Osu!

16. leden 2016 | 13.10 |
› 

Asi jedna z nejznámnějších rytmusových her. O co jde? Tak, musíte si stáhnout na jejich officiálních stránkách hru (na pc), do které si pak musíte z jejich stránek stahovat skladby (beatmap). Ale program, ve kterém je asi nejoblébenější hra OSU! jsou také další tři hry. Osu! Mania, Taiko a "Chytání ovoce". Hra existuje i na android, ale na mnoha fórech se dočtete, že tato hra na androidu nefunguje (vlastní zkušenost). Nejlepší si je stáhnout verzi na pc.

fddgfggf

dgfgfhghghg

Osu!

Tato hra funguje tak, že klikáte na kolečka, která se musí kliknout ve správnou chvíli. Jsou tam také "dráhy", kde musíte udržet kurzor nad míčkem až do konce. Nesmím i zapomenout na spirálu, kde myší točíte jako praštění, abyste z toho vyklepali co nejvíce bodů. Hru moje spolužačka hraje například tak, že drží myš, ale kliká s tlačítkem X, protože jí prý myš nekliká tak, jak by potřebovala. Já si vytrpím na prosté klikání myši. Hra se zdá být na mnoha videích těžká, ale pokud se budete učit od těch nejjednoduších skladeb, tak se postupně naučíte i ty šílenější.

jhgfd

Taiko

Toto slovo znamená "Velký buben", a už podle jména pochopíte, že to bude něco málo s bubnováním mít společného. Tentokrát jde o to, že vám na pásu jezdí buď červená nebo modrá kolečka, žlutý pruh nebo spirála. Červená kolečka klikáte levým tlačítkem myši, modrá pravým tlačítkem, žlutý pruh libovolně, ale musíte nonstop klikat. Spirála se točí tentokrát tak, že budete klikat na střídačku pravé a levé tlačítko (stačí jak šílení klikat obě tlačítka). Tahle hra je asi jednoduší než Osu!, ale jen v případě, že stíháte sledovat pás a klikat správně.

hghghgdg

Catch the Beat

Tato hra je pro nás už trochu více známější díky tomu, že možná už jednou někdo z nás hrál hru, kde musel chytat nějaké ovoce nebo kuličky apod.. Tady je to podobné. Oproti těm dvoum předchozím hrám tady používáme pouze šipky na klávesnici. Takovou zajímavostí na této hře je, že se vysype i "hromada" banánů, které vám ale neuberou žádnou životnost, pokud je nechytíte.

hjhjjhjfgg

Osu! Mania

Tohle není zrovna moje oblíbená hra, ale ti, kteří hrají piánové hry na pc, si tuhle hru jistě zamilují. Hra funguje tak, že tisknete ve správnou chvíli tlačítka (často jen D, F a J, K - tlačítka by se měla v nastavení dát i změnit).

jhfjfjjf

Dále...

Hra též nabízí mnoho možností jako chatovat s jinými hráči, sledovat replay svého hraní (jen v tu chvíli, záznamy se neukládají), vytváření vlastního beatmapu. Přidávání skinů pro zlepšení vzhledu. Rozhodně hra podporuje češtinu, což považuji za velkou slávu. Též je ve hře možné si nastavit obtížnost, jak se bude hrát apod..

Zajímavé odkazy:

Beatmap

> https://osu.ppy.sh/p/beatmaplist

> http://bloodcat.com/osu/?q=&c=b&s=&m=

> http://osusearch.com/

Skiny (Vzhled)

> http://osuskins.info/

Poznámka: Skin používám Kingdom Hearts (http://osuskins.info/skin?s=167), ale jednoduše jsem si ho upravila. Pokud chcete ukázat, jak něco upravit, tak klidně napište. Můžete i dva skiny kombinovat.

Doufám, že se článek líbil. Použité obrázky jsem pořídila sama z vlastního programu. Pokud budete mít nějaké otázky, napište do komentáře nebo na mail: stargatelira267@gmail.com.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře