O seriálu

30. prosinec 2011 | 12.28 |
› 

O seriálu

Seriál StarGate Atlantis je tzv. odnož (spin-off) seriálu StarGate SG-1 (více). Volně navazuje na poslední dva díly sedmé série, v nichž je na Antarktidě objevena Antická základna. Zde dr. Daniel Jackson zjišťuje, že adresa k městu Antiků - Atlantis - se skládá z osmi symbolů, a tudíž se toto město nachází v jiné galaxii. Galaxie nese název Pegasus a je součástí Trpaslíkovy galaxie. Je tedy sestavena expedice v čele s bývalou velitelkou SGC dr. Elizabeth Weirovou, která má za úkol pomocí antického zdroje energie ZPM otevřít červí díru na Atlantis a vydat se toto město prozkoumat. Avšak zdroj má energii, která vystačí pouze k jedinému otevření Brány, a tak expedice riskuje, že pokud na Atlantis nenalezne podobný zdroj energie, už se se Zemí nikdy nespojí a nebude se moci vrátit...
Stručně děj seriálu:

Expedice na Atlantis musí čelit mnoha těžkým situacím, ale zvláště zcela novému nepříteli, který porazil i samotné Antiky. Tímto nepřítelem je rasa zvaná Wraitové. Ta je velice podobná dosti známým upírům, avšak Wraithové nevysávají ze svých obětí krev, ale jejich životní sílu. Expedice, stejně jako SG týmy, prozkoumává nové planety, poznává nové rasy, navazuje s nimi kontakty a zkoumá nově objevené technologie - ať už ty na Atlantis nebo na jiných planetách.

Seriál běžel souběžně se StarGate SG-1 po dobu tří sérií a jeho děj se s SG-1 občas prolínal. Od čtvrté série však seriál poběží samostatně, protože seriál SG-1 desátou sérii skončil.

Úkolem expedice je tedy prozkoumávat celé město Atlantis, novou galaxii, najít nový zdroj energie ZPM, který je potřeba k otevření Hvězdné brány na Zemi a také ubránit sebe i město před novými nepřáteli.
Hlavní postavy seriálu:

* dr. Elizabeth Weirová (Torry Higginson)
* mjr./pplk. John Sheppard (Joe Flanigan)
* dr. Rodney McKay (David Hewlett)
* Teyla Emmagan (Rachel Luttrell)
* por. Aiden Ford (Rainbow Sun Francks)
* dr. Carson Beckett (Paul McGillion)
* Ronon Dex (Jason Momoa)
* pplk. Samantha Carterová (Amanda Tapping)
* Richard Woolsey (Robert Picardo)
* dr. Jennifer Kellerová (Jewel Staite)


Za zmínku stojí také vedlejší postava (pro Čechy zcela jistě hlavní :) ) českého vědece dr. Radka Zelenky (David Nykl), který v seriálu čas od času prohodí pár českých vět.

Seriál StarGate Atlantis se natáčí stejně jako StarGate SG-1 v kanadském Vancouveru. První epizoda s názvem Rising (Povstání) měla světovou premiéru 16. července 2004 a od té doby byly odvysílány již 4 série, pátá bude následovat v létě tohoto roku, čehož je zřetelné, že seriál StarGate Atlantis slaví stejné úspěchy u svých diváků jako StarGate SG-1.

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře