L. J. Smith

28. prosinec 2011 | 11.24 |

L. J. SmithLisa Jane Smithová napsala přes dvě desítky knih pro děti a mládež. Žije v Bay Area v Kalifornii, ale nejradši tráví volný čas ve své chatě poblíž národního parku Point Reyes, kde je plno stromů a zvířat, krásné pláže k procházkám a spousta skal vhodných pro horolezce. Jednou, když lezla s kamarádkou na skály, uviděla sněhobílého jelena, který jí dovolil jít za ním přes půl míle. Také je vášnivou sběratelkou: sbírá malé krabičky z různých zemí a nejrůznějších tvarů, dětskou literaturu 19. století (a starší) a knihy o kvantové fyzice. Je nezdolná optimistka. Je členkou klubu zvaného "velociraptor sisterhood", což je svérázný způsob, jak vyjádřit, že ráda čte, píše a diskutuje o knihách s výraznými ženskými postavami. Za svůj život procestovala celou Evropu i Dálný východ. 

Literatuře pro mládež se L. J. Smithová věnuje od 80. let 20. století. První čtyři díly Upířích deníků vyšly poprvé v roce 1991. Z toho jednoduchým výpočtem zjistíme, že skutečně nemohou být kopií Stmívání Stephanie Meyerové, jak jsou často označovány. Pokud by totiž byly jeho kopií, znamenalo by to, že L. J. Smithová ovládla umění cestování časem, jehož prodejem by nejspíš vydělala obrovskou spoustu peněz a místo psaní by si užívala luxusu na tropickém ostrově.

V roce 1998 se Smithová z vážných osobních důvodů stáhla z veřejného i literárního života. Naštěstí se vše vyřešilo a L. J. Smithová v roce 2008 oslavila trimfální návrat s novými dílyUpířích deníků.

Další informace o autorce najdete na jejích webových stránkách http://www.ljanesmith.net/.

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře