upír

8. leden 2012 | 19.44 |

Upíři

Upíři
Možná, že chodí každý den kolem vás. Pokud to ale chcete vědět určitě, měli by jste se o nich něco dovědět.

Historie

Každý upír vznikl z rodiny Původních upírů (The Originals), které proměnila mocná čarodějka a matka Esther, jako obranu proti vlkodlakům.

Vzhled a chování

Upíři, poněvadž jsou technicky mrtví, jsou studenokrevní. Mají nižší teplotu než lidé, a však tento rozdíl mohou celkem dobře kontrolovat například pomocí horké kávy.

Upír vypadá úplně stejně jako každý jiný člověk – tudíž má vzhled stejný, jako když člověkem býval. Ke změně dochází při krmení, když má hlad, vztek či cítí jiné silné emoce. Oči a okolí kolem očí se "podlije krví", zvýrazní a do ruda se zbarví žilky kolem očí. V dutině ústní se výrazně prodlouží špičáky, kterými prokousnou lidskou kůži, aby se mohli napít lidské krve.

Jejich emoce jsou mnohem intenzivnější, než emoce lidské. Vše co dříve cítili jako lidé - vztek, deprese, štěstí, láska, smutek,... - jsou mnohem silnější.

Upíři si velmi užívají stopování a pohrávání si se svými obětmi předtím, než se do nich zakousnou a vysají jim krev. Stefan tvrdil, že sám lov je pro mnohé upíry mnohem zábavnější než samotné krmení. Upíři jsou výborní predátoři, neboť dokážou během lovu zůstat svou kořistí neviděni. Svou touhu po krvi mohou zmírnit konzumací alkoholu.

Potrava

Krev je základní složkou upíří potravy. Ať už jde o krev lidskou, či zvířecí, všichni upíři jsou na ní životně závislí. Další netradiční variantou je pro upíry i upíří krev, ale tu není tak lehké získat, takže si to může dovolit jen velmi mocný upír (této výživě dával přednost lovec upírů - Mikael).


Pokud jsou dostatečně dlouhou dobu bez krve, jejich srdce přestane žílami pumpovat krev a jejich tělo začne vysychat. Pro upíry to není vůbec příjemná zkušenost. I v tomto stavu však mohou přežít i stovky let, i když v naprosto nečinném stavu. Jakmile se jim krve opět dostane, jejich síla se jim opět vrátí.

Jejich schopnosti jsou velmi úzce svázány s druhem potravy, jakou se upír živí. Tudíž upír na lidské krvi má schopnosti silnější, ale i rozsáhlejší oproti upírově sající krev zvířecí.

Upíři bez problému konzumují i normální jídlo, které jim pomáhají dodržovat zdravou krevní dietu, a tím i jejich tělesné funkce.

Schopnosti a výhody

 • Ovládání mysli – patří k jedné z jejich nejvíce používaných schopností, díky které mohou kohokoliv k čemukoliv přinutit, či mu pozměnit nebo úplně vymazat jeho vzpomínky.

  K ovládnutí využívají nejčastěji upřený pohled do očí, ale u dříve ovlivněné osoby stačí i prosté oslovení. Dokáží i vstoupit do něčích (lidských i upířích) snů či podvědomí, které dokáží vytvořit či pozměnit.

 • Nesmrtelnost – všichni upíři jsou nesmrtelní, tedy pokud nejsou násilně o svůj posmrtný život připraveni, tak v momentě, kdy dojde k jejich přeměně přestanou nestárnout. Zároveň se stávají i imuní proti všem tradičním lidským nemocem.

 • Uzdravování se – upír se sám a automaticky velmi rychle zahojí. Ať jde o řeznou či bodnou ránu, popáleninu nebo zlomeninu na upírovy nevznikne ani jizvička.

 • Super-síla – upíři jsou mnohem silnější než obyčejní smrtelníci i vlkodlaci v lidské podobě, ale i upíři vůči sobě jsou rozdílně silní. Síla je přímo úměrná věku, takže čím je upír starší, tím je i silnější.

 • Super-rychlost – upíři se dokážou pohybovat mnohem rychleji než obyčejní lidé, častěji mnohem rychleji, než dokáže lidské oko postřehnout, takže nemají problém, předběhnou třeba jedoucí auto.

 • Super-sluch – upíři mají mnohem dokonalejší sluch než lidé, takže dokáží slyšet svou kořist na metry daleko.

 • Bolest – upíři, kteří se živí lidskou krví, žádnou bolest necítí. To však neplatí pro upíry na zvířecí dietě.

 • Kontrola emocí – upíři dokáží ovládnout své emoce, vypnout svoji lidskost, a tak zabránit třeba výčitkám svědomí, avšak tento vypínač nefunguje věčně.

Slabosti a nevýhody

 • Pozvání – upír fyzicky nemůže překročit práh jakéhokoli obydlí, kde bydlí žijící člověk. Musí být pozván dovnitř a pak už se může kdykoli vrátit bez pozvání. Pokud se upír ocitne uvnitř domu aniž by byl pozván, je dezorientovaný a je nucen ho opustit.

 • Slunce – má pro upíry smrtelné následky, pokud jsou vystavení slunečnímu záření dostatečně dlouho. Po krátkém působení vznikají popáleniny, které se hned ve stínu sami zahojí. Jedinou obranou jsou speciální šperky (prsteny, náhrdelníky) s kamenem Lapus lazuli, které jsou očarovány.

 • Oheň – je další účinná zbraň jak se sejdou pro vždy upíra zbavit. Když dokážete udržet upíra na jednom místě a zapálit ho. Upír se promění v prach.

 • Dřevo – je jediný materiál, který na ně má nějaký účinek. Kulky vyrobené ze dřeva upíra sice nezabijí, ale dostatečně zpomalí, aby mohl být doražen a navždycky zabit libovolným ostrým dřevěným předmětem (do špičky vyřezaný kolík by měl být v každém batohu či kabelce) mířeným do srdce.

 • Sporýš – sice upíra nezabije, ale jedna dávka do krevního objehu ho dokáže natolik oslabit, že se není schopen bránit. Také jakákoliv oběť užívající sporýš je pro upíra otrávená. Ať už má člověk sporýše v těle či pouze ve své blízkosti, stává se odolným proti upířímu ovládání mysli.

 • Magie – je velmi účinnou obranou čarodějek vůči upírům. Nejčastěji využívají toho, že jim způsobí aneurisma, které jim vyvolává silnou bolest.

 • Vlkodlačí kousnutí – je i jen malé kousnutí pro upíra velmi smrtelné. Způsobuje dezorientaci, halucinaci a neodolatelnou touhu po krvi. Upír pak umírá v nepříjemných bolestech.

Přeměna v upíra

Člověk se stane upírem po té, co se napije upíří krve a do 24 hodin, stále s upíří krví v oběhu, zemře. K dokončení procesu je ještě třeba opět během 24 hodin se napít lidské krve, jinak tělo časem zchřadne, až úplně zemře. Během tohoto procesu se na měnícího se upíra nevztahuje například pravidlo nutnosti pozvání dovnitř, má pouze nepřekonatelný hlad a zvýšenou citlivost na světlo. Jakmile se upír v přeměně napije lidské krve, stává se z něj plnohodnotný upír.

Mýty

Svěcenou vodu můžou pít, česnek jim nikterak (ne jinak než neblahým zápachem z úst) neublíží, a i svatbu v kostele by mohli ve zdraví přežít.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře