Krátká povídka

30. prosinec 2011 | 12.53 |
› 

EON Mia Adriana Skywalker, Xena, Vannesa, Selima a Evan seděli v hostinci, když začal nějaký sedlák vykládat, že se na ostrově potuluje vlkodlak. Všech pět Jezdců se se zájmem zaposlouchalo do sedlákova vyprávění. Na Vroengardě bylo několik farem (konkrétně čtyři), a u té západní se prý vlkodlak usadil. Vannesa přišla s návrhem, že by se o to zvíře mohli postarat. A tak to probrali se sedlákem. Tomu se do toho – to se ví – moc nechtělo, ale nakonec jim popsal cestu k vlkodlakově doupěti. Druhého dne se těch pět i s draky sešlo na nádvoří Bašty Dračích Jezdců...

Mia seděla v Nyxëtarově sedle a čekala na ostatní. Přistanou několik kilometrů od farmy a pak se půjde pěšky, aby letící draci vlkodlaka nevystrašili. Mia zřetelně cítila, že při slově vlkodlak se Nyxëtarovi tak říkájíc 'otevírá kudla v kapse'. Selima se vydrápala do sedla své kaštanové dračice Eleri a tím pádem už byli všichni připraven
 . Draci s hrozivým řevem vzlétli.
Brr, doufám, že ten vlkodlak bude ochotný se nechat zabít, nechtěla bych mu posloužit jako krmení...zabručela Mia k Nyxovi.
S tím moc nepočítej, vlkodlaci málody prodávají svou kůži levně...pobaveně jí odpověděl Amazonit a zamířil trochu na západ. Buďme rádi, že v tom alespoň nejsme tak úplně sami. Jakkoli je ten vlkodlak silný, když je nás tolik, nemá šanci.
Stejně to chci mít za sebou.zavrčela Mia a pevněji se zachytila černého ostnu před sebou. Draci dorazili na místo přistání celkem brzy. Nyxëtar dopadl nejdřív na zadní a pak s tlumeným žuch i na přední. Trochu poposkočil aby získal rovnováhu a až pak složil křídla. Xenina Penelopa přistála jako poslední a promítla všem do myslí:
Myslím, že jsem něco viděla na obzoru. Něco šedivého, nápadně blízko od doupěte vlkodlaka.
Že by si náš drahý přítel vlkodlak šel pro snídani? Zažertoval Nyxëtar a vyfoukl obláček kouře.
"Jsi si jistá, Penelopo?" zeptala se Mia. Zlatá dračice pohodila hlavou na souhlas.
"Myslím, že by bylo moudré jít dál směrem k doupěti, ale s ještě více zvýšenou opatrností. Vlkodlaci jsou mistři překvapení," ozval se Evan na žlutooranžové Sivaiře a vytasil meč. Všichni souhlasili a Mia sevřel jílec Wyrdy. Skupina se dala tiše do pohybu. Během jejich chodu nikdo neřekl ani slovo, dokonce ani mezi Miou a Nyxëtarem bylo nezvyklé ticho. Brzy dorazili k jeskyni. Tam Nyx zabořil nohy náhle do země a zvrčel. Mia, kterou náhlé zabrždění překvapilo, se málem napíchla na černý osten před sebou.
Nyxëtare? Váhavě se dotkla jeho mysli, ve které to teď pěkně vřelo. I ostatní draci dost zneklidněli. Nyx chvíli neodpovídal, ale pak se ozvalo: Je tady...drž se maličká, protože teď tu bude pěkně horko.

A radši si vem Wyrdu!

Nyxëtar zařval a Mia vytasila Wyrdu. Už se na nic neptala a pevněji sevřela Amazonita koleny, aby z něj nespadla. Ten se vrhl ke křoví a zahryzl se do čehosi šedivého, co bolestivě zakňučelo. Za chvíli už kňučel i Nyx a odhodil vlkodlaka směrem k ostatním drakům a Jezdcům. Na noze měl mělký škrábanec, ale dost široký a telka z toho trochu krev. Mia přes jejich duševní spojení ucítila bolest, ale rychle si uvědomila, že pro rozběsněného Amazonita o činí jen minimální problém. Olízl si ránu a vrhl se na vlkodlaka. Mia rychle seskočila z jeho zad a s výkřikem se vrhla na šedivou bestii. Podobně se zachoval i zbytek skupiny. To, kvůli čemu sem přišli teď měli před očima.
Mia se vrhla do vřavy a ohnala se po vlkodlakovi mečem. Trochu ho poškrábala na lýtku. Vlkodlak se s úžasnou rychlostí vyhýbal všem výžným ranám, ale stejně to občas schytal. Zato Vannesa, Evan , Selima a par dalsich draku vcetne Nyxëtara se nachomítli moc blízko vlkodlakovým smrtícím tesákům a ty je poranili. Naštěstí nejvážnější zranění byla zlomená ruka a to obdržela Vannesa. Nyxëtarovi vlkodlak kromě škrábance na noze uštědřil i kousanec do ocasu. Rozzuřeného draka to však nezastavilo a zakousl se vlkodlakovi do nohy. Ten zavyl a pokusil se vyprostit. Jeho pozornost klesla a Mia se k němu rozběhla, aby mu mohla probodnout srdce. Ale Yena a Eleri byly rychlejší. K vlkodlakovi dorazily současně. Eleri mu ukousla hlavu a Xena probodla srdce. Mia prudce zabrzdila a už se jen dívala, jak Nyxëtar pouští vlkodlaka a jeho tělo se svalilo na zem. Pár chvil vládlo ohromené tělo a pak všichni svorně zajásali. Draci zvedli hlavy a vítězně zařvali. Mia si teprve teď uvědomila palčivou bolest v kotníku a škrábanec na boku. Dokulhala k Nyxovi a opřela se o něj.
Tak a je to, Amazonite...unaveně promluvila Mia.
Jojo, je po něm.Drak se svalil na bok a drcnul čumákem do Mii.
Bez tebe bychom to nezvládli.
Ale nepovídej. Dělal jsem, co mi říkaly pocity...výmluvně odpověděl Nyx.
Konkrétně hněv.Doplnila Jezdkyně.
...ano, konkrétně hněv.Mia se pousmála a poplácala Nyxëtara po noze. Je čas se vrátit a vyléčit zranění.Nesouhlasně pohlédla na Nyxëtarovy 'škrábance', jak tomu říkal. Vytáhla z váčku očarovanou perlu a vyléčila mu je. Energii už odmítl s tím, že to léčení mu stačilo. Poslavil se a nechal ji nasednout.
"Je čas jít zpět!" zamrkala na ně. Zraněným chvíli trvalo, než se dostali do sedel a tak se vyrazilo až asi za čtvrt hodiny.
Když doletěli k Baště, zůstalo tam jen pár Jezdců. Zbytek zamířili do Dorú Araeby do té malé nemocnice, co tam byla....
Lolian

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře