čarodějky

27. prosinec 2011 | 02.44 |

X Musíme si pomáhat. Všechny za jednu, jedna za všechny! Jednoho dne jsou tři sestry Halliwellovy postaveny před skutečnost, že umí věci, které běžný smrtelník nedokáže.

A to čarovat! Piper, Prue a Phoebe bydlí ve starém, ale velmi prostorném domě po babičce. Ta jim na půdě nechala magickou Knihu kouzel, která jim radí jak míchat kouzelné lektvary, jak připravovat složitá kouzla nebo jim dokáže prozradit detailní informace o každém démonovi, s nímž se už bohužel brzy setkají. Každá ze sester má unikátní magické schopnosti, které se časem vyvíjejí. Dívky jsou nuceny se smířit s existencí takových nevšedních darů, které dostaly do vínku, ať se jim to líbí, nebo ne. Jejich mimořádné možnosti je totiž přímo předurčují k ochraně života, každý den někoho nebo něco zachraňují, a tak pravidelně bojují s démony a zlem, které proudí na Zemi téměř nepřetržitě.


Velký výskyt temných sil se soustřeďuje právě v San Francisku, kde sestry žijí. Půvabný trojlístek je nejmocnější, když spojí a ztrojnásobí své síly. Každá z děvčat totiž umí něco jiného. Jedna umí odhazovat věci pouhou myšlenkou, druhá dokáže zastavit čas, třetí věští budoucnost. A to jsou schopnosti, které rozhodně stojí za vidění! Slečny mohou operovat i samotné, nicméně když jde do tuhého, musejí si navzájem pomáhat. Jejich soukromé problémy se většinou samozřejmě týkají opačného pohlaví. Každý druhý muž je totiž zákeřným démonem, který se pokouší přes dvoření a lichotky vetřít mezi zázračné sesterské trio, oslabit je a zničit.


Fantasy seriál Čarodějky je příjemnou oddechovou podívanou pro celou rodinu, teenagerky zvlášť. Natáčel se od roku 1998 do roku 2006 a dožil se osmi řad. Zasmějete se při něm, ale určitě ne na konci třetí řady, kdy zemře Prue, kterou představuje seriálová veteránka Shannen Dohertyová, již si asi pamatujete jako Brendu z legendárního seriálu Beverly Hills 90210.

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře