Větší kompatibilita psp jako joysticku

11. červen 2015 | 06.47 |

Dnešní návod je o tom, jak zajistit větší funkčnost vašeho psp jako joysticku. Tento článek navazuje na článek "Jak využít psp jako joystick (v PCSX2 a PPSSPP)", kde jsme se zabývali samotným nastavením psp jako joysticku.
 

Co budete potřebovat:

- PSP

- Fusa Gamepad (více k němu v dříve uvedeném článku nahoře)

- Nějaký emulátor (doporučuji PPSSPP, protože ten měl s psp trochu problémy)

- ISO hru na psp

- Xpadder (do složky jsem přidala i obrázek psp, který obvykle v balení nenajdete)

Jdeme na to...

Stáhněte si Xppader a nainstalujte. Ti, kterým to bude hlásit, že program není kompatibilní s jejich pc, tak musí na instalátor kliknout pravým tlačítkem a vybrat "Odstranit potíže s kompabilitou". Poté "Odstranit potíže s programem". Dále bude výběr windowsu, to vyberte "Windows 7". Měli byste se dostat k otestování programu. To nedělejte. Místo toho klikněte znovu na instalátor a dejte "Spustit jako správce". Už poté by se vám to mělo nainstalovat.

Po nainstalování

Spusťte program, připojte psp k pc. Ze začátku by vám to mělo ukázat prázdnou obrazovku, možná uvidíte, že program rozpoznal vaše psp. Abychom se ale hnuli dál, tak si vytvořte nový soubor.

gdgf

Když kliknete na "Nový...", tak se vám ukáže nové okno a v něm růžové okénko. Pokud jste už někde viděli tento program, je vám jasné, co by tam místo té růžové mělo být. Klikněte na "Open..." a nalezte ve složce Xpadder obrázek psp.

gfgfg

Abyste mohli nastavovat vaše tlačítka, používejte psp.

Sticks - joystick

Dpad - šipky

Buttons - Všechny ostatní tlačítka (L, R, X, kolečko, trojúhelníček, čtverec, Start, Select)

tgrg

Takhle by měl vypadat výsledek (samozřejmě nemusí čísla tlačítek odpovídat). Na každé tlačítko na psp radši klikněte, abyste zkontrolovali, zda vám to funguje správně.

gfhh

hfhghg

Zdroj: http://moje-kniha.pise.cz/3111-jak-vyuzit-psp-jako-joystick-v-pcsx2-a-ppsspp.html

 Jak nastavit ovládání v emulátoru se dozvíte v článku, který tento doplňuje (zmíněno nahoře). Doufám, že vám to pomohlo. Ale musíte počítat s tím, že někdy (i často) budete muset nastavování v emulátoru měnit. I když některým by to nemuselo vadit, protože je to práce jen na pár minut.

Pokud budete mít nějaké otázky, klidně napište do komentu. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste ho sdílet na svém blogu nebo tak, tak s odkazem na tento web. I jeho součásti sdílejte s mým odkazem, protože všechno je moje práce (samotný obrázek jsem stáhla z internetu a následovně ho upravila tak, aby byl použit do programu).

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář