Rick Riordan

8. leden 2012 | 18.08 |

Rick RiordanRick Riordan je mnohonásobně oceněný autor knižní série Percy Jackson a Olympané určené pro mládež a detektivní série Tres Navarre pro dospělé. Knihy ze série Percy Jackson a Olympané se dokonce umístily na prvním místě hitparády bestsellerů v New York Times.

Rick Riordan učil patnáct let angličtinu a dějepis na státních i soukromých školách v San Francisco Bay Area v Kalifornii a v Texasu. V roce 2002 získal od školy Saint Mary´s Hall jako první učitel této školy ocenění Master Teacher.

Tip: Přečtěte si rozhovor s Rickem Riordanem

V knihách o Percy Jacksonovi Riordan čerpá ze svých zážitků při výuce řecké mytologie a také ze zkušeností s výukou dětí se speciálními potřebami. První díl série, Zloděj blesku, se stal Doporučenou knihou New York Times pro rok 2005. Filmová práva ke knize koupila společnost Twentieth Century Fox a film podle knihy už se připravuje. Druhý díl, The Sea of Monsters (Moře příšer), byl časopisem Child Magazine vyhlášen Nejlepší knihou pro mládež roku 2006 a současně se stal celostátním bestsellerem podle časopisů Publisher´s Weekly a BookSense. Třetí díl s názvem The Titan´s Curse (Kletba titánů) se stal jedničkou hitparády dětských knih v New York Times a také Nejlepší knihou Amazonu za rok 2007. Čtvrtý díl, The Battle of Labyrinth (Bitva o Labyrint) si vysloužil nadšenou recenzi s plným počtem hvězdiček v Publisher´s Weekly. Série se uzavírá knihou The Last Olympian (Poslední Olympan), která v USA vyšla v prvotním nákladu 1,2 milionu výtisků a okamžitě zaujala první místa v prodejních hitparádách po celé zemi.

Riordanovy knihy pro dospělé získaly tři nejvyšší celostátní ceny v žánru detektivek – Edgar, Antony a Shamus. Riordan přednášel pro organizace, jako je Mezinárodní čtenářská asociace (International Reading Association), Kalifornská asociace soukromých škol (California Association of Independent Schools), Národní rada učitelů angličtiny (National Council for Teachers of English), Pedagogický institut ve Williamsburgu (Colonial Williamsburg Trachet Institute) a Texaská knihovnická asociace (Texas Institute of Letters).

Rick Riordan se v současnosti věnuje naplno psaní. Se svou ženou a dvěma syny žije v San Antoniu v Texasu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře