Sanctuary

31. prosinec 2011 | 00.26 |

Doktorka Helen Magnus pracuje ve Svatyni, kde studuje a pomáhá Abnormálům - mytologickým a jiným tvorům, kteří nemají místo v našem světě. V jejím úsílí ji pomáhá bystrý Will Zimmerman, počítačový geek Henry Foss, dcera Ashley nebo napravená Kate. Sci-fi seriál, od tvůrce Damiana Kindlera, začal jako osmi webepizodová série (seriál, jehož epizody – obvyklé dlouhé 15 až 20 minut - jsou dostupné pouze na internetu) vydána bez nákladů k volnému sledování přes internet na začátku roku 2007. Když stanice Syfy vyděla nebývalý ohlas, rozhodla se seriál přenést do tradiční formy s první třináctidílnou sérií.


Děj seriálu je soustředěn kolem Dr. Helen Magnus, 158 let staré anglické vědkyně a jejího týmu odborníků, kteří řídí Sanctuary (Svatyni) - organizaci, která hledá mimořádně obdařená stvoření a lidi, známé pod pojmem abnormálové (Abnormals), a snaží se jim pomáhat a učit se od nich, a zároveň udržovat tvory nejvíce nebezpečné v bezpečí pod zámkem.


Seriál měl premiéru 3. října 2008 a nenechalo si ji ujít více než 3 miliony diváků, čímž seriál porazil Eureku, další originální seriál, který byl do té doby dosavadním držitelem prvního místa. Pilot Sanctuaryfor All, rozdělen na dvě části, byl kombinací a přepisem prvních čtyř webizod a po němž následoval díl FataMorgana, založený na webizodách pět až osm.

Amanda Tapping s celým původním obsazením z websérie, se plynule vrátila na televizní obrazovky.

Seriál se téměř celý natáčí v Kanadském Vancouveru s použitím technologie zeleného plátna. Na rozdíl od jiných seriálu zde nejsou složité scény postaveny, ale dodatečně přidány počítačovou technologií CGI. Seriál je i prvním seriálem v severní Americe, při kterém je použit RED kamerový systém, který nepotřebuje pásku ani film, ale nahrává data přímo na pevný disk, který umožňuje vizuálním efektům a post-produkčnímu týmu okamžitý přístup k denním záznamům. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře