Postavy

17. duben 2012 | 19.31 |
› 

John Sheppard (Joe Flanigan)


K expedici se připojil jenom náhodou.

Je výborný pilot a proto si ho generál O'Neill vybral jako pilota vrtulníku, když se potřeboval dostat na Antickou základnu v Antarktidě. Zde John objeví že má Antický gen, díky kterému dokáže spustit antická zařízení. Dokonce nejen spustit, ale i kontrolovat a velmi dobře ovládat. Proto je mu nabídnuta možnost zúčastnit se výpravy do ztraceného města Atlantis do galaxie Pegasus.

Tuto nabídku přijme a stává se členem týmu pluk. Summera. Ten je, ale při jedné akci zabit a protože expedice nemá možnost spojit se se Zemí, stává se vojenským velitelem.(toto místo původně zastával pluk. Summer)

John má skvrnu ve svých záznamech, protože neuposlechl přímý rozkaz od svého nadřízeného a vrátil se vrtulníkem zachránit dva vojáky. Tento prohřešek mu nejprve brání v získaní autority u členů expedice a zvlášť u hlavní velitelky celé expedice doktorce Weirové. Později se, ale tito dva stanou přátely a doktorká Weirová si dokonce prosadí, aby John zůstal vojenským velitelem expedice Atlantis. Když se totiž Atlantis spojila se Zemí, chtěli Johna odvolat.


 • Biografie herce:

Joe Flanigan se narodil 5.1.1967 v Los Angeles a v šesti letech se přestěhoval na malý ranč v Nevadě. Chodil do základní školy v Ojai v Californii. Později získal diplom z oboru historie a pracoval v zahraničí (Paříži) jako reportér. Herectví studoval v The Neighbourhood Playhouse v New Yorku.

Když se vrátil do Los Angeles hrál v několika seriálech a to i postavu pilota.

Joe rád lyžuje, leze po skalách, jezdí na horském kole, surfing a tenis. A nesnáší plavbu na lodi.


Nyní žije ve Vancouveru, protože se zde koná natáčení SGA.


 • Filmografie: 2004 - Stargate: Atlantis
                          2003 
  111 Gramercy Park
                          2003 
  Thought Crimes
                          2002 
  Farewell to Harry
                          2002 
  First Monday
                          2000 
  Silent Men
                          1999 
  Force, The
                          1999 
  Other Sister
                          1997 
  First to Go
                          1997 
  Tell Me No Secrets
                          1995 
  Reason to Believe
                          1995 
  Deadline for Murder: From the Files of Edna Buchanan
                          1994 
  Family Album

Doktorka Elizabeth Weirová(Torri Higginson)

Elizabeth se poprvé dozvěděla o programu Hvězdé brány, když odvolali generála Hammonda. Vybral si ji sám senátor Kinsey, protože si myslel že jakožto diplomatka nebude mít ráda vojáky a že s ním bude spolupracovat. Ale byl nepříjemně překvapen, když Elizabeth dokázala při útoku na Antarktidu, kde tou dobou byl tým SG-1, na dálku velet obraně Antarktidy.


Když se rozhodovalo kdo bude velet expedici na Atlantis, byla Elizabeth jasná volba.


Elizabeth se ve městě Atlantis setká se svým "zmrzlým" já, když expedice objeví stázovou komoru. Když tuto komoru deaktivují vyndají z ní další doktorku Weirovou. Ta jim řekne, že když na toto místo přišla její expedice nefungovala bezpečnostní pojistka na uvolnění kotev, které drželi město Atlantis pod hladinou. Elizabeth se povedlo vrátit v čase do doby, kdy na Atlantis ještě žili Antikové a svůj příběh řekla jednomu Antikovi a ten dal do počítače bezpečnostní pojistku. Potom se nechala Elizabeth zmrazit, aby se setkala se "svou" expedicí. Plán ale nevyšel úplně přesně a ona byla objevena až rok potom co se expedice dostala na Atlantis. Tím že stázová komora nezastavuje proces stáří úplně byla tato Elizabeth v dost špatném stavu a nakonec umírá, ale umírá šťastná že "mladá" Elizabeth povede tuto expedici a že dokázala zachránit Atlantis.


 • Biografie herečky:

Narodila se 6.12.1969 v Ontariu.V osmnácti se přestěhovala do Anglie kde byla žákyní Patsy Rodenburga. Díky této zkušenosti se velmi dobře uplatnila v oboru herectví.O rok později se vrátila do Londýna studovat herectví.


Založila mezinárodní charitativní organizaci "A Smile" ve které se zabývají vztahem člověk a zvíře a využívají jej k lěčení různých tělesných, fyziologických a duševních poruch.


V roce 2000 obdržela cenu Gemini za nejlepší herečku za roli v seriálu The City. • Filmografie: 2004 Stargate: Atlantis
                          2004 
  Irish Eyes
                          2003 
  Crust
                          2003 
  Autopsy Room Four
                          2002 
  Bliss
                          2001 
  Twas the Night
                          2001 
  Turning Paige
                          2000 
  Rats
                          1999 
  Storm of the Century
                          1999 
  Family of Cops III

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře