z disney pohádek vypadají stejně jako v jejich filmech. Tuhle hru jsem hrála s undubem, ale i s full english.

Uta no Prince-sama: Music (1 i 2)

mjh,g,ktz jnzz

Tentokrát budu mluvit jako o jedničce, tak i o dvojce, protože tyhle hry mají rozdíl jen minimální. Obě jsou to hry zcela v japonštině, ale díky anglickému menu (které je skutečně original), se snadno zorientujete, jen nesmíte zapomenout, že japonské ovládání je trochu jinačí než to naše nebo americké (souhlas se dělá kroužkem). O co v téhle hře jde. tahle má tu zvláštnost, že je hudební. Utapri celkově je o sedmi zpěvácích skládající spolu skupinu STARISH. Tahle hra obsahuje písničku každého člena STARISH. Vašim úkolem bude si vybrat jednu písničku a hrát, jak se vám objeví na řádku. Je to dobrá hra, pokud máte problém s ovládáním tlačítek, tak se to tu i velmi dobře procvičíte. Písničky jsou samozřejmě v japonštině, ale všechny jsou moc pěkné.

Storm Lover: Kai

ggdfhgfhghgfh

Tahle hra od předchozích nenabízí žádné souboje, velké čudlíkování atd.. Tentokrát je to něco jako kniha s obrázky a s rozhodováním o osudu hlavní dívčí postavy. Co se v této hře děje? První vyberete jméno vaší postavy, doplníte věci jako krevní typ (0, AB, A atd.), den a měsíc narození... Poté nastoupíte jako nový student, poznáte postupně různé postavy. Časem se vám vyzná kluk, se kterým trávíte dost času, nebo to uděláte sami. Každá postava má dlouhý příběh, vlastní život. Máte tu také mnoho vtipných nebo opravdu sladkých chvílí (i obrázku!). Pokud chcete zažívat virtuální vztahy a umíte alespoň slušně angličtinu, tak do toho!

Hakuoki: Warriors of the Shinsengumi

dhdghggfgfdfg

Jako poslední hru zmíním Hakuouki (píše se to i jako Hakuoki). Je to něco jako RPG a visual novel dohromady. Pokud děj neznáte, měli byste se naučit anglicky, abyste rozuměli tomu, co se tam píše. Hra se skládá z klasického příběhu, který můžete znát i z anime (též se ve hře vyskytují scény z anime), a speciální hry, která je zcela vymyšlená a nenavazující na předchozí události a nemá anime verzi. Příběh jako takový vypráví o dívce Chizuru, která se vydala hledat svého otce poté, co od něj přestali přicházet dopisy. Musela se převléct za muže a vydat se na cestu. Jednoho dne narazila na skupinu potulných samurajů, hned na to jimi byla pronásledována. Nakonec je zabila skupina bělovlasých mužů s červenýma očima. Málem by zemřela, ale zachránili ji členové skupiny Shinsengumi. My ve hře můžeme hrát za jakkoukoliv postavu a sledovat její vlastní příběh. Pokud jde o hlasy, tak mnohé otaku pozná. Grafika se mi líbí. Mohu tuto hru zcela doporučit.

Doufám, že se vám tento článek alespoň trochu líbil. Nejspíš po čase udělám pokračování, ještě psp hry hraji a vždy po čase nějaké nové najdu, tak možná najdu i v budoucnu další top hry. Pokud máte své oblíbené PSP hry, tak klidně napište.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře