draci

30. prosinec 2011 | 12.51 |
› 

 Draky, tyto tajemné a útočné živočichy, bylo vždy obtížné zkoumat. Nežili kdekoliv a vzhledem k jejich nevyzpytatelným zvykům byste museli mít obrovské štěstí, abyste je potkali právě tam, kde byste je chtěli potkat. Je například velmi nepravděpodobné, že byste na draka narazili v poušti.

Pro draky je tam příliš teplo a hlavně příliš sucho. Potřebují stálou vlhkost a proto žijí vždy jen tam, kde je dost vody. Proto bývají často strážci zázračných pramenů a starých opuštěných studní. V Orientě se rádi vyskytovali v kalných řekách, na mořských dnech anebo přímo uprostřed velkých černých mraků. Proto se vám může přihodit, že některého zahlédnete za večerní bouřky, jak se v bouřlivém vzteku rozvaluje po obloze. Od středověku si raději vybírají místa vzdálená od měst a lidského ruchu. Žijí nejraději na západních osamocených pustinách, hluboko ve vlhkých a tmavých jeskyních, nebo se lenivě vyvalují v páchnoucích bažinách a číhají tam na kořist.
Západní drak (nejnebezpečnější druh) mnoho žere a pije, ale nikdy nespí. Je proto odborníkem na hlídání pokladů, nad kterým bdí dnem i nocí. Nejčastěji ani nemá oční víčka. Proto Řekům připomínal bohyni Athénu, která podobně jako Moudrost musí být stále ve střehu.
Východní drak je méně zlovolný, avšak zato je velký žrout, který nepije nic než vodu. Je to velký spáč, často líný, takže někdy prospí bez přestávky i několik měsíců. Draci mají podobu plazů, proto jsou svázáni se zemí. Mají však i pracky, a tím se částečně z říše plazů oddělují. Ale zároveň patří i ke vzdušnému světu, protože všichni mají křídla. Draky je tedy možné charakterizovat jako plazy, ale plazy vybavené prackami, křídly a často i šupinami. Nemusí mít rohy, ale často je mívají. Přisuzuje se jim nazelenalá nebo šedá barva, jako bývá u většiny plazů. Ale někteří bývají červení, bílí nebo i pestrobarevní, zvláště na východě. Téměř všichni chrlí oheň; je to znamení příslušnosti k pozemským, popř. podzemním mocnostem. I když se k člověku nechovají vždy nepřátelsky (např. na východě), všichni jsou mocní a pokud možno děsiví a hrůzostrašní.
Použití draka
Ve starých spisech se každé části dračí tělesné schránky připisují zvláštní vlastnosti. Například:
- srdce umožňuje porozumět jazyku zvířat
- krev natřená na kůži člověka způsobuje nezranitelnost
- zuby (nošené na šatech z kozí kůže) chrání před všemi zly
- tuk, jímž je obaleno srdce, pomáhá vyhrát všechny soudní spory
- oči poskytují výtažek, který činí muže chrabrými
- a nakonec, v hlavě se nachází zázračný kámen. Je srovnatelný s "dračí perlou", perlou hojnosti, která (na Východě) poskytuje svému vlastníkovi moc rozmnožit úrodu a bohatství.
Hle, vysoce užitečný živočich (hlavně když je mrtvý)! Ale nejtěžší je najít aspoň jednoho, který by se chtěl nechat zabít.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře