Postava VD-Elina

28. prosinec 2011 | 18.29 |

Chcete se blíž seznámit s hrdiny Upířích deníků? Připravili jsme pro vás jejich podrobné profily, kde se o nich dozvíte spoustu zajímavých informací. Dnes jsme pro vás připravili profil Eleny, příště vám nabídneme Stefanův profil. 


Vzhled


Elena má oči barvy lapis lazuli (výrazná temně modrá barva) se zlatavými záblesky; ty tak tvoří paralelu k prstenům s kameny lapis lazuli, které musí upíři nosit jako ochranu před slunečními paprsky. Některé pasáže knihy jejím očím přičítají i fialový nádech, jako například když měla na sobě své plesové šaty, jejichž "ledově fialová barva podtrhovala fialové tóny jejích očí". 

Její dlouhé a rovné vlasy mají zlatavou barvu, o několik odstínů světlejší než Katherininy, obočí a řasy má ale tmavší. Má také velmi jemnou, téměř průsvitnou pleť, někdy popisovanou jako květy magnólie či porcelán. Je docela hubená, tak akorát na mladou dívku, a velmi krásná. Oproti Katherine je o dobrých 20 centimetrů vyšší. 

Osobnost


Ačkoli to vypadá, že všichni jsou přesvědčení o její inteligenci, Eleniny výkony ve škole jsou docela nevyvážené. Když o ní pan Tanner prohlásí, že z dějepisu propadá, nikdo proti tomu nic nenamítne. A ona sama říká, že je jí jedno, jestli propadne z trigonometrie. 

Po Elenině smrti ji Bonnie popíše slovy: Nebyla žádnej svatoušek. Ani nebyla vždycky milá, hodná nebo čestná. Ale byla silná, milující a věrná svým přátelům a nakonec udělala tu nejvíc nesobeckou věc, jakou kdo mohl udělat.

Rodina


Elena žije se svojí tetou Judith Gilbertovou a čtyřletou sestrou Margaret. Její rodiče zemřeli při autonehodě nedlouho po Margaretině narození, tedy někdy v roce 1987 nebo 1988. 

V příběhu vystupuje i Judithin snoubenec Robert. Ten je však spíš než pro Elenu důležitý pro Margaret, která ho bere jako náhradního otce. 

Vztahy


Na začátku příběhu chodí Elena s Mattem Honeycuttem, ale brzy se s ním rozejde, protože se jí líbí Stefan. I po rozchodu však s Mattem kamarádí. 

Stefan a Elena se dají dohromady po školním plese. 

Nejbližšími přáteli Eleny jsou Meredith Sulezová a Bonnie McCulloughová. Až do začátku příběhu se kamarádila také s Caroline Forbesovou. 

Další informace

  • Elenina babička měla plechovku krystalizovaných fialek. Elena používá parfém s vůní fialek.

  • Elena příliš nejí. Zato pije hodně kávy.

  • Někdy před zahájením posledního ročníku opustila debatní kroužek.

  • Podle všeho má radši koupel než sprchu.

  • Nemá auto.

  • Na podlaze jejího pokoje je skrvna od toho, jak s Caroline v páté třídě tajně experimentovaly s cigaretami.

  • Léto roku 1991 strávila ve Francii.

Nejlepší hlášky


"Co bych měla z toho, že jsem královnou školy, kdybych ten titul občas nemohla využít?"

"Pokud musím jíst kontinentální stravu, dávám pokaždé přednost francouzské před italskou."

Meredith: "Jsme krásné." Elena: "To je královský plurál?"

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře