Upíří deníky-Jedno a to samé

22. leden 2012 | 18.25 |

upírUpíří deníky

Roztrhl se s nimi pytel. Pijavic je všude jako tanečníků zumby. Nejenže vysají kde koho a ovládají svět, oni mají dokonce odnedávna i city a až chorobně časté a tragické sklony k lásce. Takhle vidí dnešní doba potomky hraběte Drákuly, že by z mnohých jeho potomků vstávaly hraběti špičáky hrůzou, nikdo neřeší.

Ani tato seriálová série není výjimkou. Byla natočena dle knižní předlohy a pomalu se prokousává do druhé sezóny. Avšak neházejme všechny odpůrce česneku do jednoho pytle. Toto zpracování není tak hrozné. Je tu sice v hlavní roli láska upíra ke krásné dívce. Patosu tu někdy opravdu je více než je zdrávo. V seriálu najdeme ale i napětí, celkem dost akce a mnoho překvapivých zvratů. Jednotlivé díly nepatří do série předpovídatelných večerníčkových příběhů. Hlavní postavy se objevují a mizí, noví záporáci kráčejí na scénu a během pár dílů jsou z nich klaďasové. Navíc tu a tam občas teče i krev a to krev skutečná. Ne jako v jiných seriálech jako třeba Buffy. Zde uvidíte vrážení kůlů do těla, vytrhávání srdcí a také kousání do krku. Přesto láska, city a vztahy v seriálu hrají velkou roli a výše zmíněné je jakási příloha, která tak vylepšuje a pozvedá nad průměr celé dílo.

První sada se dá hodnotit na výbornou. Druhá začala také slibně, ale prosvítá čím dál tím více, že tvůrci trochu neví a tápají, kam dále. Vzájemné koalice jednotlivých hrdinů se zaplétají čím dál více a orientace se stává nesnadnou. Navíc se každý problém, či záhada začíná řešit třemi dalšími problémy. Proto mám obavu z nakažení syndromem Ztraceni. Přesto stále věřím, že mě tvůrci překvapí, vše se na konci druhé sady vyřeší a já budu nucen se s pokorou omluvit. Nezbývá však jen čekat, co další díly přinesou. Snad to bude ale stravitelné alespoň tak dobře jako 0 negativní. Mňam. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře