Škola noci: Drakova přísaha-Castová P. C.

14. duben 2012 | 10.30 |

Drakova přísaha je samostatná povídka přidružená k cyklu Škola noci, věnovaná osudům jedné z jejích postav, bojovníka a učitele šermu Draka Lankforda. Odehrává se v devatenáctém století a vypráví o zapuzeném synovi anglického šlechtice, jenž se stal upírem, odešel do Ameriky a poznal svou budoucí manželku Anastasii. To z lásky k ní kdysi odpřisáhl, že bude svou nezřízenou sílu krotit milosrdenstvím. To pod vlivem této přísahy daroval život podivnému havranovi s lidskýma očima. Avšak nyní – tváří v tvář událostem odehrávajícím se v současnosti – svůj slib odvolává a nahrazuje novým: že už nikdy nikoho neušetří . . .

Na počátku 19. století v Anglii dlouho předtím, než je profesor na Tulské Škole Noci, je Bryan Lankford dosud znepokojivě talentovaný dospívající člověk, který si myslí, že zvládne cokoliv... až jeho otec, bohatý šlechtic, má toho všeho konečně dost, a vyžene ho do Ameriky. Když je Bryan označen v docích a má možnost volby mezi Londýnskou Školou Noci a dračí lodí do Ameriky, vybere si Draka - a zbrusu nový osud. 
Stát se mláďatem může být vzrušující, ale otevírá dveře k nebezpečnému světu.... V roce 1830 v St. Louis, bráně na Západ, se Drak Lankford stává mistrem kordu, a brzy pochopí, že je tam obojí: děsivé problémy i krásné výhody. Stejně jako Anastasia, podmanivá mladá profesorka kouzel a rituálů Tower Grove (opravdu nevím, jak to přeložit) Školy Noci, která by opravdu neměla mít nic společného s mláďatem ... 
Ale když temné síly hrozí, je Drak chycen ve svém soustředění. Ačkoli jeho záhadné bojové schopnosti z něj dělají silné mládě, je dost silný, aby odrazil zlo, a zároveň stejně chránil Anastasii? Zachrání ji jeho volba, anebo všechny zničí?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře