Velký test seriálů: The Vampire diaries

5. leden 2012 | 14.44 |

Velký test seriálů: The Vampire diaries

Sága Stmívání v televizní podobě.


Základní info:

Premiéra: 10. září
Žánr: horor/romance
Délka: 45 minut
Titulky: Jsou k dispozici, snadno k nalezení.

Známá jména za kamerou:
Kevin Williamson: Hororový i soap operový mazák. Je zodpovědný za Dawsonův světVřískot nebo Tajemství loňského léta.

Známá jména před kamerou:
Paul Wesley: Hrál Amynina přítele ve druhé řadě seriáluEverwood, který byl díky České televizi poměrně populární i u nás.
Ian Somerhalder: Nikdo jiný, než Boone z LOSTu.
Steven R. McQueen: Další Everwooďák - hrál Ephramova studenta klavíru.

O co jde:

Twilight pro televizi. Teenagerské drama ve stylu Dawsonova světa, s přídavkem nadpřirozených prvků. Upíři, dávná tajemství, záhadné symboly. A do toho klasická láska, sex a trápení. Elena (Nina Dobrev) přišla při autonehodě o své rodiče, ale jakmile do jejího života vstoupí pohledný a tajuplný Stefan (Paul Wesley), má opět pro co žít. Jenže spolu s napraveným upírem do poklidného městečka přichází i jeho nenapravitelný bratr a pěkná halda problémů.

Co my na to:

Upíří deníky by škarohlíd jedním šmahem odsoudil jako pravidelnou dávku emocí pro náctileté slečny se zálibou v přemíře černé barvy. Ale to by nebylo úplně fér. Hlavounům z CW můžeme buď vytýkat zoufalou neoriginalitu, nebo naopak popřát k chytrému obchodnímu tahu, nicméně hlavní odpovědnost leží na hlavním autorovi - Kevinu Williamsonovi. Ten přináší to nejhorší i nejlepší ze své předchozí kariéry. Na jednu stranu jsou tu přehnaně analytické dialogy plné klišé jako vystřižené z Dawsonova světa. Na straně druhé Williamson dokáže místy vytvořit slušnou hororovou atmosféru, krví nešetří, lekat taky nezapomněl a všechno to balí do pozlátka tajuplné upíří mytologie, kterou budou diváci (nebo v tomhle případě asi především divačky) pomalu poodhalovat. Ian Somerhalder je navíc jako záporák k sežrání.

Komu je seriál určen:

Milovnice a milovníci Stmívání určitě neprohloupí, podobně na tom budou fanoušci teenagerských soap oper. Ale jestli je seriál vhodný i pro čistě hororové fanoušky, těžko říct. To už chce vyzkoušet na vlastní kůži.

Jak to vypadá s dalším pokračováním:

V současnosti jsou Vampire diaries s přehledem nejsledovanějším pořadem stanice CW, takže bych se o jejich budoucnost vůbec nebál.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře