Upíří deníky kniha vs Upíří deníky seriál

28. prosinec 2011 | 18.28 |

                                                                                  

POZOR! NÁSLEDUJÍCÍ OBSAH ČLÁNKU POPISUJE ZÁPLETKU KNIHY A SERIÁLU!

Upíří deníky - kniha
Mladé Eleně Gilbertové začíná škola. Bonnie a Meredith ji už netrpělivě čekají před školou. Najednou spatří Stefana Salvatora, o které ho později začne usilovat. Ale zájem o Stefana se projeví i u Caroline, Eleniné nepřítekyně. Ta se spojí s Taylerem, aby sesadili Elenu z pozice královny školy.
Ve měste začne přibývat napadení a podezření padne na neznámého Stefana. Kolem Eleny se motá i Damon, který za vším stojí. Bohužel, na to se nepřijde. Elena se začne zastávat Stefana a spolu se sblíží. Elena se vydá hledat Damona.
(Stručné pokračování) Z Eleny se stane upír, i když si každý myslí, že je Elena mrtvá. I přes skrocení Damona napadení pokračují. Společně s Damonem a Stefanem zjistí, že to byla Katharine, byvalá přítelkyně obou bratrů a postaví se jí. V tomto souboji ale Elena přijde o život, ale napořád. Dostane se ale do jiného světa a zůstane ve spojení s Bonnie, která má magické schopnosti. Bonnie kontaktuje Stefana, který když se dozví o Eleně, přijede i se svým bratrem. Z Taylera se stane vlkodlak, který je pod rukou původního upíra Klause.
Přátelé se postaví proti Klausi a pomocí Eleny se jim podaří Klause zabít. Elena se vrátí do života živých... (konec 4. dílu)
Upíří deníky - seriál
Elena Gilbertová je pvní den ve škole a spatří Stefana. Začne bojovat o jeho srdce a nakonec ho dobyje. Elena však zjistí, že je Stefan upír a jeho bratr je v Mystic Falls. Seběhne se nečekaná vlna událostí, do které se připlete i Katharine, bývalá přítelkyně Stefana a Damona. Elenu bude chtít obětovat Klaus, původní upír, aby mohl dokončit jeho plán, stát se hybridem. To se mu však tak nepovede, protože se podaří Elenu oživnout a Klausovi nepůjde přeměňovat jiné vlkodlaky na hybridy. Nakonec ale přijde k řešení, že Elenina krev lze vlkodlaky přeměnit...
Popravdě, seriálová předloha se mi líbí víc, protože je tam více zápletek a je to přenesené do naší doby. Protože když si to tak seberete, tak v každém díle TVD se něco děje... v knižní předloze furt řeší jedno a to samé..
Ale abych nebyla zas tak kritická ke knize, líbí se mi, jak je tam popsaná Bonnie. Jako taková veselá holka, která je až moc založená na ty magické věci.. narozdíl od ní je Meredith odměřená a realističtější. Postava Bonnie se mi líbí víc :)
A taky se mi více na knize líbí, že tam nemají moc takových těch oslav v jejich městě jako mají v seriálu. Víte, mě se zdají Američané až moc hrdí na svou zem a kulturu, což je dobře, ale čeho je moc, toho je příliš. Pak vzniká to, že vlastně Ameriku považují za svět a na ostatní né že by zapomínali, ale, no, nejde to pořádně vysvětlit... Prostě kdo to pochopí, pochopí :). Takto jsem to i četla.. to není jen výmysl z mé hlavy. No a právě o tom jsou ty jejich oslavy jako např. "Den zakladatelů" ... a děcka ze školy se tam hrají na nějaké ty "duchy původních obyvatel" a tak.. možná mi nebudete rozumnět, nebo se mnou nebudete souhlasit, ale já to tak cítím :D :)
Teď už nemám co psát. Svůj názor jsem tímto vyjádřila. Každopádně nechci tímto knihu zavrhovat. Další díly si chci přečíst. Ale u mě bude vždy seriál na prvním místě ;)

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.8 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře